اشتباهات رایج در ارائه خدمات مشتری

اشتباهات رایج در ارائه خدمات مشتری

 

اشتباهات رایج در ارائه خدمات مشتری

 

تجربه مشتری از اهمیت زیادی برای برندها برخوردار است اما گاهی اوقات یک نوع عدم ارتباط موفق بین مشتری، کارکنان و صاحبان کسب و کار ایجاد می شود.

وقتی به بررسی اینکه “چرا خدمات مشتری در بسیاری از برندها بسیار بد است؟ می پردازیم به اشتباهات رایجی دست می یابیم که بسیار راحت هم قابل حل کردن هستند و تاثیر بسزایی دارند.

 

۱- مخارج را کاهش ندهید!

وقتی که فروش تان کم باشد، احتمالا شما هم خیلی راحت سعی می کنید که از مخارجی که گمان می کنید اضافی هستند دوری کنید و عنوان این حرکت را مدیریت هزینه ها می نامید.
از جمله ی اینکارها، خاموش کردن چراغ هاست. خاموش کردن چراغ ها در بعد از ظهر کار اشتباهی ست. شاید هم به کم کردن تعداد فروشنده های خود بپردازید. دلیل همه ی این رفتارهای شما هم حذف هزینه های اضافی ست در حالیکه فروش خوبی ندارید.
شما با اینکارها گویی یک ۵ هزار تومانی را برای رسیدن به یک هزار تومان آتش زده اید. خاموش کردن چراغ ها باعث می شود تا به هنگام ورود مشتری، فروشگاه تان تاریک به نظر برسد.
با کم کردن تعداد فروشنده ها هم بر زمان انتظار مشتری افزوده اید. مراقب باشید تا با دیدن این موارد، مشتری بدون خرید از مکان شما خارج نشود.

۲- با مشتریان همیشگی بهتر از مشتریان جدید رفتار نکنید!

برای اولین بار برای صرف یک نوشیدنی به یک کافی شاپ رفتم. همینکه برای سفارش دادن به نزدیکی خانمی که پشت میز نشسته بود رفتم و گفتم ببخشید.. خانم سرش را بالا آورد و به مردی که به اندازه ی سه نفر پشت من قرار گرفته و فاصله داشت گفت: مایکل، همان همیشگی؟
من به عنوان یک مشتری جدید اطمینان دارم که او گمان می کند با این رفتارش بهترین نوع خدمات را برایم ارائه می دهد. چیزی که او متوجه نمی شود این است که رفتار با ارجحیت بیش تری را برای مشتری قدیمی خودش قائل شده است. اتفاقی که در این شرایط برای کسب و کار رخ می دهد این است که من دیگر به آنجا برنمی گردم!
مطمئن باشید که کسب و کار شما بدین روش هرگز هیچ رشدی نخواهد کرد.

 

۳- تنها چیزی که آنها می خواهند را نفروشید!

بیش تر مصرف کنندگان امروز، قبل از اینکه به منظور خرید خارج شوند تحقیقات آنلاین انجام می دهند و وقتی وارد فروشگاه شما می شوند. کارکنانی که کمتر آموزش دیده اند به سادگی همان چیزی که مشتری می خواهد را ارائه می دهند یا همان اول بیان می کنند که محصول موردنظر را ندارند!

وقتی که مشتری به شما بودجه ی مدنظرش را می گوید هیچ کس حاضر نیست تخفیف بسیار زیادی برایش قائل شود. بجای آن، حق انتخاب های او را محدودتر می کنید. آنها هم وقتی چیزی را مناسب با مبلغ مدنظرشان نمی یابند احساس می کنند که توسط فروشنده مورد قضاوت واقع شده اند و دست خالی محل را ترک خواهند کرد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar