• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

استراتژی های برندهای هوشمند جهت جلب رضایت مشتریان

استراتژی های برندهای هوشمند در بسیاری موارد کمک حال ما هستند. می توانیم با آگاهی از استراتژی های برندهای هوشمند و موفق و پیاده سازی آن در حوزه کاری خود نیز پیشرفت هایی را رقم بزنیم. ۶ استراتژی برندهای هوشمند که برای جلب رضایت، قانع کردن و حفظ مشتریان استفاده می کنند را در این پست می خوانید.

 

استراتژی های برندهای هوشمند جهت جلب رضایت مشتریان

 

استراتژی های برندهای هوشمند

مشتریان در ابتدا نگرانِ دو چیز هستند: کیفیت محصولات شما و ارتباط خوب.

شما برای باقی ماندن در این بازی چه کاری انجام می دهید؟

 

 

برندهای هوشمند می دانند که مشتریان، نیروی حیاتی کسب وکارشان هستند. در حقیقت مشتریان دلیل اصلیِ این هستند که شما درب فروشگاه را هر روز باز می گذارید تا سود کنید. (خواه آنلاین باشد و یا فروشگاه فیزیکی)

قانع کردن مشتری که اولین بار نزد شما می آید تا از نمونه خدمات/ محصولات شما استفاده کند، واقعاً یک کودتاست! اما هیچ چیز بهتر از این نیست که بتوانید مشتری جدیدی را به یک وفادار برند، که مرتب نزد شما حاضر می شود تبدیل کنید.

مثلاً اگر صاحب یک رستوران باشید؛ کافی نیست که فقط غذاهای خوشمزه و عالی سرو کنید. آن به تنهایی می تواند چند مشتری جدید را برای اولین بار نزد شما بیاورد. اما برای اینکه کاری کنید که این مشتری دوباره نزد شما برگردد باید انگیزه و یا مشوقی ایجاد کنید. دقیقا به همان اندازه که تداوم و استحکام را در آشپزخانه ایجاد می کنید باید تا قانع کردن مشتری جهت ملحق شدن به لیست ایمیل تان اقدام نمایید.

 

خب بطور کلی، چه استراتژی هایی به کارآفرینان کمک می کنند تا با مشتریان درگیر شده، جلب رضایت کرده و باقی بمانند؟ برخی از استراتژی های برندهای هوشمند را در ادامه می خوانید:

۱- راحتی را بفروشید

مشتریان، راحتی و در دسترس بودن را می پسندند. پس برند شما هم باید همواره بدنبال راه های خلاقانه ای باشد که محصولات و خدمات تان را به راحتی در دسترس مشتریان قرار دهد.

۲- از قبل درگیر کنید

مهم نیست تلاش های بازاریابی آنلاین تان چقدر متمرکز و موفق عمل می کند؛ حتی مهم نیست که وب سایت تان چقدر خوب طراحی شده! مشتریان بالقوه ی امروز، به ندرت فرم پر کرده و یا پس از دریافت اولین حس از شما، به سفارش خدمات و محصولات می پردازند.

ابزار هوشمندی مثل leadberry، Marketo و یا Infusion Soft با کمک کردن به کسب وکارها جهت از پیش درگیر کردن مشتریان، این مسئله را حل می کنند. به گفته ی Adam Jankovits مدیرعامل شرکت Leadberry “اگر در بخش B2B فعالیت می کنید و بدنبال مشتریانی می گردید تا به سمت شما بیایند، بطور متوسط، تنها ۱.۵ درصد از بازدیدکنندگان جدید (کسانی که اولین بار بازدید می کنند) به سمت وب سایت شما تبدیل خواهند شد. بدین معنی که ۹۸.۵ درصد از بازاریابی آنلاین شما به راحتی، هدر دادن پول است. رفتار کردن با بازدیدکنندگان ناشناس به عنوان مشتریان بالقوه و دستیابی به آنها از طریق شبکه های اجتماعی متدی ست که به سرعت در بخش B2B رشد می کند.

۳- شخصی باشید

مشتریان خود را در سطح شخصی بشناسید. به برند خود جنبه ی انسانیت بدهید.. اصلاً می دانید برند چگونه تشکیل می شود؟

برای مشتریان در روزهای مخصوص زندگی شان (مثل تولد) پیام تبریک ارسال کنید. ایمیل ها و خبرنامه هایی بفرستید که ارتباط با آنها را با عنوان اسم کوچک شان ایجاد کنید.

 

مطلب پیشنهادی: مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

۴- مسئولیت اجتماعی شرکت تان می بایست تاثیرگذار باشد

نیازهایی را بیابید که مردم بدنبال راهکار برای آنها می گردند. TOMS در این ویژگی هنر فوق العاده ای با کمپین ONE FOR ONE دارد. آنجا جایی ست که هر جفت کفشی که فروخته می شود تبدیل می شود به یک جفت کفش دیگر به خیریه و یا شخصِ نیازمند اهدا می گردد.

 

۵- فیدبک مشتریان را پیاده سازی کنید

فیدبک ها باید جدی گرفته شوند و تا جایی که کسب وکار بتواند مدیریت کند، باید پیاده سازی گردد. به هنگام پیاده سازی شدن فیدبک، با مشتریان ارتباط برقرار کرده و نشان دهید که به آنها گوش می دهید. در نتیجه، گزینه ی جدیدی اضافه کنید، ویژگی را پیشنهاد دهید، یا کیس قدیمی را حذف نمایید. در مقابل بازخوردهای منفی مشتریان چه عکس العملی نشان می دهید؟ پاسخ را در اینجا بخوانید.

شرکت نایک، ویژگیِ فیدبک مشتری را بطور کاملاً جدی پیاده سازی می کند. این شرکت موفق، یک حساب کاربری توییتر بطور مجزا ایجاد کرده که مسئول پاسخ گویی به نیازها و مسائل مشتریان است. او بدین طریق، بدنبال بهبود و راحتی تجربه مشتری می گردد.

 

۶- تجربه های شگفت انگیز ایجاد کنید

رویدادهای محلی یا جهانی، نمایش ها و … از طریق تعامل با محصول فراهم کنید. باید بدانید که چطور باید تجربه های منفی را به مثبت تبدیل کنید.  از تجربه های سایر شرکت ها و برندهای بزرگ در خدمات و تجربه مشتری بهره ببرید.

 

اگر برند شما بتواند محصول و خدماتی عالی ارائه دهد در حالیکه همه چیز را در کنارهم در سطح تعامل رسانه های اجتماعی حفظ کرده است مشکلِ وفاداری نخواهید داشت!

 

 

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar