اشتباهات کارآفرینان تازه کار چه چیزهایی هستند ؟

اشتباهات کارآفرینان تازه کار

 

اشتباهات کارآفرینان تازه کار

نویسنده: Brian D. Evans

من در طی سال ها با صدها کارآفرین تازه کار تجربه ی کاری داشته ام و در طول این مدت، دریافتم که کارآفرینان نوپا تمایل به انجام یک سری اشتباهات مشترک و وحشتناک دارند. این اشتباهات را گردآوری کردم و خدمت شما عزیزان ارائه می دهم.


لطفاً از انجام این چیزها پرهیز کنید:

۱- از “همه چیز را می دانم” دوری کنید

اینکه کارآفرینان تازه کار را تشویق و تحسین کنیم هیچ ایرادی ندارد. اما موضوع اینجاست که فرد، نباید گمان کند همه ی دانش های لازم (تئوری و عملی) را داراست.
درخواست کنید. وقتی به کمک شان نیاز دارید درخواست کنید. فرصت ها، همان افرادی هستند که در شبکه ی شما قراررفته و برای سوالات شما پاسخ هایی را دارا هستند.
فقط اطمینان حاصل کنید؛ شخصی که قصد راهنمایی کردن شما را در مورد موضوع خاصی دارد واجدشرایط مشورت باشد.
دنیای کارآفرینی بسیار جالب است. مردم بسیاری با کمک کردن به شما احساس رضایت و خوشحالی را تجربه می کنند. و برای ایجاد این حس زیبا، تنها کافی ست از آنها درخواست کنید.

۲- شروع کسب و کاری که چیزی درباره آن نمی دانید

یکی از تصمیمات هوشمندانه ای که به عنوان یک کارآفرین تازه کار می توانید اتخاذ کنید صرف کردن زمان تان برای یک کسب و کار صحیح است.
اولین کسب و کارتان را از حوزه ای که رقابت های سرسختانه ای درون خود نهفته دارد و شما هم چیزی درباره ی آن نمی دانید انتخاب نکنید!

۳- روی ایده های بد قفل نکنید

ممکن است همسر، مادر، باغبان و عموی شما با ایده ی اپلیکیشنی که در سر دارید موافق بوده و شما را تشویق کند.
اگر آنها در این حوزه کارشناس هستند قبول! می توان با بررسی و تحقیق بر روی ایده کار کرد. اما در غیر اینصورت، شما نمی توانید تنها از این داده ها برای قضاوت کردن درباره ی کیفیت ایده ی خود اقدام کنید.
امروز، پلت فرم های نامحدودی برای تحقیق درباره ی رقبا و نیازهای بازار وجود دارد. برای اینکه گام به گام با مراحل یافتن ایده های کسب و کاری ناب آشنا شوید می توانید به لینک مقابل مراجعه کنید: Secret Words Method

۴- استخدام دوستان

می خواهید دوست تان را استخدام کنید چون او را به خوبی می شناسید و از صداقتش آگاهید درسته؟
اینکار اشتباه است!
یعنی اگر آنها نتوانند کاری انجام دهند شما حاضرید آنها را اخراج کنید؟
همه چیز ممکن است به سرعت گسترش یابد و همین امر هم قادر است روابط دوستی شما را به نابودی بکشاند.
از استخدام دوستان تان پرهیز کنید. مگر اینکه قبل از شروع کاری، انتظارات متقابل و شرایطی را تعیین کنید که اگر روزی کار به اخراج فرد رسید، هیچ احساسی دخیل نباشد.

۵- گوش دادن به همه افراد

به عنوان کسی که استارتاپی را به پیش می برد می تواند وسوسه انگیز باشد که به همه گوش کنید. خب، همه ی افراد صاحب نظر هستند.
اما موضوع اینجاست که همه نظرات شایستگی لازم را ندارند! در حالیکه شما هم به دنبال دیدگاه های مشروط هستید.
اینها را می گویم زیرا خاطرم هست که یک بار، یکی از کارآفرینان چند نکته بازاریابی برای اپلیکیشن را از زبان باغبان شان شنیده و متاثر شده بود. جالب است که این اپلیکیشن هرگز یافت هم نشد!

نصیحتی که خود من شخصا می توانم به کارآفرینان نوپا بگویم این است که درباره ی همه ی اقدامات خود قبل از اینکه به سراغ شان بروید خوب فکر کنید. و اگر درباره ی چیزی دچار تردید گشتید از افراد واجد شرایط و شایسته بخواهید تا به شما کمک کنند.


کارشناسان پدیده فکر مهتر برای مشاوره کسب و کارهای شما عزیزان در کنارتان هستند.
برای ارتباط سریع روی لینک زیر کلیک کنید:

ارتباط سریع با کارشناسان پدیده فکر مهتر

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar