استفاده از شکلک در پیام ها و ارتباطات کاری

استفاده از شکلک در پیام ها و ارتباطات کاری

 

استفاده از شکلک در پیام ها و ارتباطات کاری

تحقیقات اخیر نشان می دهد که در حالیکه استفاده از ایموجی و شکلک ها در ایمیل و پیام های شخصی رایج است استفاده از آنها در ارتباطات کاری بسیار نادر می باشد.
در مطالعه ای که از OfficeTeam صورت گرفت تنها درصد کمی از رئیسان گفته بودند که استفاده ی منظم از شکلک در ایمیل ها و پیام های کاری ایده ی خوبی ست. خصوصا، ۲۱ درصد از مدیران ارشد در این بررسی عنوان کرده اند که استفاده از این شکلک ها در هر زمانی که مایل بودند هیچ مشکلی ندارد.
بسیاری از آنها گفتند که ترجیح می دهند همه ی این شکلک ها و ایموجی ها از ارتباطات کاری حذف شوند و یا به حداقل برسند. یعنی تنها در شرایط بسیار خاص استفاده شوند.
۳۹ درصد از افراد گفته اند که استفاده از ایموجی در همه ی شرایط و ارتباطات کاری بسیار غیرتخصصی است. در حالیکه ۴۰ درصد بیان کرده اند که استفاده از آنها متناسب با شرایط هیچ مشکلی ندارد.
بسیاری از کارکنان برای گذاشتن چهره ی خندان یا ایموجی های دیگر در ارتباطات کاری آن هم حداقل در برخی مواقع تمایل دارند.
این مطالعه کشف کرد که ۱۹ درصد از کارکنان از سمبل ها در همه ی مواقع استفاده می کنند زیرا معتقدند که این آیکون ها قادرند در قالب پیام، احساس فرد را به خوبی نشان دهند. (مانند علائم 🙂 که برای لبخند استفاده می شود)
۲۲ درصد از افراد گاهی اوقات از ایموجی ها استفاده می کنند اما به هنگام تبادل با همکاران و کلیه ی ارتباطات رسمی کاربرد کمتری دارند. ۲۶ درصد هم به ندرت از سمبل ها استفاده می کنند زیرا گمان می کنند که آنها را فردی متخصص و آگاه نشان نمی دهد.

یک سوم از از کارکنان در این بررسی گفتند که هرگز از ایموجی و شکلک ها استفاده نکرده اند و ترجیح می دهند که مستقیما در حالت متنی احساسات را بیان کنند.
Brandi Britton رئیس OfficeTeam در بیانه ای اعلام کرد: ایموجی و شکلک ها در همه جا استفاده می شوند اما این بدین معنی نیست که همیشه برای محیط کاری هم مناسب باشند!
برای کمک به کارکنان در این زمینه، OfficeTeam ، نکاتی را پیشنهاد می دهد تا بدانند که چه زمانی را و چگونه در محیط کار از شکلک ها و ایموجی ها استفاده کنند.

– همیشه به کار نبرید!

شما نباید به طور منظم از ایموجی استفاده کنید. استفاده ی همیشگی از آنها می تواند دیگران را آزار داده و پیام شما را درهم و برهم کند.

– مخاطبان خود را بشناسید

فرهنگ سازمانی شرکت خود را بعلاوه ی نوع ارتباطی که با فرد/ افراد در حال مکالمه دارید در نظر بگیرید.

– شرایط را درک کنید

استفاده از ایموجی و شکلک به هنگام مباحثه های جدی می تواند بی ادبی و یا ناشیانه باشد. در چنین نوع مکالمه ها و ارتباطات بهتر است بطور کامل از دنیای این شکلک های بامزه خارج شوید.

– شکلک ها رابشناسید

امروزه، هزاران ایموجی، شکلک و استیکرهای متفاوت و زیبا وجود دارد اگر قصد استفاده از آنها را دارید باید به خوبی بدانید که شکلک های انتخابی شما چه معنا و مفهومی دارد. همینطور باید بدانید که طرف مقابل منظور شما را از همان استیکر درمی یابد یا خیر!

– از کلمات تان استفاده کنید

اگر بطور ۱۰۰ درصدی مطمئن نیستید که استفاده از ایموجی و شکلک منظور شما را به مخاطب رسانده، بی خیال آن شده و بر روی کلمات خودتان تمرکز کنید. و اگر دریافتید که منظورتان در قالب کلمه ها هم نمی گنجد حتما تماس تلفنی برقرار نمایید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
قیمت طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت طلا
مهمان
قیمت طلا

نکات بسیار خوبی را مطرح کرده بود.