استراتژی های بازاریابی کوکاکولا چیست؟

در این مقاله به معرفی برخی استراتژی های بازاریابی کوکاکولا می پردازیم.

 

استراتژی های بازاریابی کوکاکولا چیست؟

 

استراتژی های بازاریابی کوکاکولا

 

احتمالا شما هم از طرفداران نوشابه کوکاکولا باشید.

شرکت تولید کننده نوشابه کوکاکولا یکی از موفق ترین برندهای جهان است و در بیش از ۲۰۰ کشور در سرتاسر جهان به فروش می رسد. این شرکت تولید کننده انواع نوشیدنی های گازدار می باشد. حدود ۶۰ درصد درآمد این شرکت از کشور ایالات متحده و ۴۰ درصد از دیگر کشورهاست. کوکاکولا قوی ترین برندی ست که در تمام جهان به رسمیت شناخته شده و حدود ۹۴ درصد مردم جهان لوگوی این شرکت دوست داشتنی را می شناسند.

 

استراتژی های بازاریابی کوکاکولا

می دانید این شرکت موفق چه استراتژی هایی برای بازاریابی محصولاتش اتخاذ می کند؟

استراتژی های بازاریابی این شرکت سرشناس بخش بندی شده و هدفمند است، برای همین در طی سال های طولانی به عنوان برندی محبوب سر زبان ها باقی مانده. یکی از استراتژی های جالب کوکاکولا که متناسب با توسعه محصولات جدید بوده تقسیم بندی محصولات برای مشتریان خاص طبق رده سنی است. این ویژگی جالب باعث شده اکثر شرکت ها برای رقابت با این شرکت محبوب از استراتژی او استفاده کنند. اگر شما اضافه وزن دارید نوشابه رژیمی این شرکت پیشنهاد فوق العاده ای برایتان خواهد بود. شرکت های تجاری فقط با اندکی فکر می توانند از لحاظ رقابتی پیشتاز باشند.

 

استراتژی بازاریابی نوشابه کوکاکولا چیست؟

هر کارآفرینی برای رسیدن به موفقیت اهدافی دارد. هدف شما برای رسیدن به موفقیت چیست؟

هر تصمیم و هدفی که برای رسیده به تک تک آرزوهای خود به کار می برید در آینده کاری تان تاثیر بسزایی دارد. ممکن است در آینده اهداف شما باعث بروز رسانی جهان شود. کوکاکولا می گوید:  به لحظات دیگران شادی ببخشید. به مردم انگیزه، ارزش و زندگی دوباره اعطا کنید و … چشم انداز ما برای آینده تفاوت دارد.

شما هم برای هدایت کسب و کارتان به رشد پایدار و با کیفیت نیاز دارید.

 

مردم چگونه محصولاتی را دوست دارند؟

نمونه کارهای شما باید به شیوه ای ارائه شود که هر فردی در سرتا سر دنیا آرزوی چشیدن نوشیدنی تان را در سر بپروراند.

فکر می کنید چنین محصولی تولید کرده اید؟

با همکاران خود مشورت کرده و از مشتریان درخواست کنید تا شما را برای رسیدن به توسعه ای پایدار هدایت کنند. یک شهروند مسئول می تواند باعث حمایت شما شده و یا بی تفاوت از کنارتان رد شود. خودتان باعث شوید حمایت مردم توسعه ای جامع و پایدار برایتان داشته باشد.

سود خوبی از محصولات تان به دست می آورید؟

سهامداران و سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در شرکت های شما توقع دارند سود خوبی به دست آورند. سعی کنید هزینه ها، مسئولیت ها، و بازده تک تک محصولات را با سرمایه گذاران خود در میان گذارید. رمز بهره وری بهتر یک سازمان اتحاد و همبستگی بین آن هاست.

برای محصولات خود چه شعاری دارید؟

شعار هر محصولی مثل نرم افزار باعث بروزرسانی کالا می شود و آن را در تصور مردم جدید جلوه می دهد مانند یک ورژن جدید از یک برنامه.

 

مزیت رقابتی کوکاکولا چگونه اجرا می شود؟

کوکاکولا در قله های موفقیت از رقبای خود پیشی گرفته است. رابطه خوب این شرکت در اتخاذ کردن هر گونه عملیات، کنترل هزینه های محصولات، نمونه کارهای تجاری متناسب با هر رده سنی، کانال های بازاریابی متفاوت و پیشرفته، ارتباط و تعامل درست با مردم و … از این شرکتِ بی همتا در چشم رقبا یک غول ساخته است.

کوکاکولا برای اتخاذ هر گونه عملیات بزرگ ترین متخصصان خود را برای همکاری دعوت می نماید و از آن ها راهکار می طلبد. این روش شرکت را در مرحله رشد و توسعه قرار خواهد داد. مهم ترین فرصت در حال توسعه کوکاکولا ارائه نوشابه های بدون گاز است که مشتریان آن را استراتژیک منحصربه فردی می نامند.

کنترل هزینه محصولات

با این که این برند سرشناس محبوبیت خاصی دارد، اما خرید آن برای هر کسی امکان پذیر است. برای همین سود شرکت روز به روز در حال افزایش است. ارائه محصولاتی فوق العاده، گسترده و حرفه ای امکان هر گونه تجارت با دیگر کشورها را برای کوکاکولا فراهم آورده است. با توسعه محصولاتی چون نوشابه های گازدار، رژیمی، نوشابه نیرو بخش، انرژی زا، بطری های آب، آب میوه، شیر، قهوه و … این شرکت منحصر بفرد روز به روز فرصت های طلایی بیش تری را برای جوانان فعال فراهم می آورد. ارتباط و تعامل خوب با مشتری یکی دیگر از مزیت های رقابتی ابن برند است. با بازاریابی به روش های صحیح ارزش کوکاکولا روز به روز در بین مردم افزایش می یابد.

آیا می توانید برندی سرشناس تولید کنید که باعث توسعه اقتصادی شود؟

استراتژی توزیع برای کوکاکولا

اولین استراتژی موفق کوکاکولا فروش محصولاتش بر اساس شرایط جغرافیایی و مشخصات مشتری ست.

 

سیستم توزیع و فروش ترکیبی

کامیون های غول پیکر با آرم زیبای کوکاکولا آماده سرویس دهی به همه جا هستند.

 

 

سیستم توزیع تلفنی

این نوع سرویس طرفداران فراوانی دارد و فروشگاه ها به عنوان یک سیستم پیش فروش (خرید تلفنی با پرداخت اینترنتی) از آن بهره می برند.

فروش از طریق عمده فروشان

شخص ثالث از طرف بازاریاب شرکت، محصولات مورد نظر را به فروشگاه های مختلف عرضه می کند.

 

تجزبه و تحلیل بازار در استراتژی بازاریابی کوکاکولا

این نوشیدنی در بازارهای صنعتی و در حال رشد مخصوصا کشورهای آسیایی به شکل فوق العاده ای محبوب است. مردم کشورهای آسیایی در سفره های غذایی خود از کوکاکولا به عنوان نوشیدنی معجزه آسا یاد می کنند. تنوع نوشیدنی های مختلف این برند محبوبیت آن را نزد عموم افزایش داده و در انواع رده سنی طرفدار فراوانی دارد. هدف کوکاکولا از اجرای استراتژی های متفاوت بازاریابی انبوه محصولات است. با اجرای صحیح استراتژی ها انتظار موفقیت برای کوکاکولا عجیب نخواهد بود.

 

[تعداد: ۳۸    میانگین: ۳.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar