استراتژی های کارآمد مدیریت زمان توسط افراد برجسته

استراتژی های کارآمد مدیریت زمان ، همانطور که از عنوان آن پیداست می تواند به شما در بهره وری بیش تر که نتیجه ی مدیریت خوب زمانی ست کمک کند.

 

استراتژی های کارآمد مدیریت زمان

 

استراتژی های کارآمد مدیریت زمان

ما اغلب گمان می کنیم که بهره وری به معنای انجام کارهای بیش تر در هر روز است اما اشتباه می کنیم! بهره وری یعنی انجام دادن کارهای مهم به طور مداوم. صرفه نظر از نوع کاری که انجام می دهید، تنها چند چیز واقعا مهم وجود دارد.

سازنده بودن یعنی حفظ، سرعت ثابت و متوسط ​​در چند چیز، نه حداکثر سرعت در همه چیز! در این مقاله ی کوتاه برترین استراتژی های بهره وری را ارائه می دهیم.

 

برترین استراتژی های بهره وری

حذف کردن فعالیت های هدر دهنده ی وقت با استفاده از جعبه آیزنهاور (Eisenhower Box): این قالب ساده ی تصمیم گیری به شما کمک می کند تا اقدام کنید، وظایف را سازماندهی نمایید، و در نهایت کارهای بیش تری را انجام دهید. نکته ی مهم در مورد این قالب آن است که می توان از آن برای برنامه های بهره وری گسترده ( “هر هفته چگونه باید زمانم را صرف کنم؟”) و ، برنامه های کوچک تر روزانه ( “امروز باید چه کار کنم؟”) استفاده کرد.

استراتژی “۲ فهرست” وارن بافت (Warren Bufett): چگونه تمرکز خود را به حداکثر برسانیم و بر اولویت هایمان تسلط داشته باشیم: این روش را سرمایه گذار معروف وارن بافِت ارائه کرده است که از یک استراتژی بهره وری ۳ مرحله ای ساده برای کمک به تشخیص اولویت ها و اقدامات، استفاده می کند. این روش برای تصمیم گیری و متعهد کردن خودتان برای انجام درست و دقیق کار، مفید است.

روش Ivy Lee  توصیه کارشناسان زندگی روزمره برای به اوج رساندن بهره وری: این استراتژی بهره وری ساده است: هر روز مهم ترین کارها را اول از همه انجام دهید. روش Ivy Lee روشی بسیار ساده برای پیاده سازی این استراتژی می باشد.

 

عادت ۱۵ دقیقه ای که آنتونی ترولوپ (Anthony Trollope) مورد استفاده برای نوشتن کتاب های ۴۰+ استفاده کرده است: هر چند یک مشکل رایج در رویکرد رتبه بندی اولویت ها و انجام مهم ترین چیزها قبل از هر کار دیگر، وجود دارد. اما پس از رتبه بندی اولویت های خود با یک روز، اگر متوجه شدید که اولویت اول تعداد یک پروژه واقعا بزرگ است، می تواند در شما احساس نا امیدی ایجاد کند چرا که برای تمام شدن به مدت زمان طولانی نیاز دارد. با این حال آنتونی ترولوپ، یک راه حل برای این مشکل رایج یافته است.

 

دیگر ایده های بهره وری

بسیاری از استراتژی های بهره وری روی بهره وری در کوتاه مدت تمرکز دارند، برای مثال : چگونگی مدیریت انجام موثرتر فهرست کارها، چگونگی انجام کار بیش تر در صبحگاه، چگونگی کوتاه کردن زمان جلسات هفتگی و … این ها همه ایده های مناسبی هستند.

با این حال ما اغلب قادر به درک و تشخیص اینکه انتخاب های استراتژیک خاصی نیاز است تا بهروه وری خود را برای بلند مدت به حداکثر برسانیم، نیستیم.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar