اشتباهات بازاریابی موبایلی رایج در کسب و کارها

اشتباهات بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی همانند سایر روش های بازاریابی ممکن است دارای اشتباهاتی باشد. که موجب شود کسب و کار ما به جای کسب سود متحمل هزینه های بسیاری شود. در این مقاله سعی بر آنست که با ذکر اشتباهات بازاریابی موبایلی به صاحبان کسب و کار در حصول سود بیشتر و جلوگیری از تحمیل هزینه های حاصل از این اشتباهات کمک شود.

موبایل تنها چند سال است که چشم انداز مصرف کننده را کاملا تغییر داده و تبدیل به ابزار اصلی مورد استفاده برای خواندن اخبار، برقراری ارتباط، اجتماعی شدن، گشت و گذار و خرید شده است. رابطه نزدیکی که تلفن همراه بین یک مصرف کننده و تامین کننده او فراهم می کند می تواند مانند شمشیر دو لبه باشد. موبایل رسانه ای است که می تواند دسترسی سریع به مشتری را اعطا کند. با این وجود همچنین موجب اشتباهاتی می شود که می تواند تا حد زیادی برای یک کسب و کار هزینه داشته باشد.

 

اشتباهات بازاریابی موبایلی

 

افزایش تعامل بین مصرف کنندگان و تلفن های آنها، پلت فرمی برای کسب و کار ایجاد می کند که در آن فضاهای زیادی برای اشتباهات در یک صنعت وجود دارد که امکان جبران آنها وجود ندارد. در اینجا به اشتباهات بازاریابی موبایلی  که ممکن است شما نیز در کسب و کارتان مرتکب آنها شوید اشاره می کنیم:

خطا در راه اندازی بهینه سازی موبایل

مقدار زمان صرف شده برای دستگاه های تلفن همراه در مقایسه با دسکتاپ ها به سرعت در حال افزایش است. یکی از بزرگترین اشتباهات بازاریابی موبایلی که کسب و کارها انجام می دهند ارجاع بازدیدکنندگان موبایلی به نسخه دسکتاپ سایت شان است. بسیاری از کسب و کارها معتقدند که اجرای نسخه های موبایلی سایت های شان از طریق ریسپانسیو کردن آنها و دادن قابلیت یکسان با نسخه دسکتاپ به آنها، قابل قبول است. اگر شما نتوانید بهترین تجربه موبایلی با سایت خود را به مخاطبین ارائه دهید، بدون شک آنها رقیب دیگری خواهند یافت که بتواند این کار را انجام بدهد.

بازاریابان باید به این نکته توجه کنند که ارائه یک نسخه موبایلی از سایت خود به یک مخاطب شرایطی کاملا متفاوت است. این کار باید توسط کسب و کار به عنوان فرصتی برای بینشی که ارائه می دهد، در نظر گرفته شود. هنگامی که کاربران در صفحه کوچک در تعامل هستند، بر روی چیزی تمرکز می کنند که فکر می کنند مهم تر است. اکثر کسب و کارها در مورد این پدیده ها چه چیزی را متوجه نمی شوند؟ با برداشتن محتوا و ویژگی های اضافی، صاحبان کسب و کار می توانند آنچه را که مخاطبان آنها را به نسخه دسکتاپ سایت جذب می کند،  کشف کنند. با اطمینان از اینکه وب سایت موبایلی شما  دارای یک ساختار گشت و گذار ساده، زمان بارگذاری صفحه سریع و محتوای مختصر و دقیق است، یک تجربه موبایلی با کیفیت برای مشتریان خود ایجاد کنید.

ساخت یک اپ

هنگام صحبت درباره ارائه محتوای خوب به مصرف کنندگان، باید به یاد داشت که مصرف کنندگان مدتها قبل اپلیکیشنی برای آن کشف کرده اند. بنابراین طبیعی است که علیرغم تعداد اپ هایی که به صورت منظم ایجاد می شوند، اکثر اپ هایی که مصرف کنندگان دانلود می کنند حتی برای یک روز تمام حفظ نمی شوند. اکثر کاربران تلفن هوشمند حتی برنامه هایی را که خرده فروشان مورد علاقه آنها ارائه می دهند دانلود نمی کنند. علت اینست که بیشتر آنها از سایت هایی که به آنها عادت کرده اند، استفاده می کنند: مثل فیس بوک، Maps و اپ های اخبار مورد علاقه شان.

هنگامی که بی علاقگی مصرف کنندگان نسبت به اپ ها افزایش یافت، کسب و کار ها باید تلاش کنند تا اپ هایی را تصاحب کنند که استفاده از انها جزو عادات روزانه کاربر است. این بدان معنا نیست که بازاریابان باید ایده ایجاد یک اپ را به طور کامل رها کنند، بلکه باید خلاقانه تر فکر کنند که چطور می خواهند مصرف کنندگان خود را در موبایل جذب کنند. در بالای لیست اولویت های بازاریابی موبایلی هر کسب و کاری، باید افزایش تجربه وب موبایلی از طریق انتشار اپلیکیشنی که صرفا مبتنی بر وب نیست، قرار داشته باشد. اگر تصمیم به ساخت یک اپ دارید توجه داشته باشید که آن اپ باید بتواند در جهان پر از اتصالات اینترنتی پرمحتوا و فشردگی زمانی شدید، کار کند. آن را آسان، قابل دسترسی، و با ارزش برای دانلود بسازید.

مخاطب یابی بیش از حد

یکی از اشتباهات بازاریابی موبایلی رایج کسب و کارها، کم توجه کردن به اهمیت استراتژی دقیق مخاطب یابی است. حصول اطمینان از اینکه مخاطبان صحیح را هدف قرار می دهید، به ویژه هنگامی که تلاش می کنید مخاطبان را به منبع درآمد تبدیل کنید، بسیار مهم است. هدف قرار دادن طیف بسیار وسیعی از مخاطبان موجب می شود که به سرعت کمپین تان صدمه ببیند. طیف دقیق تری را انتخاب کنید تا فرصتی برای درک بهتر آنچه که یک بازار فردی به دنبال آنست، داشته باشید.

تبلیغات مزاحم

هیچکس تبلیغات مزاحم را دوست ندارد. به همین دلیل یکی از ویژگی های اصلی اپل در جدیدترین محصول خود یعنی iOS 9  شامل گزینه ای است که کاربران را قادر می سازد آگهی های موبایل را مسدود کنند. مسدود کردن آگهی های موبایل جنجال زیادی در میان پلت فرم ها ایجاد کرده است و آنها این امر را برای درآمدهای تبلیغات حیاتی زیان آور می دانند. به دلیل تمایل بیشتر افراد به مسدود کننده های تبلیغات، لازم است فروشندگان تقاضای کاهش تبلیغات بخصوص تبلیغات مزاحم و دارای اطلاعات ضعیف را، برآورده کنند.

تغییر قابل ملاحظه برای انتقال کسب و کارتان به موبایل باید به عنوان فرصتی برای دستیابی به مصرف کنندگان درست در جایی که هستند، باشد. اگر می خواهید دسترسی خود را به مصرف کنندگان تان حفظ کنید، ارائه خدمات سازگار و مطبوع موبایلی به مشتریان ، اصل اساسی و حرف آخر است. بنابراین با دوری از اشتباهات بازاریابی موبایلی مشتریان خود را راضی نگه دارید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar