استفاده از هوش مصنوعی در کسب و کار برای پیش گرفتن در رقابت

استفاده از هوش مصنوعی

استفاده از هوش مصنوعی

کسب و کارهای کوچک نمی توانند هوش مصنوعی را نادیده بگیرند. و آن را منحصر به شرکت ها و دانشگاه ها بدانند. آنها می بایست استفاده از هوش مصنوعی را آفاز کنند. در هوش مصنوعی ، استراتژی های مقرون به صرفه ای برای صرفه جویی در پول، ایجاد تجربه و به دست آوردن مزایایی برای پیش افتادن در رقابت وجود دارد.

هنگامی که عبارت هوش مصنوعی (AI) را می شنوید، ممکن است به چیزهایی مانند، دانشگاه های برتر تحقیقاتی یا شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل، آمازون و مایکروسافت فکر کنید. برای کسب و کارهای کوچک، موضوع ممکن است بسیار پیچیده و یا بیش از حد گران باشد، و طبیعتا ممکن است آن را نادیده بگیرند. و استفاده از هوش مصنوعی را دور از تصور بدانند.

اما شما نمی توانید از پس هزینه چشم پوشی از هوش مصنوعی برآیید. هوش مصنوعی می تواند سریعتر حرکت کند و بیشتر از سایر تکنولوژی ها تغییر کند. کامپیوترها و اینترنت برای روش های نوآورانه و سریعتر انجام دادن کارهاست، که بسیاری از کسب و کارها و مشاغل را مختل کرده است. شرکت های بزرگ از جمله آمازون، اپل، گوگل، مایکروسافت و بسیاری دیگر، میلیون ها دلار برای هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کنند. کسب و کارهای کوچک نیز می توانند از مزایای هوش مصنوعی از طریق بهره برداری از محصولات آن، استفاده کنند. به این ترتیب استفاده از هوش مصنوعی ممکن می گردد.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی به عنوان چتری برای تکنولوژی ها تبدیل شده است. با این حال، این تعریف دقیق AI نیست. هوش مصنوعی، به نرم افزارهایی اشاره می کند که تفکر مستقل را تقلید می کند و هنوز هم عمدتا در آزمایشگاه های تحقیقاتی روی آن تحقیق می شود.

برای مطالعه بیشتر:

نقش هوش مصنوعی در بهبود خدمات مشتری چیست؟

۴ راه استفاده از هوش مصنوعی در استخدام و نیروی انسانی

فن آوری های مرتبط با هوش مصنوعی عبارتند از:

یادگیری ماشینی:

یادگیری ماشینی چیزی است که مردم اغلب هنگام صحبت در مورد برنامه های کاربردی هوش مصنوعی مد نظر دارند. یادگیری ماشینی نرم افزاری است که توسط دستورالعمل های خاص کامپیوتری که برنامه نویس آن را نوشته، محدود نمی شود. این نرم افزار انعطاف پذیر است و نیاز به برنامه نویسی کمتری نسبت به نرم افزار سنتی دارد. یادگیری ماشینی نحوه رفتار نرم افزار را بر اساس داده یا نتایج تغییر می دهد.

روبات های هوشمند:

روبات های هوشمند به یادگیری ماشینی و فن آوری های دیگر افزوده می شوند تا وظایف را خودکار کرده و کار را کاهش دهند. آمازون دارای بیش از ۴۵۰۰۰ روبات است که در مراکز تحویل به مشتری آن کار می کنند.

منشی مجازی (AV):

منشی های مجازی بسیار پیشرفته تر شده و عملکرد سرویس و فروش را متحول می کنند. در وب سایت ها، اینها شروع به انجام معاملات برای مشتریان می کنند و منوها و فرم ها را جایگزین می کنند.

تشخیص گفتار:

این راهی برای برنامه های کامپیوتری است که به سخنان انسانی گوش فرا دهند و آن را درک کنند.  گاهی تشخیص مطالب IVR  های مرکز تماس دشوار است اما باید بگویم که فن آوری به سرعت در حال بهبود است و یادگیری ماشینی کمک می کند تا سیستم های تشخیص گفتار در انجام وظایف بسیار دقیق تر و موفق تر عمل کنند.

(IVR  کوتاه شده ی Interactive Voice Response که ترجمه ی فارسی آن “پاسخ صوتی تعاملی” است. در اصطلاح به سیستم هایی اطلاق می شود که با گرفتن شماره‌ای یک قطعه‌ی ضبط شده‌ی صوتی فعال می‌شود و از شنونده می‌خواهد با استفاده از صفحه کلید تلفن خود، شماره‌ای یا کاراکتری (# یا *) را وارد کند تا سیستم از پایگاه داده، داده‌ای را برای شنونده بخواند. نمونه بارز آن سیستم های پاسخگوی خودکار در بانک‌ها می‌باشد که به سیستم‌های تلفنبانک و فاکسیبانک مشهور هستند).

تولید متن در زبان طبیعی (NLG):

NLG داده ها را تجزیه و تحلیل کرده و سپس متن قابل خواندن برای انسان را از روی آن می نویسد. این باعث تغییر هوش تجاری و گزارش دهی کسب و کار  می شود. Narrative Wave داده های خام را از برنامه های کاربردی صنعتی مصرف می کند و سپس بینش ها را به وجود می آورد یا فرآیندها را بهینه می کند. محیط زیست کانادا با استفاده از NLG به طور خودکار گزارشات آب و هوا را به هر دو زبان فرانسه و انگلیسی ارسال می کند. فوربز از NLG برای جمع آوری و توضیح گزارش درآمد شرکت استفاده می کند.

مدیریت تصمیم گیری:

اصطلاحات “مدیریت تصمیم گیری سازمانی” و “مدیریت تصمیم گیری کسب و کار” هر دو برای توصیف تصمیم گیری خودکار استفاده می شود. آنها اغلب با یک یا چند فن آوری دیگر که برای تجزیه و تحلیل اطلاعات تعریف شده اند و تقریبا تصمیم گیری خودکار دارند، ترکیب شده اند.

کسب و کار شما برای استفاده از هوش مصنوعی چه باید بکند؟

  • شروع به آشنا شدن با این فناوری ها کنید. شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. آمازون اکو و Google Home نقطه دسترسی به هوش مصنوعی برای مصرف کننده، و نمونه خوبی از فناوری های تبدیل صدا به متن و داده هستند.
  • درباره کسب و کار خود دوباره فکر کنید. از خودتان بپرسید که در کدام بخش از صنعت تان می توانید از طریق حل مشکلات جدید و یا خودکار سازی وظایف، مزیت رقابتی را ایجاد کنید. اینها را در شرایط تجاری با اهداف قابل اندازه گیری بیان کنید و سپس از توصیه های متخصصان در مورد نحوه اجرای آنها استفاده کنید.
  • اگر وب سایت شما با سوالات بسیاری سروکار دارد یا تماس های تلفنی زیادی از طرف مشتری دریافت می کند، یک chatbot اضافه کنید و شروع به جستجوی محصولاتی کنید که از تشخیص صدا استفاده می کنند. Chatbots هزینه های پشتیبانی را تا ۳۰ درصد کاهش می دهند.
  • اگر در استفاده از هوش مصنوعی دچار مشکل شدید اصلا ناامید نشوید. این نوک یک کوه یخی است و به این فکر کنید که اگر از این تکنولوژی استفاده نکنید در اینصورت به مرور زمان نمی توانید در مقابل رقبایی که هزینه های خود را از طریق اتوماسیون و بهینه سازی روند با استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها، یادگیری ماشینی و مدیریت تصمیم گیری کاهش می دهند، مقاومت کنید.

سخن آخر

به سوی پیشرفت و به روز کردن کسب و کار خود حرکت کنید. از شکست هایی که در طول مسیر با آنها مواجه می شوید نترسید. در بخشی از کسب و کار خود انقلاب ایجاد کنید. فکر کنید که چگونه می توانید از رقبای خود در یک فرآیند کسب و کار جلو بزنید. فقط مطمئن شوید که تاثیر تصمیمات جدید بر کسب و کارتان مربوط به یک تغییر عمده در کیفیت، خدمات یا هزینه است. شما لازم نیست که از شرکت های فن آوری بزرگ پیشی گیرید، اما باید از رقبای هم تراز خود پیشی بگیرید. با استفاده از هوش مصنوعی می توانید به این هدف دستیابید.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar