• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

استراتژی های نفوذ در بازار چیست؟

برای نفوذ در بازار لازم است چه استراتژی هایی را پیاده سازی کنید؟

استراتژی های نفوذ در بازار چیست؟

 

 

نفوذ در بازار

هنگامی که یک شرکت تصمیم می گیرد وارد بازار شود؛ ضروری ست از استراتژی های نفوذ در بازار بهره ببرد. هدف از نفوذ در بازار تاثیر گذاری روی فروش بهتر است. با اتخاذ درست استراتژی های بازاریابی بخش بزرگی از بازار را از آن خود کنید. علاوه بر این، نفوذ در بازار باعث اندازه گیری بهتر موارد مورد استفاده در تولید کالا و تعیین ارائه خدمات می شود. شاید فکر کنید اجرای استراتژی های نفوذ در بازار تغییرات اساسی را در روند رشد کسب و کارتان ایجاد نمی کند اما با اجرای صحیح قوانین نفوذ در بازار، کسب و کارتان توسعه خواهد یافت. اگر قصد دارید بخاطر افزایش درآمد شرکت خود استراتژی های نفوذ در بازار را پیاده کنید تاکتیک های خاص نفوذ را دنبال نماید.

 

استراتژی های نفوذ و تاکتیک های بازاریابی

یکی از استراتژی های نفوذ در بازار “تعدیل قیمت” است. تعدیل قیمت کاربردهای فراوانی در بازار کار دارد. به عنوان مثال، هنگامی که یک شرکت تاکتیکی را اجرا می کند هدفش افزایش فروش شرکت و کاهش هزینه های تولیدی ست. علاوه بر این یک شرکت قانون مند باید توانایی تجزیه و تحلیل قیمت های خود نسبت به رقبا را برای کیفیت محصولات/ خدمات مورد بازبینی قرار دهد.

چه چیزی باعث جذابیت محصولات رقیب می شود؟

آیا کاهش قیمت هر محصول، باعث کاهش کیفیت می شود؟

 

گاهی قیمت ها متغیرند و در حال بالا و پایین آمدن می باشند. یعنی شرکت ها فقط سعی دارند در روند تجارت تعادل برقرار کنند پس تلاش خود را افزایش می دهند تا فقط سود متعادلی از فروش را به دست آورند. مشتریان با کاهش قیمت محصولاتی که با هزینه بالایی به فروش می رسید دچار شک، بی اعتمادی و … می شوند اما شرکت های تجاری با کاهش قیمت های محصولات با کیفیت نباید اعتماد و شک مشتریان را برانگیزند. کسب و کار هر فرد زمانی توسعه می یابد که نفوذ در بازار به طور چشمگیری افزایش یابد. به طور مثال، تبلیغات یکی از موثر ترین راه برای افزایش آگاهی مردم از نام تجاری است. علاوه بر این، شرکت ها با تلاش بلند مدت خود در اجرای روند تبلیغات برای نفوذ در بازار می توانند بودجه و سود خوبی ذخیره کنند. توجه داشته باشید که تبلیغات باید با برنامه ریزی، تجزیه و تحلیل طراحی شود تا سهام و بودجه شرکت در بازار هدف و رقبا شکست نخورد.

 

کانال های توزیع محصولات

یکی از سازنده ترین اجزای استراتژی نفوذ در بازار کانال های توزیع است. به طور مثال فرض کنید منبع اصلی درآمد سازمان شما فقط از طریق رسانه ها و خرده فروشان است، اما بدانید رقبا با استفاده از ابزارهایی چون، بازاریابی ایمیل ، بازاریابی تلفنی و … سود های بیش تری نسبت به شما دریافت می کنند. با افزایش کانال های توزیع در فضاهای گوناگون سود خود را افرایش دهید.

 

از چه کانالی برای توزیع محصولات خود بهره می برید؟

بهترین عامل جذب یک مشتری تعامل داشتن با اوست. مصرف کنندگان علاقه فراوانی دارند بدانند محصولات جدید شرکت شما با چه شیوه ای کار می کنند. با افزایش حس کنجکاوی مشتری، آموزش استفاده از کالا را به او بیاموزید. تعامل درست با یک مشتری باعث جذب چندین نفر دیگر از طریق همین یک شخص می شود.

دوره های آموزشی تأثیرگذاری را به طور مداوم بروزرسانی کنید تا مزایای آن در کسب و کارتان قابل مشاهده باشد. افزایش نفوذ در بازار باعث افزایش مصرف کنندگان محصولات شما می شود. به طور مثال با آگاهی مردم از نحوه کارکرد محصول، میزان استفاده و مصرف آن کالا در منطقه مورد نظر بیش تر خواهد شد.

 

 

اگر بهره بردن از استراتژی های نفوذ در بازار را به شیوه صحیحی اجرا نکنید، یا شکست می خورید یا موفقیت شما دیر حاصل می شود. پس همه سهام خود را در یک بخش سرمایه گذاری نکنید! با افزایش تقاضا در بخش تولید سود به دست آمده از محصولات را به راحتی هدر ندهید. البته استراتژی نفوذ در بازار برای هر کسب و کاری به یک اندازه عمل نمی کند!

هنگامی که محصولات با کیفیت خود را با قیمت کم تری نسبت به رقیب به فروش می رسانید انتظار رشد و توسعه سازمان شما قابل پیش بینی خواهد بود. رشد سریع محصولات به قیمت هر کالا مرتبط است.

مزایای اقتصادی نفوذ در بازار

قطعا ورود محصولات شما به بازار روی اقتصاد تاثیر می گذارد.

فکر می کنید محصولات شما چه سودی برای توسعه اقتصادی داشته باشد؟

 

هر کارآفرینی با ارائه محصولات خود به بازار امیدوار است بهترین نتیجه را کسب کند.

آیا قیمت پایه یک محصول می تواند تضمینی برای رشد محصول باشد؟

 

مطلب پیشنهادی: استراتژی قیمت گذاری

 

می توانید با اجرای بهتر دستورات قیمت گذاری موفقیت خود را پیش بینی کنید. شرکت های کوچک و نوظهور همیشه در معرض خطراتی هستند زیرا محصولات خود را بدون تعیین هیچ پیش آمدی راهی بازار می کنند. نداشتن تجربه، نداشتن تخصص، عدم مدیریت صحیح باعث شکست یک برند و ناامیدی کارکنان جوان شرکت می شود.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه قبل از تولید، میزان فروش و تقاضا را پیش بینی کنیم؟

 

یکی از بهترین استراتژی های نفوذ در بازار، مبارزه با رقباست

تصور کنید، برای تکامل و پیشرفت کار باید با رقبای بی شماری به مبارزه برخیزید. رقبا مشتریان شما را به سرقت می برند و سود خوبی حاصل شان خواهد شد، با بروز چنین اتفاقاتی چه واکنشی از خود نشان می دهید؟

به عنوان یک رهبر کارآمد در بازار کسب و کار از هر گونه مشاجره دور بمانید. با رفتار و اتخاذ استراتژی هایی، رقیب تان را ملزم سازید نتواند به مشتری شما چشم بدوزد. جایگزین کردن قوانین و مقرراتی برای مشتریان ارائه خدمات ویژه ای چون برگه تخفیف به مشتری وفادار، باعث پیشی گرفتن شما از رقیب خواهد شد.

 

معایب نفوذ در بازار

آیا هزینه های تولید محصولات از فروش بدست نیامده است؟؟

کاهش قیمت گاهی باعث می شود هزینه های تولید محصولات برآورده نشود به خصوص برای شرکت های تازه تاسیس! به این ترتیب مجبور خواهید شد قیمت محصولات را افزایش دهید در این شرایط باید محصولات خود را زیباتر در تصور مردم جلوه دهید تا افزایش قیمت تاثیری در روند فروش نداشته باشد به طور مثال بسته بندی محصولات را تغییر دهید تا تصور عمومی مردم نسبت به محصول تان بهتر شود.

[تعداد: 24   میانگین:  3.5/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar