اشتباهاتی که پروژه های کارآفرینی را به خطر می اندازند

چه اشتباهاتی آینده پروژه های کارآفرینی را به خطر می اندازند؟

پروژه های کارآفرینی

کارآفرینان هنگام شروع پروژه های کارآفرینی دوست دارند همه فرصت های موفقیت را به دست آورند، با وجود این که اشتباه کردن در راه موفقیت، امری عادی به شمار می رود اما این حقیقت را نباید فراموش کنید که انسان از شکست تجربه های فراوانی برای ساختن موفقیت به دست خواهد آورد.
شکست جزء جدایی ناپذیر موفقیت است. و طبیعی است هر انسانی مرتکب اشتباهات شود.
فقط باید از اشتباهات خود درس بگیرید و آن ها را اصلاح کنید تا راه تان به سمت موفقیت هموار شود. کارآفرینان نباید انرژی خود را صرف برنامه های بی ارزش کنند بلکه باید تمرکز خود را روی کارهای صحیح پدید آورند.

 

تمام کارها را تنهایی انجام می دهید

یکی از اشتباهات کارآفرینان در ابتدای پروژه های کارآفرینی انجام دادن تمام کارها توسط خود رهبر است. در واقع سعی می کنید روی همه چیز تحکم پیدا کنید اما در نهایت می بینید که هر کاری با نقص مواجه می شود! طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان، انجام چند کار همزمان با هم باعث به هم ریختن تمرکز شما و خراب شدن نتیجه کار خواهد بود. رمز موفقیت پروژه ها در ابتدای هر کار تقسیم وظایف هر شخص بین اعضای تیم است. با این کار به تیم خود این احساس را می دهید که به آن ها اعتماد کرده اید. پس مطمئن شوید کار شما را به بهترین شکل انجام می دهند.

 

عدم ارتباط داشتن با تیم

با صرفه نظر از کار تجاری که دارید، به عنوان یک کارآفرین و رهبر باید بتوانید به درستی با تیم خود ارتباط برقرار کنید زیرا در نهایت، تعامل و ارتباط شما با آن ها، بیش تر از هر کالا و محصولی خواهد بود. پس به تمام مشکلات آن ها توجه کرده و برای حل کردن شان تلاش کنید. حل مشکلات کارکنان زمان اختصاصی را از شما می طلبد تا به سخنان معنوی آن ها گوش دهید تا حس کنند ابراز همدردی کرده اید. برای اینکه بتوانید این کار را درست انجام دهید باید اول آن ها را خوب بشناسید.

 

سریع انجام دادن مراحل کار

کسب و کار هر شرکت تجاری به مراحل متفاوتی انتقال پیدا می کند و به سوی توسعه و پیشرفت حرکت خواهد کرد. هر مرحله به ایده ها و ارزش های خاص خود نیازمند است. برای انتقال کار نوظهور شما به مرحله پیشرفت نباید هیچ گونه عجله ای به خرج دهید تا این مراحل را پشت سر بگذارید. از طریق انتخاب تیمی مناسب، سازمان های مناسب، و ارائه محصولی با کیفیت می توانید به مراحل توسعه منتقل شوید. از کیفیت کار خود قافل نشوید حتما لیاقت موفقیت را دارید.

 

تعامل با پول

به عنوان رهبر و کارآفرین کسب و کار تجاری، ارزش های اخلاقی تجارت را رعایت کنید برخی از کارآفرینان در کنار کار خود پروژه هایی اشتباهی را به دلیل نیاز داشتن به پول قبول می کنند. یک مشتری ناراضی یا یک پروژه بد می تواند تاثیرات منفی را روی کسب و کار شما داشته باشد به جای چنین پروژه هایی خدماتی را ارائه دهید که مشتریان از آن ها رضایت کامل داشته باشند.
هنگام کار کردن در طولانی مدت می توانید تجربه های فراوانی را کسب کنید، با این وجود بیش تر کارهایی که با آن ها آشنایی دارید برای تان پیچیده نخواهد شد. اطلاعاتی درباره ارتباط درست، تمرکز و تصمیم گیری را در کار خود به کار ببرید. ارتباط درست از شما فردی ماهر بین کارکنان می سازد.

بیشتر بخوانید:

مهارت کارآفرینی : چرا کارآفرینان باید مهارت نویسندگی داشته باشند

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar