• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

استراتژی های بهینه برای تعامل با رسانه های اجتماعی

استراتژی رسانه های اجتماعی

 

استراتژی های بهینه برای تعامل با رسانه های اجتماعی

با استفاده از استراتژی های رسانه های اجتماعی که در ابتدا باید به شکل دقیقی مطالعه شوند، می توانید فروش محصولات خود را افزایش دهید. این امر از طریق پیوند این استراتژی ها با شرکت میسر می شود. شرکت شما هر نوع فعالیتی هم که داشته باشد می تواند از استراتژی های زیر استفاده کند. پس همراهمان باشید.

۱- انتخاب سیستم های عامل به شیوه های مناسب

ممکن است دنبال کردن روند شبکه های اجتماعی مهم باشد و موضوعاتی که در آن مطرح می شود نکته های جالبی را برای ما به همراه خواهد داشت، زیرا نظرات میلیون ها کاربر در این شبکه ها مورد استفاده ی مردم قرار می گیرد مثلاً : ممکن است برای شرکت شما مهم باشد که از توییتر برای کسب و کار خود استفاده کنید، اما شرکت های دیگر به این شبکه نیازمند نیستند.
ممکن است یکی از استراتژی های خسته کننده برای شما این باشد که در جستجوی شبکه هایی باشید که مشتریان مورد هدف شما در آن ها عضو هستند، سعی کنید حضورتان حضور مثبتی باشد زیرا می تواند هدف شما را به موفقیت و حقیقت تبدیل کند.
پس در این صورت باید میانگین مناسبی از این شبکه ها داشته باشید تا بدانید کدام یک از مشتریان می تواند مصرف کننده محصول شما باشد.
در بیشتر اوقات هدف از عضویت در شبکه های اجتماعی انتشار محصولات شرکت است؛ پس سعی کنید به بهترین نحوه در این شبکه ها حضور داشته باشید.
میانگین بهترین شبکه های اجتماعی بعد از فیسبوک شبکه هایی همچون اینستاگرام، Pinterest، و Tumblr است سعی کنید از این شبکه ها برای بهبود و شناسایی مصرف کنندگان خود استفاده کنید.

۲- تعیین اهداف

اندازه ی شرکت، وب سایت و اهداف شما، روی شبکه های اجتماعی مورد نظرتان تاثیر می گذارد. با این وجود بیش تر شرکت ها از شبکه های اجتماعی برای اهداف زیر استفاده می کنند:

بیش تر شدن بازدید وبسایت خود

بیش تر شدن تجارت الکترونیکی خود

افزایش اعتبار شرکت

به نمایش گذاشتن هویت و فرهنگ شرکت که باعث می شود مردم بیشتر تمایل پیدا کنند که جزئی از مصرف کنندگان محصول شرکت شما باشند.

گوش دادن به نظرسنجی مصرف کنندگان

فراهم نمودن وسیله اضافه برای افزایش خدمات فعال مشتریان

پژوهشگران دریافتند ۴۳ درصد از مصرف کنندگان، محصول برتری را به محصول برتر دیگری ترجیح می دهند با توجه به این مورد شرکت ها در این شبکه ها حتما باید پاسخگوی این نظرات مردم باشند. این امر در رضایت مصرف کنندگان شرکت شما تاثیرات فراوانی دارد.

۳- دنبال کردن یک رویکرد سیستماتیک از نظر محتوا

هنگامی که شبکه اجتماعی مناسب تر را برای استراتژی خود در کسب و کار انتخاب می کنید باید برنامه ی مناسبی برای محتوای این تبلیغات که می خواهید آن ها را منتشر کنید داشته باشید. پس رویکرد سیستماتیک برای انتشار محتوای شما در شبکه های اجتماعی روشی مناسب است. این روش به شما در تنظیم و حفظ انتشار محتوای سازمان خود در شبکه ها کمک شایانی می کند. بنابراین سعی کنید تعداد انتشار این تبلیغات و محتوای خود را از قبل تنظیم کنید تا نتیجه و کیفیت به دست آمده مطلوب باشد.
برای شروع کار خود می توانید از شبکه هایی همچون برنامه (Hoot suite) استفاده کنید زیرا به شما کمک می کند از قبل، تعداد این محتوا را برای انتشار تنظیم کنید.

همینطور، باید جدول زمانی معینی برای انتشار محتوا از نظر عملی داشته باشید. سعی کنید یک ماه قبل این برنامه را آماده کنید تا دید روشنی از زمانی که می خواهید برای انتشار قرار دهید بدست آید.

[تعداد: 14   میانگین:  4.8/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar