استفاده ۷۰ درصدی ایرانی‌ها از چت!

فضای مجازی به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های جامعه تبدیل شده و کمتر کسی ست که سر رشته‌ای از این فضا نداشته باشد!!

یک تلفن همراه نه چندان پیشرفته بعلاوه ی اینترنت همراه که به همت اپراتورهای تلفن همراه به آسانی در دسترس قرار گرفته است؛ می توانید به دنیای مجازی راه یابید!

BERLIN, GERMANY - SEPTEMBER 02:  (FILE PHOTO) Visitors try out the new Samsung Galaxy Note mini tablet PC at the Samsung hall at the IFA 2011 consumer electonics and appliances trade fair on the first day of the fair's official opening on September 2, 2011 in Berlin, Germany. Figures from the last quarter have shown Samsung to have overtaken Apple to become the largest smart phone supplier.

نتایج تحقیقات جدید بین جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال شهر تهران نشان می‌دهد کسب شادمانی، غلبه بر تنهایی، مهیج بودن و پیدا کردن دوست، مهمترین انگیزه‌های جوانان پایتخت برای استفاده از بلوتوث و چت است.
پدیده چت از بدو ورود اینترنت به ایران، ‌محبوب کاربران بود. از یاهو مسنجر شروع شد و امروز هم کاربران تلگرام را درگیر کرده است.
یک مدرس دانشگاه مدعی شد که ۷۰درصد ایرانی‌ها از چت و گفتگوی نوشتاری فضای مجازی استفاده می‌کنند.
عبدالهادی رضایی گفت: امروزه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی کارسازترین ابزار در جهت گسترش و تعمیق باورهای اعتقادی و ملی و حتی توسعه علمی به حساب می‌آیند.
رضایی شبکه‌های اجتماعی را یک فرصت برای انتقال پیام‌های گوناگون در بین افراد دانست و گفت: شبکه‌های اجتماعی می‌توانند عامل تبدیل درک حسی به درک عقلانی شوند و بر مدیریت صحیح و نحوه درست استفاده از آن تاکید کرد.
این استاد دانشگاه درباره پیامدهای استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای خانواده‌ها گفت: استفاده بیش از حد و نادرست از فضاهای مجازی برای خانواده‌ها مخرب است که در سالیان اخیر کشور ایران یکی از کشورهای بسیار استفاده‌ کننده شبکه‌های اجتماعی در جهان است که حدود ۷۰ درصد از مردم فقط از آن در امر چت یا گفتگوی نوشتاری استفاده می‌کنند.
وی به خطر افتادن حریم خصوصی افراد، افسردگی روحی و روانی، آسیب‌های فیزیکی، افزایش طلاق، محدود نبودن زمان و مکان و رعایت نکردن رفتارهای اجتماعی را از علائم استفاده نادرست از شبکه‌های مجازی دانست. رضایی حذف پیام‌های زرد در گروه‌های مختلف و وابسته بودن به گروه‌هایی که افراد آن شناخته شده و شناسنامه‌دار باشند، انتشار پیام با ذکر منبع، استفاده از شبکه‌های مجازی در روزها و ساعت‌های مشخص را راهکارهای استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد.
[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar