استراتژی های بازاریابی برای پروژه ها

استراتژی بازاریابی

 

استراتژی های بازاریابی برای پروژه ها

نداشتن استراتژی در بازاریابی می تواند نقطه ضعفی خطرناک باشد. باید ثابت کنید که برای پروژه خود از استراتژی های فکر خودتان استفاده کرده اید.
چگونه می توانید کاری کنید که مشتریان محصولات شما را خریداری و از خدمات شما استفاده کنند؟

 

طرح های تبلیغاتی

انتخاب محصول را با هزینه های مصرفی و تاثیرات شرح دهید. کدام فعالیت های ترویج محصول را رقبا استفاده نمی کنند؟ چگونه به تبلیغات خود در بازار مورد هدف می نگرید به نکات زیر توجه کنید.

چگونه از تبلیغات برای رسیدن به بازارهای مورد هدف استفاده می کنید؟ آیا از تلاش شخصی خودتان استفاده می کنید یا برنامه آموزشی خاصی دارید؟

 

سیاست های اعتباری

آن چه را که به مشتری ارائه می دهید با سیاست های اعتباری برای مشتری شرح دهید.
از برنامه های نظارت بر برنامه های فروش برای وصول مطالبات خود کمک بگیرید تا مشخصات فروش شرکت را با دقت در اختیار داشته باشید.

طرح خدمات مشتریان

به مشتری توضیح دهید چگونه قبل و بعد فروش خدمات خوبی به مشتری خود ارائه دهد. تمام روابط خوب با مشتری و روش های تداوم را با آن ها آموزش دهید.

طرح توزیع

آن چه را که محصول قبل از خرید و بعد از خرید دچار آن می شود را توضیح دهید. مثلا لباسی ممکن است بعد از شستن رنگ آن کم رنگ شود و …
آیا به صورت نقد محصولات خو را به فروش می رسانید یا خیر!
آیا مشتریان شما می توانند با استفاده از ایمیل محصولی را خریداری کنند؟ یا باید حضوری در محل فروش حضور داشته باشند؟ طرح فروش خود را با قراردادهای دقیق اجرا کنید.

 

روش های تست بازار

روش خود را به این شکل توصیف کنید: مشتریان شما چه کسانی هستند و چه چیزهایی درباره شما شنیده اند؟
بسته بندی و طراحی محصول

چگونگی طراحی و بسته بندی محصول را برای مشتری خود توضیح دهید. این کار باعث بهتر شدن محصول در ذهن آن ها خواهد شد. درباره حجم محصول، وزن آن، شکل، رنگ، و توضیحات نوشته شده روی بسته بندی سخن یگویید. دقت کنید کلمات مناسب درباره محصول را به کار ببرید.

 

سیاست های قیمت گذاری

درباره هزینه های مواد خام، حمل و نقل، مالیات، و … برای مشتری توضیحاتی را در نظر داشته باشید. با این کار مشتری متوجه می شود. توضیحات شما به قیمت مربوط می شود. به یاد داشته باشید شرح قیمت گذاری به فروش محصول کمک فراوانی می کند به گونه ای قیمت کالا را در نظر بگیرید که در بازارهای مختلف قیمت های مختلفی داشته باشد زیرا رقبای شما ممکن است در هر بازاری وجود داشته باشند.

ترکیب محصولات و خدمات

اگر محصولات و خدمات خود را با هم ترکیب می کنید به مشتری خود شرح دهید چگونه خدمات و محصولات شما مکمل یک دیگرند این کار باعث فروش بیشتر شما خواهد شد.

زمان ورود به بازار

بگویید چه زمانی تصمیم گرفتید به بازار وارد شوید و چگونه به این تصمیم رسیدید؟
به یاد داشته باشید اگر محصول و خدمات شما در زمان مناسبی به بازار ارائه شده باشد باعث اعتماد مشتریان به شما خواهد شد.

 

سیاست های گارانتی محصولات

به مشتری خود بگویید چه ضمانتی برای استفاده از محصول شما وجود دارد.

درمان بازار

روی احتیاجات مشتری تمرکز کنید همه افراد شرکت باید روی نیاز مشتری در محصول تمرکز ویژه ای داشته باشند. اول نیاز مشتری را بشناسید سپس محصول را به فروش برسانید با این کار مشتری بیش تر جذب شما خواهد شد.
روی سود تمرکز کنید نه حجم محصولات فروش خوب هدفی عالی برای معالجه بازار است.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar