اشتباهات رایج در طرح برنامه رستوران

طرح برنامه رستوران ها در بسیاری موارد مرتکب اشتباهاتی می شود که می توان با آگاهی از رخ دادن آنها پیشگیری کرد.

 

اشتباهات رایج در طرح برنامه رستوران

 

طرح برنامه رستوران

اگر به فکر باز کردن رستوران جدیدی هستید، قبل از هر چیزی باید یک برنامه دقیق و رسمی را برای کسب و کارتان طراحی کنید. نوشتن گزینه هایی مانند یافتن زمین مورد نظر برای رستوران، سرمایه گذاری برای این کار و حتی انتخاب کارکنان رستوران، اهمیت فراوانی دارد. این واقعیتِ همه کسب و کارهاست: بدون برنامه ریزی، همه چیز غیر ممکن و سخت پیش می رود. ۲۶ درصد از رستوران ها در یک سال اول کار خود به دلیل اشتباهات شکست می خورند. اگر می خواهید از اشتباهاتی که در کسب و کارتان بروز می دهد دور بمانید با برنامه ریزی صحیح به اهداف خود دست یابید. متاسفانه بسیاری از مردم در نوشتن یک برنامه ریزی درست دچار اشتباه می شوند با رعایت نکات کوچک از بروز هرگونه خطا جلوگیری به عمل آورید.

 

تلاش بیش از حد برای کار

برای نوشتن یک طرح برنامه رستوران باید به شکل اصولی تحقیق کرده، سپس کار خود را شروع کنید. برخی فکر می کنند با سخت کار کردن تمام مشکلاتشان حل می شود. اما بعد از مدتی می بینید تلاش شما بدون نتیجه مانده و از کار خود خسته شده اید. شما با سرمایه گذاری در یک طرح و قرار دادن زمان و پول خود توقع دارید به بهترین ها دست یابید. اما وقتی با نتیجه ضعیف کار خود روبرو می شوید تمام انرژی درون تان تخلیه می شود. نیازی نیست سخت تلاش کنید! با یک برنامه ریزی دقیق به جای سخت کار کردن، هوشمندانه کارهای خود را عملی کنید. اطلاعاتی را آماده کنید که در صورت بروز هر گونه بحران در کار به روش صحیحی مدیریت آن را به کار گیرید.

آیا سخت تلاش کردن نتیجه مطلوبی برای کسب و کارتان دارد؟

 

مطلب پیشنهادی: چطور بجای سخت کار کردن، هوشمندانه کار کنیم؟

 

خشک و کسل کننده بودن

مردم مکان هایی را دوست دارند که به آن ها انرژی انتقال دهد. مدیر رستوران و کارکنان او باید روش برخورد با مردم را به شکل حرفه ای آموخته باشند. مشتریان شما با ورود به محل کار اگر چیز جذابی توجه آن ها را جلب نکند قطعا دیگر به آن جا نخواهند آمد. طرح برنامه رستوران شامل لوگوی رستوران، ابزارهای مورد استفاده در رستوران، لباس ها و حتی رنگ دیوار می تواند در روحیه مشتریان تاثیر بگذارد. تمام جزئیات کار را برای سرمایه گذاران خود توضیح دهید تا از نظرات آن ها در کار استفاده کنید.

 

مطلب پیشنهادی: برنامه بازاریابی را چگونه طراحی کنیم؟

 

چگونه و چه زمانی باید کار خود را شروع کنیم؟

آیا تا به حال به خود گفته اید ” دوست دارم کسب و کاری برای خود داشته باشم”؟

از کسب و کار در شرکت خود خسته شده اید؟

دوست دارید یک کار پر درآمد مانند رستوران داری داشته باشید؟

فکر می کنید جزو کارآفرینان موفق در عرصه رستوران داری هستید یا خیر؟

چه چیزی رستوران شما را نسبت به دیگر رستوران ها ویژه جلوه می دهد؟

پیش از اجرای کار خود ابتدا خوب فکر کنید. با استفاده از برنامه ریزی پیش بینی شده ای تشریفات کار خود را به یک فرصت جذب مشتری تبدیل نمایید نوع تشریفات به کار برده در کار می تواند آنقدر زیبا باشد که توجه همه را جلب کند و می تواند آنقدر بد باشد که همه را فراری دهد.

 

کم بها دادن به بازاریابی

در بخش بازاریابی رستوران خود باید از قبل در برنامه ریزی خود بودجه ای برای این کار اختصاص دهید. این بودجه می تواند صرف رسانه های اجتماعی، نشریات و یا هر جای دیگر شود. مهم این است که شما چگونه مزیت رقابتی بازاریابی خود را گسترش می دهید.

آیا برنامه ریزی شما بخش ویژه ای را برای جذب مشتری وفادار اختصاص می دهد؟

توقع دارید رستوران شما چه درصدی از فروش را محقق سازد؟

ممکن است با خود فکر کنید برنامه ریزی پیش فرض برای هر کسب و کاری کار بیهوده ای است و لغزش های هر کسب و کار به برنامه ریزی ربطی ندارد! اما رعایت تمام این نکات واقعا می تواند به توسعه کسب و کار شما کمک کند. حتما با خود می اندیشید فقط بانک ها یا موسسه های مالی برای کار خود برنامه ریزی دارند، اما همین فکر اشتباه شما را از دیگران عقب می اندازد.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar