• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

اشتباهات رفتاری در محل کار که مرتکب می شویم

از اشتباهات رفتاری که در محیط کار سر می زند کناره گیری کنید تا به موفقیت و جایگاه بهتری در حرفه ی خود دست یابید.

 

اشتباهات رفتاری در محل کار که مرتکب می شویم

 

اشتباهات رفتاری

اشتباهات رفتاری که شما در محل کار تجربه کردید یا با چشمان خود شاهد آن بودید چه بوده است؟

کارکنان عموماً خطاهای متنوعی در محیط کار مرتکب می شوند، برخی از اشتباهات روی همکاران تاثیر می گذارد و تلاش کارکنان برای رسیدن به موفقیت هدر می رود. خطاهای برخی افراد ممکن است به فرهنگ سازمان هم آسیب وارد کند. در این حالت باید چاره ای بیندیشید تا از شر این مشکلات خلاص شوید. راهنمایی هایی را برای کناره گیری از اشتباهات محیطی کارکنان در این پست در نظر گرفتیم. با ما همراه باشید.

دروغ و خبر کشی

بیش تر دروغ ها با نیت خوب گفته می شوند، کسی که دروغ می گوید یا قصد داشته از همکار خود حمایت کند یا خطای او را بپوشاند. اما با تکرار این عادت به شکل مکرر دیگران به دروغ شما پی می برند، و دیگر قادر به انکار نخواهید بود. نتایج منفی دروغ را فقط خودتان متحمل می شوید. مردم با خبرکشی خود را در چشم همه منفی جلوه می دهند با احساسات دیگران بازی نکنید و راز دیگری را فاش نسازید.

مطالب پیشنهادی: شوخی کردن و رفتارهای نامناسب در محل کار

از روی صداقت، نفرت از کارتان را پیش همه ابراز می کنید

بدترین چیزی که ممکن است در محیط کسب و کار برای کسی رخ دهد داشتن همکاری ست که به طور مداوم از کار خود شکایت دارد. با وجود چنین فردی هیچ کسی نمی تواند به شکل مثبت روی کار خود تمرکز داشته و بهره وری بهتری ارائه دهد. مدیران با شنیدن این ناله های کارکنان از کار قطعا شما را اخراج کرده و فرد دیگری که اشتیاق فراوانی برای کار خود دارد را استخدام می کنند. ترس عاطفی باعث پایین آمدن بهره وری کارکنان شده و سپس منجر به اخراج آن ها می شود.

تا به حال شده کسی موفقیت شما را به نام خود بزند؟ وقتی که کشف می کنید کسی ایده های شما را دزدیده است چه حسی به شما دست می دهد؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در جمعی حضور داشته اید و ایده های ذهنی خود را به زبان آورده اید، بعد از گذشت مدتی متوجه می شوید کسی ایده شما را به کار برده است. سعی نکنید کار کسی را به نام خود بزنید. اگر هدفی را بدون فخر فروشی به دیگران به موفقیت تبدیل نمایید شخصیت خوب خود را به رخ همه کشیده اید. هیچ گاه با رفتار ریاکارانه همکار خود را نفروشید. بزرگ ترین منبع اخراج شدن کارکنان طعنه زدن به همکاران است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که منصب مهمی به یکی از کارکنان داده می شود. هر بار سعی می کنیم کسی را بد جلوه دهیم باعث بروز مشکلاتی خواهیم شد. یکی دیگر از خطاهایی که باعث ناراحتی کارمندان می شود خوردن غذاهای بد بو می باشد. فرض کنید همه در حال خوردن غذای ظهر هستند و یکی از کارکنان با صدای بلندی بگوید “وای چه غذای بد بویی!” در این حالت همه از غذا دور می شوند حتی کسانی که مشغول خوردن بودند!

[تعداد: 8   میانگین:  4.6/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar