استعفا از کار چه زمانی بهتر است؟

استعفا از کار چه زمانی بهتر است؟

 

استعفا از کار

استعفا از کار چه زمانی مناسب است؟ و چطور باعث پشیمانی نمی شود؟

چه هنگامی تصمیم می گیرید از کار خود استعفا دهید؟

می توانیم بگوییم که هدف از وجود انسان بر روی زمین و رمز زندگی کردن “کار” است. انسان ها بیش تر از آن که وقت خود را با خانواده خود بگذرانند با کار سرگرم می شوند. اگر عمر متوسط یک انسان ۶۵ سال باشد ۴۰ سال از عمر خود را به کار کردن مشغول است میانگینی حدود ۸ ساعت کار در روز یا بیش تر، در این مدت با همکاران خود بحث می کند، مشغول قانع کردن مشتری است و یا در انواع جلسه ها سرگرم کار می باشد. در نهایت “کار” به معنای عملیات خرید و فروش و تبادل تجربیات است. تاجر محصولات خود را به فروش می رساند، حسابدار تجربیات و مهارت ها و معلم، اطلاعاتی که از راه آموزش یاد گرفته منتقل می کند. ممکن است برخی فکر کنند ارزش های هر کار کاملاً با هم تفاوت دارد اما کار همه انسان ها جزئی جدا نشدنی از زندگی ست. گاهی برخی از افراد عمر خود را به دنبال یافتن کسب و کار مناسب به سر می برند و می خواهند قدرت و توانایی خود را در کار ثابت کنند. اما ممکن است با سختی فراوانی روبرو شوند زیرا نمی توانند کاری متناسب با مهارت و یا شرایط بیابند یا با استخدام در کاری که دوست ندارند بعدها از کار استعفا داده و دوباره در جستجوی کار دیگری خواهند بود. امروز در این مقاله می خواهیم بدانیم این گونه افراد چه زمانی تصمیم می گیرند از کار خود استعفا دهند.

 

از دست دادن اشتیاق

مردم می توانند بخاطر حقوق گرفتن در روز حدود ۸ ساعت کار کنند، ۱۰ ساعت بخاطر داشتن مدیر خوب، و ۲۴ ساعت بخاطر کاری که به آن ایمان دارند. کاری که به آن ایمان دارید اشتیاق را در وجود شما به وجود می آورد و باعث خواهد شد هر روز صبح زود از خواب بیدار شوید و کار را شروع نمایید. اگر این اشتیاق را از دست دادید چه واکنشی نشان می دهید؟ احساس می کنید کسب و کارتان انرژی لازم را به شما منتقل نمی کند؟ این احساس طبق نیازهای یک انسان از کار حاصل می شود. اگر حس کردید کارتان اشتیاق لازم را به شما نمی دهد تصمیمی برای تغییر شغل خود بگیرید و استعفا از کار را پیشه کنید . سپس مکان کسب و کارتان را تغییر دهید.

 

ثابت ماندن در کار

سه یا چهار سال را در کسب و کار یک موسسه یا شرکت مشغولید، بدون این که در کار خود ارتقاء پیدا کنید یا مهارت های بیش تری به دست بیاورید. این کار به معنای هدر دادن وقت و ظلم کردن به خودتان است. پیشرفت به عنوان تکامل در زندگی شناخته شده است. پس ثابت ماندن روشی غیر طبیعی ست همه چیز دور تا دورتان در حال توسعه است اما شما ثابت مانده اید. اگر با این روتین پیش روید با رکود، بی حوصلگی و پایین آمدن سطح مهارت ها مواجه خواهید شد. پس سعی داشته باشید در کارتان نوآوری به خرج دهید.

همه در این روزها سعی می کنند کسب و کار آزاد را شروع کنند. روی آوردن به کسب و کار آزاد دلایل متفاوتی دارد مانند رکود اقتصاد، نبودن کارهای تجاری متناسب با مهارت ها و … برای همین فکر می کنیم کسب و کار آزاد باعث پیشرفت و توسعه ما در هر زمینه می شود. به هیچ عنوان کار خود را رها نکنید. مگر این که با چشم خود ببینید درب های موفقیت روبروی شما قرار گرفته باشد.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar