اشتباهات بازاریابی که مرتکب می شویم

اشتباهات بازاریابی

 

 

اشتباهات بازاریابی

روش های فراوانی در بازاریابی الکترونیکی استفاده می شود که تسلط و کنترل این اشتباهات برای همه دشوار است، اگر اشتباهات مربوط به بازاریابی شرکت خود را بشناسید تغییر این اشتباهات برای شما آسان خواهد بود. اشتباهاتی وجود دارد که بدون اینکه بدانیم آن ها را تکرار می کنیم. این روش ها ممکن است باعث شکست و تعطیل شدن شرکت شما شود.
در این مقاله ۷ روش را برای شما توضیح می دهیم که از این اشتباهات دوری کنید با ما همراه باشید.

۱- وعده های دروغ، اعتبار شما را نابود می کند

شرکت های کسب و کار شعارهایی مختلفی را ارائه می دهند. این شرکت ها با تبلیغات و شعارهای خود می خواهند به مردم بگویند محصولات ما بی عیب و ایراد است، و زمانی که مصرف کننده محصولی را خریداری کرده و استفاده کند با واقعیت حقیقی محصول روبرو می شود. در اینجا مصرف کننده متوجه خواهد شد که کیفیت آن چیزی که همه از آن صحبت می کردند نبوده و تبلیغات این شرکت فقط شعار هایی بی جا است. پس شما اعتبار خود را از دست خواهید داد. پس، از ابتدا به عنوان یک رهبر با مصرف کنندگان و مشتریان خود صادق باشید. به مشتریان خود نگویید شرکت من بهترین و موفق ترین شرکت جهان است. اما آن ها را باخبر کنید که شرکت شما خدماتی با کیفیت بالا را به مشتریان خود ارائه می دهد.

۲- پر کردن لیست پستی با ایمیل

بازاریابی الکترونیکی با استفاده از ایمیل یکی از مهم ترین روش های بازاریابی برای کارآفرینان به شمار می رود. این بازاریابی حدود ۲۴۶ درصد میانگین اهداف مورد نظر را برای کارآفرینان دارد بدون شک این میانگین در بازاریابی بدون تاثیر نخواهد بود به همین علت برخی بازاریابان دست به این عمل زده و ایمیل های فراوانی را برای شما ارسال می کنند. به شما پیشنهاد می کنیم به جای آزار مصرف کنندگان و ارسال پیام های پی در پی، زمان بندی دقیقی برای این کار را در نظر گرفته و در روز ۱ و یا ۲ بار این کار را انجام دهید.

۳- نادیده گرفتن بازاریابی با تلفن های هوشمند

بسیاری از بازاریابان از این حقیقت چشم پوشی می کنند و از اهمیت بازاریابی با این گوشی ها اطلاعاتی ندارند محققان آینده بازاریابی جهان را با گوشی های گوشمند می بینند. مصرف کنندگان به دنبال گوشی های با حجم کوچک و اینترنت بهتر هستند و تحقیقات ثابت کرده که گوشی ها در دفتر، بیشتر از دیگر ابزارها استفاده می شود.

۴- استفاده از کانال های بازاریابی اشتباه

ممکن است هنگامی که در کنار پدر یا شخصی که روش های بازاریابی سابق را در پیش گرفته باشد با این مسئله روبرو شده باشید حتما مشاهده کرده اید که در این روش آن ها محتوا و مطالب قدیمی و جدید خود را در کانال های خطا ارسال می کنند اشتباه آن ها کاملا واضح است آن ها در ابتدا باید مصرف کنندگان مورد هدف خود را شناسایی کرده سپس مطالب خود را منتشر کنند این یکی از اولویت های کسب و کار شماست مثلا اگر شما به کشور لندن مسافرت کنید توقع نداشته باشید با شما به زبان فارسی سخن بگویند اگر می خواهید مصرف کنندگان مورد هدف خود را بشناسید در جستجوی کانال های صحیح باشید تا شما را به این خواسته برسانند.

۵- فرصت برای همه وجود دارد شما نظرات خود را در بازاریابی بیان کنید

آیا در شرکت خود تیم کسب و کار خاصی را دارید؟ پس لزومی ندارد از همه نظر بخواهید هر کسی نظری متفاوت دارد که ممکن است با پیشنهاد شما مخالف یا موافق باشد نظر خود را برای همه ارائه دهید سپس نظرات را جمع آوری کرده و راه مناسب را با تیم خود انتخاب کنید. بدون شک تمرکز بدون استرس سبب انتخابی موفق خواهد شد.

۶- پیش بینی کنید چیزهای زیادی در زمانی کوتاه اتفاق بیافتد

۳۰ درصد از شرکت های نوظهور در دو سال اول فعالیت خود شکست می خورند و متأسفانه این تعداد به سوی پیش روی و افزایش است. به نظر شما چه چیزی باعث افزایش این تعداد شده است؟
مشکلاتی که باعث این اتفاق شده توقع درآمد بالا در دو سال اول کسب و کار می باشد. این شرکت های کوچک توقع دارند در دو سال اول درآمد های غیر قابل پیش بینی را داشته باشند. با اینکه شرکت هایی مانند “Instagram” در مدت زمان کوتاهی موفق شد اما همیشه این قاعده ها ممکن نیستند پس آینده شرکت شما با تصوری که در خیال خود داشتید کاملا متفاوت است.

۷- بیانات را تحلیل کنید و از تست های A/B استفاده کنید

هر فردی که یک کمپین تبلیغاتی ایجاد کند و نتایج این کمپین ها را تحلیل نکند و تست های مختلف را انجام ندهد؛ فقط پول خود را بدون فایده هدر داده است. هدف اساسی از ایجاد کمپین تبلیغاتی بیشتر شدن میانگین فروش و تحقق اهداف است. پس اگر به تحلیل نتایج این کمپین ها توجه نکنید نمی توانید متوجه شوید این کمپین باعث موفقیت اهداف شما می شود یا خیر!

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar