اشتباهات رایج بازاریابی محتوا

اشتباهات رایج بازاریابی محتوا

اشتباهات رایج بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی ست که امروز در دسترس قرار دارد. همه ی چیزهایی که نیاز دارید نوشتن چند مقاله ی هزاران واژه ای چندین بار در طول هفته، تولید محتوای کامل، متناسب با معیار موتورهای جستجو، بهبودیافته از لحاظ بصری و کاربرپسندانه است.

بازاریابی محتوا برای بازاریابان دیجیتالی مدرن روش کار است.
اما انجام دادن آن به درستی، اقدام چندان ساده ای نیست! آینده ی آن هم چالش برانگیز خواهد بود.
در چندسال اخیر، برخی از اشتباهات رایجی که بسیاری از بازاریابان به سادگی می توانند مرتکب شوند را یافتیم. بهتر است در این پست با برخی از آنها آشنا شویم تا با شناختن آنها بتوانیم در بهبود وضعیت محتوای خود قدمی برداریم. همراه باشید.

 

۱- محتوای شما مفید نباشد

یک مقاله ای که به خوبی نوشته شده لزوما مسئله، مشکل و یا سوالی را که ایجاد شده حل نمی کند چه بسا از بسیاری از مقالاتی که با نگارش ضعیف پاسخ بهتری ارائه داده اند در سطح پایین تری قرار بگیرد.

اگر کسی به دنبال این سوال باشد که چطور می توان از یخ زدگی جلوگیری کرد و شما درباره ی اثرات یخ زدگی بر روی موتور نوشته باشید در حین اینکه مطلب باارزشی ارائه داده اید اما به سوال او پاسخ نداده اید! آن شخص برای مسئله ای که دارد هیچ چیزی را از محتوای شما نخواهد آموخت! و این یعنی شما برای کاربر مفید نبوده اید. در نتیجه او باید در جای دیگری به دنبال پاسخش بگردد و چیزی که عاید شما شده این است که فرصت برقراری ارتباط را با فرد از دست داده اید.

چگونه می خواهید مفید بودن را در محتوای خود ارتقا دهید؟
این کار می طلبد تا در صدر کاربران تان قرار بگیرید. سوالاتی که آنها واقعا سروکار دارند را شناسایی کنید و در محتوای خود مستقیما به این سوالات پاسخ دهید.

۲- محتوای شما بجای اینکه آموزشی باشد، سعی در “فروش” داشته باشد

تمرکز بازاریابی محتوای شما اول باید در آموزش سپس فروش باشد.
در حالت ایده آل، شما نباید برای کسب و کارتان اطلاعیه و یا خبری را در محتوای تان جای دهید مگر در انتهای مقاله! (در قالب ویدیو)

هدف شما این است که به خواننده آموزش دهید تا یاد بگیرد که چطور مشکلش را رفع کند. سپس در انتها بداند که چه کسی برای این کار کمکش کرده است.

۳- ندانید که هدف تان از محتوا چیست!

آیا یک برنامه برای آن چیزی که از یک قطعه محتوای ی که می خواهید برای شرکت تان انجام دهد دارید؟
بطور مثال، شما باید بدانید که از آخرین ویدیویی که ایجاد کرده اید توقع دارید تا به صورت ویروسی در سایر رسانه های اجتماعی منتشر شود.

اگر ویروسی بودن محتوا مدنظر شماست باید ویدیویی را خلق کنید که بیش تر خوش بین و پرجنب و جوش باشد و مردم را به تفکر واداشته و صحبت کردن و به اشتراک گذاری آن رواج شود. اگر محتوا برای وب سایت یک شرکت است باید تمرکز خود را بر روی فروش خودتان و آنچه قصد فروشش را دارید قرار دهید.

۴- محتوای شما “همیشه سبز” نباشد!

احتمالاً شما هم دوست دارید محتوایی داشته باشید که از امروز تا آینده ای بسیار دور از ارزش ویژه ای برخوردار باشد. محتوای همیشه سبز  هر چیزی ست که یک دید کلی و پایه از موضوع را به نمایش گذاشته و یا اطلاعاتی که از امروز به مدت ۱۰ سال معتبر است را ارائه بدهد.

مثالی که برای این مورد هست می تواند مقاله ای باشد درباره ی زمین! که می گوید: زمین سومین سیاره از سمت خورشید است و ۳۶۵ روز برای کامل کردن مدار به طول می انجامد.
این حقایق تغییر نمی کنند و هر زمانی که قصد انتشار آنها را داشته باشید معتبرند. این دسته از محتوا ارزشمندند زیرا شما می توانید امروز در پست بلاگ خود، فردا در کتاب الکترونیکی تان، هفته ی آینده در وبینار و تا سال های آتی از آنها استفاده نمایید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar