استراتژی های بازاریابی مستقیم برای زمانی که بودجه ای ندارید !

استراتژی های بازاریابی مستقیم

برای همه ی کارآفرینان جوانی که رویای دیدن محصولات و خدمات شان را در بیلبوردهای سطح کشور و حتی شبکه های سراسری تلویزیون دارند اولین چیزی که اهمیت دارد این است: “شما قبل از اینکه ریالی را برای بازاریابی سرمایه گذاری کنید، به مشتری نیاز دارید!”

به همین دلیل، معمولاً استارتاپ ها از طریق فروش مستقیم در کسب و کار جدید پیش می روند. همینطور، اگر بتوانید قبل از شروع بازاریابی، کاری کنید که مردم از خدمات شما بهره برند بسیار موثرتر خواهد بود. بعلاوه، بخش بزرگی از بازاریابی این است که به مشتریان سابقی که داشته اید ببالید.

در این پست قصد داریم نکاتی را پیشنهاد دهیم که بتوانید محصولات و خدمات خود را به دست مردمی بسپارید که می دانید از آنها سود می برید.

  • برای مردم واقعی ایمیل ارسال کنید

بازاریابی ایمیل، یکی از ابزارهای بسیار شگفت انگیز برای فروش مستقیم شماست. در عین حال می تواند باعث هدر رفتن زمان شما شود. کاری که نباید انجام دهید استفاده از برنامه های اتوماتیک ارسال ایمیل است. کاری نکنید که ایمیل ها وارد اسپم شوند.

کاری که باید انجام دهید: فروش مستقیم از طریق ایمیل، باید توسط یک تیم از افراد واقعی صورت بگیرد. برای این کار، می توان از خدمات آمازون و یا نرم افزارهایی که به ارسال انبوه ایمیل کمک می کنند استفاده کرد.

تحت هیچ شرایطی ایمیل ارسالی شما نباید ویژگی های اسپم شدن را دارا باشد. برای مثال، ایمیل شما می تواند حداکثر در چند خط (۳-۴) خلاصه شود. باید در قالب متون ساده و خصوصی سازی شده (ویژه ی مخاطب) صورت بگیرد. همینطور در این متن، می توانید درخواست گفتگو و ارتباط بهتر را با گیرنده داشته باشید.

بسیاری از فروشنده ها در اولین تعاملی که با مشتری بالقوه دارند مرتکب اشتباه می شوند. اما به یاد داشته باشید که این شما هستید که باید با آنها به توافق برسید! شما باید نشان دهید که آمده اید تا ارزش را به زندگی و کسب و کارشان وارد کنید.

اگر خدمات شما به گونه ای ست که به دیگر کسب و کارها و متخصصان ارائه می دهید می توانید این مشتریان بالقوه را با استفاده از لینکداین، Zoominfo و Jigsaw  بیابید.

  • صرفاً به دنبال فروش محصول نباشید

خصوصاً برای استارتاپ ها، بسیار راحت تر است که نسخه ی ارزیابی رایگان را بفروشند تا محصول برای یک دوره ی طولانی مدت معامله شود. به مشتریان تان امکان دسترسی به خدمات رایگان را ارائه دهید تا امکان دریافت فیدبک را از آنها افزایش داده باشید. با جمع آوری ایده های زیاد برای محصول و خدمات تان از جانب افرادی که قبلاً از آنها استفاده کرده اند می توانید موفقیت تان را در حوزه ی ویژه ی خودتان برجسته تر نمایید.

برای مثال؛ اگر خدمات وِبی ارائه می دهید، یک نسخه ی رایگان برای آن درنظر بگیرید. اگر مربی هستید، یه سری جلسات آموزشی را افتخاری برگزار نمایید.

  • وارد جامعه های منحصربفرد شوید

علایق خود را کشف کنید. به دنبال سازمان ها و طرفداران آن باشید و به دنبال دلایلی برای تعامل با آنان بگردید. این یک راه طبیعی و کم استرس برای شبکه سازی ست. هرچه علاقه های بیش تری را کشف کنید مردم بیش تری را می توانید شبکه سازی کنید که نتیجه ی آن رونق بیش تر کسب و کارتان می باشد.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar