اشتباهات در فروش

اشتباهات در فروش

 

اشتباهات در فروش

در اوایل سال ۲۰۱۶ در شهر دالاس (شمال شرقی تگزاس) در طی سمینار “رها کردن قدرت درونی” حدود ۳۰ نفر پس از راه رفتن بر روی ذغال داغ درمان شده بودند. البته که شما برای رها کردن قدرت درونی تان به راه رفتن روی ذغال داغ نیاز ندارید! اما نیاز دارید که اقدامات بیش تری انجام داده و غرقِ در کار شوید.

در سن ۲۵ سالگی من به عنوان فروشنده ی اتومبیل در حرفه ی خودم به یک فرد حرفه ای بدل شدم. من هنر فروش را با مرتکب شدن به آن و سرمایه گذاری روی خودم آموختم. این تخصص، مرا از هیچ به میلیونر رساند در حالیکه هنوز کم تر از سی سال داشتم. من باید چیزهای قطعی را درست انجام می دادم تا به فروش بیش تر دست یابم اما در عین حال چیزهای زیادی هم بود که باید اجتناب می کردم. در این پست، قرار است اشتباهاتی را که به عنوان فروشنده باید پرهیز کنید مطرح کنم.

  • استفاده از رویکرد تصادفی

با مشتری خود چگونه ارتباط برقرار می کنید؟ چه چیزی بیان می کنید؟ شما همیشه دقیقاً باید بدانید که قصد بیان چه چیزی را دارید و در وهله ی بعد به کجا می روید.

  • دریافت نکردن پاسخ

این برای بسیاری از فروشنده ها مشکل عظیمی ست. نمی توانید از مردم پاسخ دریافت کنید؟ پس نمی توانید آنها را ببندید و کنار بگذارید. اگر من نتوانم سوال پرسیدن و دریافت پاسخ را کنترل کنم با مشکل مواجه می شوم. شما باید که بتوانید برای سوالات خود، پاسخ دریافت کنید.

  • نپرسیدن سوال

درباره اذیت شدن آنان نگران نباشید. بودجه ی آنها، تجارت شماست. اگر بخواهید معامله ای را بنیان گذارید آن را انجام دهید زیرا شما خوب می دانید که در حال انجامِ چه کاری هستید. سوالاتی که به پاسخ شان نیاز دارید بپرسید. تنها چیزی که بدتر از دریافت نکردن پاسخ از مشتری هاست، سوال نپرسیدن از آنهاست.

  • پرش مستقیم به قیمت

در این اشتباه، شما قبل از اینکه بدانید آیا محصول نیاز و خواسته ی آنها را فراهم می کند یا خیر، درباره ی قیمت آن صحبت به میان می آورید. سعی کنید حقایق را دریابید و نیازهای فرد را شناسایی کنید.

  • وقتی چیز جدیدی یاد می گیرید، بدانید که مثل یک مایع نیست که جاری شود. بلکه مثل یک انسان بی دست و پاست و آموزش می طلبد. برای اینکه مثل مایع جاری شوید نیاز به تکرار هست. قطعاً نمی خواهید مثل یک روبات سفت و سخت باشید.

عالی شدن در امر فروش، انجام تمرین های زیادی را می طلبد و نیاز دارید که سناریوهایی را اجرا کنید. باید بازی را بشناسید. عدم تعهد در فروش بزرگ ترین جزء از دست رفته در فروشنده ها برای بدست آوردن آنچه از زندگی می خواهند است. شما باید مهارت های خود را توسعه دهید زیرا با آنها به دنیا نیامده اید. اگر به خودتان آموزش ندهید مرتکب اشتباه شده و فروش ها را از دست خواهید داد.

 

نویسنده: Grant Cardone

کارشناس فروش بین المللی

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar