• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

اشتباهات سرمایه گذاری که سود شما را به خطر می اندازد

اشتباهات سرمایه گذاری

اشتباهات سرمایه گذاری

سرمایه گذاری آنقدرها هم که دشوار به نظر می رسد، دشوار نیست. سرمایه گذاری موفق مستلزم انجام صحیح چند کار و اجتناب از اشتباهات جدی است. اشتباهات سرمایه گذاری به خصوص در بازار سهام، رشد ثروت را متوقف می کند. شما احتمالا شنیده اید که سرمایه گذاری پول در بازار سهام بهترین راه برای رشد ثروت در طولانی مدت است. اما این تنها زمانی درست است که از اشتباه اجتناب کنید و متاسفانه بسیاری از گرایش های طبیعی شما می تواند به طور جدی توانایی شما را در کسب ثروت در بازار سهام از بین ببرد.
به عنوان مثال، هنگامی که خطری وجود دارد ما عادت داریم به اخبار گوش دهیم. در تصمیم گیری از اکثریت پیروی کنیم و به دنبال روش های ایمن تری برویم. اما این گرایش ها می تواند ما را بازار سهام را ورشکست کند. در اینجا برخی از اشتباهات سرمایه گذاری وجود دارد که اگر می خواهید در سرمایه گذاری خود سود کنید لازم است از آنها آگاه باشید. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

این اشتباهات سرمایه گذاری عبارتند از:

۱. خرید و فروش بیش از حد

هرچه بیشتر سرمایه گذاری های (سهم) خود را خرید و فروش کنید، احتمال از دست دادن پول تان بیشتر خواهد بود. برای سرمایه گذاران مبتدی خرید و نگهداری سهم بهتر از خرید و فروش مکرر آن است.

۲. نادیده گرفتن هزینه ها

قبل از اینکه بخواهید در صندوقی سرمایه گذاری کنید، از هزینه های آن اطلاع پیدا کنید. هر صندوق دارای یک هزینه مدیریت سرمایه است که از ۰.۰۳ درصد به بیش از ۱.۰ درصد می رسد.
وب سایت SEC.gov تأثیر هزینه های بالاتر را بر سرمایه گذاری های شما توضیح می دهد.

۳. خرید سهام بی اطلاع از گزارش میزان درآمد و سود آن

گزارش درآمد مانند کارت های اطلاعاتی در مورد هر شرکت است. که هر سه ماه یکبار ساخته می شود. اما قبل از اینکه این کارت ها پخش شود، کارشناسان بازار سهام شروع به پیش بینی در مورد آن شرکت می کنند. اما این کارت ها اطلاعاتی واقعی نیستند. و فقط پیش بینی هستند. بنابراین جدی گرفتن انها اشتباه است. خود شما باید پیش بینی دقیق انجام دهید. و باید بفهمید که چرا این شرکت نتوانسته است درآمد پیش بینی شده را کسب کند. و چه تغییراتی می تواند آنرا در مسیر درست قرار دهد. اما در حال حاضر، قیمت سهام پایین رفته است. و این به این معنا است که می تواند فرصت خوبی برای شما باشد.

۴. تلاش برای غلبه بر بازار و کسب بازده بیش از بازده متعارف بازار

سعی نکنید بر بازار غلبه کنید. زیرا نخواهید توانست این کار را انجام دهید. دنبال کردن استراتژی های فریبنده ی شتاب سرمایه گذاری، سود آور نیست. سرمایه گذاران بزرگ در صندوق سرمایه گذاری سهام شاخصِ کم هزینه سرمایه گذاری می کنند. طبق اطلاعات تاریخی بازار سهام به افراد توصیه می شود در صندوق های شاخص برای مدت طولانی سرمایه گذاری کنند.
برای ثروتمند شدن در بازار، تخصیص دارایی معقول را انتخاب کنید، در صندوق های شاخص کم هزینه سرمایه گذاری کنید. و از این اشتباهات سرمایه گذاری اجتناب کنید. شما یک شبه میلیونر نخواهید شد. اما در دراز مدت، حتما موفقیت مالی به دست خواهید آورد.

[تعداد: 10   میانگین:  4.2/5]
Avatar

ناهید خدایاری

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar