اشتباهات اساسی در فروش که باید از آن ها اجتناب کنید

اشتباهات اساسی در فروش

 

اشتباهات اساسی در فروش

فروش محصولات همیشه کار ساده ای نیست. راه های فراوانی را باید طی کنید تا قراردادی را امضا کنید. عملیات فروش می تواند پیچیده و طولانی باشد. یک اشتباه در فروش می تواند کل کار شما را خراب کند. اما خبر خوشحال کننده این است که راه های فراوانی وجود دارد تا شما از این خطاها اجتناب کنید. پس با ما همراه باشید تا این اشتباهات را بشناسیم.

 

از دیدگاه مشتری فکر نکنید

می توانید به سادگی به کار فروش در مقابل مشتری مشغول باشید. اما نیازهای مشتری بالقوه خود را فراموش نکنید! حتی بعد از فروش محصول و کالای مورد نظر هم به مشکلات آن ها توجه کنید. بی توجهی به این نیازها می تواند اعتماد شما و مشتری را نابود کند.

 

پیگیری مشکلات با تاخیر

مراکز تجاری باید همه مشکلات مخاطبان خود را بدون تاخیر دنبال کنند. شما هم بدون تاخیر دنبال مشکلات مشتری بالقوه خود باشید. در غیر این صورت مشتری خود را از دست خواهید. ارتباط دقیق با مشتری را هنگامی برقرار کنید که مطمئن شده اید می خواهد کالای مورد نظر شما را نیم ساعت قبل از رقیب کسب و کارتان خریداری کند.

 

به مشتری بالقوه اجازه تعیین قدم بعدی را می دهید

اگر مشاوری خبره داشته باشید اجازه نخواهد داد مشتری بالقوه شما قدم بعدی در فروش را تعیین کند مثلا؛ اگر یک پیام صوتی برای مشتری ارسال کرده اید به او بگویید “فردا منتظر پاسخ شما هستم و ساعت یک دوباره با شما تماس می گیرم” این پیام می تواند نتیجه عالی را به شما بدهد.

 

مکالمات تبلیغاتی برای همه کارها

بیش تر مدیران فروش فقط برای دریافت کردن رضایت مشتریان با آن ها تماس می گیرند. این کار به این معناست که شما فقط از مشتری بالقوه خود می خواهید نظر خود را بدون دقت به شما بدهد و این کار به سود شما نیست. مشتری با این کار فکر می کند فقط قصد فروش محصول خود را داشته اید و اگر قرار باشد محصول در ۳ یا ۶ ماه به فروش برسد این عملیات را از دست خواهید داد. به جای مکالمه از پیام های تبلیغاتی رایگان یا از ایمیل برای معرفی محصول و میانگین رضایت مشتری استفاده کنید.

 

در موقعیت دفاعی قرار بگیرید

بدون شک توقع سوال کردن مشتریان درباره محصولات و خدمات را داشته باشید سعی کنید سوالات دقیقی را بپرسید و از مشتری توقع نداشته باشید سریع پاسخ را برای شما شرح دهد. با پرسیدن سوالات دقیق راه را برای فروش باز می کنید به طور مثال؛ بگویید چرا این کالا قیمت بالایی دارد و با چه کالایی مقایسه می شود با این روش روی مذاکره تسلط پیدا می کنید.

نقطه نظری اشتباه درباره تماس های سرد داشته باشید

تصور نکنید پاسخ های سرد کاری سخت فرسا است تیم شما باید به این نقطه به عنوان یکی از فرصت های یادگیری بنگرند. تماس های سرد را به عنوان یک معما ببینید از این تجربه چه چیزی می آموزید تا قدمی به جلو حرکت کنید؟ آیا این استراتژی کارایی دارد یا خیر؟ بدون شک بله

 

بسیار زیاد سخن می گویید ولی گوش نمی دهید

عدم گوش دادن به مشتری موجب تصمیم گیری سریع مشتری می شود. به خصوص وقتی می گویید محصول را با خود می برید یا خیر! مدتی را به مشتری گوش دهید تا بدانید دقیقا جه چیزی را می خواهد ۲۵ درصد از وقت خود را در جلسه اول به گوش دادن خواسته های مشتری قرار دهید با این وجود نقاطی که برای مشتری مهم است را شناخته اید.

 

دنبال تداوم ارتباط با مشتری نیستید

امضای مشتری پای قرارداد فروش به معنای پایان کار شما نیست. تدوام ارتباط بعد از فروش بسیار مهم است. با مشتری تماس بگیرید یا برای او ایمیل ارسال کنید دنبال پیشرفت رابطه خود باشید چرا؟ چون برای توسعه کار شما مفید است ارتباط خوب با مشتری می تواند بهترین ابزار برای تبلیغات کسب و کار از زبان مشتری باشد با این کار مردم به شما اعتماد خواهند کرد تا قراردادهای فراوانی را امضا کنید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar