• فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

اشتباهات تبلیغاتی شرکت های کوچک کدامند؟

اشتباهات تبلیغاتی شرکت های کوچک

اشتباهات تبلیغاتی شرکت های کوچک آن ها را در دام چه مشکلاتی گرفتار می کند؟ برخی مشکلات تبلیغاتی نابودی کسب و کار و زندگی را منجرب می شوند اما اشتباهات تبلیغاتی از کمبود چه مواردی حاصل می شوند؟

اشتباهات تبلیغاتی شرکت های کوچک

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک ممکن است منابعی چون پول با کارکنان خوب و متخصص را در دسترس نداشته باشید برای همین در دام اشتباهات تبلیغاتی قرار می گیرید. در این پست راه هایی برای جلوگیری از اشتباهات تبلیغاتی ارائه می دهیم با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

نداشتن طرح جامع برای کسب و کار یا بازاریابی

نداشتن طرحی جامع برای کسب و کار یا بازاریابی یکی از اشتباهات شرکت های کوچک است. اگر درکی از مدل ارائه شده تبلیغات به بازار ندارید چگونه می خواهید آن را به بازار عرضه نمایید؟ نوشتن طرح روی کاغذ نه تنها باعث رسیدن ذهن به ایده های جالب و حل مشکلات می شود بلکه ذهن را برای روبرو شدن با چگونگی پیشبرد کار آشنا می سازد.

اما تنها نوشتن طرح کار تبلیغاتی روی کاغذ کافی نیست چند روزی بدون هیچ استرس به دور از شلوغی روی طرح خود فکر کنید و درباره آن تحقیق نماید. موانع بالقوه تبلیغات کارتان چیست؟ برای رسیدن به هدف از چه نقاطی استفاده می کنید؟ انتظار دارید در ابتدای راه چند درصد سود کسب کنید؟ برای جذب سرمایه گذاران چه ایده هایی دارید؟ برای کارآفرین بودن تک تک نکاتی که به ذهن تان می رسد مهم هستند و در رسیدن به موفقیت اهمیت دارد.

متن تبلیغاتی برای مردم

تعجب آور نیست اگر یک اشتباه باعث نابودی کسب و کارتان گردد، بسیاری از صاحبان کسب و کار روز و شب زحمت کشیده اند و منبع درآمدی را برای خود به وجود آورده اند اما با یک اشتباه تبلیغاتی منجرب به شکست کار خود شده اند.

هیچ کس نمی داند محصول شما چقدر خوب است، هیچ کس اطلاعی ندارد چه سرویس هایی برای خدمات ارائه می دهید، و هیچ کس منتظر پیام های فروش محصولات شما نمی باشد شما با چه ایده ای به جذب مشتریان می پردازید؟ پیام تبلیغاتی خود را چگونه می نویسید تا مردم آن را نخوانده پاک نکنند؟ تمرکز روی خرید و یا فروش محصولات مردم را به خرید مجاب نمی کند به چیز دیگری اشاره کنید تا مردم رقبت کنند برای خرید کالای شما نزدتان بیاییند تقریبا مانند راهی برای رسیدگی به مشکلات مصرف کنندگان.

شناسایی نشدن هدف مخاطبان

ممکن است فکر کنید هر فردی می تواند از خدمات یا محصولات شما بهره ببرد، اما هیچ کس یک تبلیغ را برای همه نوع مصرف کننده ارسال نمی کند این یک روش تبلیغاتی ست که باعث اتلاف زمان و پول می شود.

با شناسایی مخاطبان خود و اهداف آن ها تبلیغات گسترده ای داشته باشد درست مانند یک ماهیگیر از دریای پر از ماهی کلی ماهی متفاوت صید نمایید. همین امر به بازاریابی و نحوه درست تبلیغات مربوط می شود تا ندانید سن مشتریان، جنسیت آن ها، سرگرمی های مورد علاقه، رنگ های زیبا، طراحی و بسته بندی و … به چه صورتی ست چگونه می خواهید به آن ها محصولات بفروشید یا خدمات ارائه دهید؟

نادیده گرفتن چشم انداز رقابتی

بعید است محصول خوبی به بازار عرضه کنید اما چرخه رقابتی را به فراموشی بسپارید. یکی از مشکلات و اشتباهات تبلیغاتی شرکت های کوچک فشارهایی ست که شرکت های رقیب و شرکت هایی که محصولات مشابه دارند برایشان به وجود می آورند است.

نگاهی به نزدیک ترین رقبای خود کنید تبلیغات مصرف کنندگان خاص و تبلیغات اجتماعی که مربوط به تولید کنندگان صنعتی ست را چگونه برپا می کنند؟ آیا مشکلات در بازار باعث توقف آن ها می شود! زاویه نگاه خود را به رقیبان تغییر دهید درست است که این شرکت ها رقیب شما هستند اما در صورت برپایی تبلیغات صحیح می توانید خیلی عملکرد بهتری نسبت به دیگران داشته باشید. عدم توجه به اشتباهات تبلیغاتی شرکت های کوچک باعث نابودی کسب و کار کارآفرینان می شود.

[تعداد: 4   میانگین:  3.3/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar