استراتژی های بازاریابی برای کسب وکارهای کوچک

استراتژی های بازاریابی به کمک شما می آیند تا کسب وکار خود را بهبود ببخشید. در این پست به برخی از آنها می پردازیم:

 

استراتژی های بازاریابی برای کسب وکارهای کوچک

 

 

استراتژی های بازاریابی

از مشکلات کسب وکارهای کوچک کلاسیک مثل شما این است که نیاز دارید بسیاری از مردم شما را بشناسند و بدانند چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. اما خب، شما پول زیادی هم برای پرداخت در این زمینه ندارید!

این همان موقعیست که باید خلاقیت را در پیش بگیرید و بی پروا باشید. بسیاری از کسب وکارهای کوچک بخاطر کمبود نقدینگی راه های باارزش اما ارزانی را یافته اند تا بتوانند صحبت کردن راجع به خودشان را در بین مردم گسترش دهند.

در این پست می خواهیم ببینیم چه کارهایی انجام دادند و به چه دستاوردهایی رسیدند.

 

مشتری قیمت را تعیین می کند

از سال ۲۰۱۳ headsets.com خرده فروش الکترونیکی در سان فرانسیسکو که در اکثر مواقع برای کسب وکارها می فروخت دو مورد از خط تولید خود را با استفاده از استراتژی فروش غیرمعمولی ارتقا داد: هرچقدر که می خواهید، پرداخت کنید! (محدودیت ها: چیزی که ارائه می شود خوب است فقط برای تکرار مشتریان و تنها برای یک واحد می باشد)

Mike Faith موسس و مدیر اجرایی آن می گوید: بسیاری از مشتریان هزینه ی کاملِ واحدها را پرداخت کردند -۱۱۹ و یا ۳۱۹ دلار- تنها ۳ نفر تاکنون یک دلار پرداخت کردند. او ادامه می دهد: بازگشت سرمایه تقریباً ۳۰ درصد بیش تر از آن چیزی ست که یک کمپین بازاریابی معمول باید تولید کند. Mike معتقد است که این استراتژی درآمد شرکت را ۶ تا ۸ درصد افزایش داده است.

کسب وکار خود را به جای دیگری ارسال کنید

در سال ۲۰۰۹ یک کافی شاپ در لندن به نام Prufrock ، اعلام کرد کسانی که مشتریِ ۸ قهوه باشند و کارتی را که استامپ خورده دریافت کنند یک قهوه ی رایگان Prufrock به آنها تعلق می گیرد.

از مالکان این کافی شاپ می گوید: من می دانستم فکر خوبی برای کارکنان شهری است که بطور مرتب به آنجا برای نوشیدن قهوه سر می زنند.

این استراتژی توجه زیادی را به خود جذب می کرد و باعث رونق کسب وکار می شد. درآمد آن از ۱۸ درصد به ۲۰ درصد افزایش یافت که بخاطر مشتریان جدیدی بود که برای کارت، در سه ماهه ی اول به آنجا رجوع می کنند.

 

معرفی کنید

یک دهه قبل، شرکت حسابداری A P Robinson & Co. در آمریکا، علاقمند بود که خودش را در صنعتی که حضور داشت از سایرین تمییز دهد. بنابراین به مشاوره با Jim Connolly (مشاور بازاریابی و کسب وکار) پرداخت. جیم به او گفت: رویدادهای شبکه سازی ماهانه ی رایگان به مشتریانت ارائه بده. جایی که آنها بتوانند دیگر مشتریان شرکتت را ببینند! جیم می گوید: این رویدادهای شبکه سازی منظم ارزش زیادی داشت و برای افراد خیلی سخت بود که نخواهند با Robinson همکاری کنند. برگزاری این رویدادها هزینه ی خاصی هم برای شرکت دربر نداشت. آنها معتقدند تا زمانی که شرکت ها در کنار مشتریان بتوانند در رویدادها شرکت کنند، رابینسون می تواند مشتریان جدیدی کسب کند.

 

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar