اشتباهات کارآفرینان چگونه باعث نابودی پروژه ها می شود؟

اشتباهات کارآفرینان همیشه ماجراهای زیادی را بدنبال می آورد! شما هم تاکنون تجربه هایی در این خصوص داشتید؟ در این پست می خواهیم ببینیم چه اشتباهاتی باعثِ نابودی پروژه های تجاری می شود.

 

 

اشتباهات کارآفرینان

کارآفرینان اصولی نیاز دارند که تا آن ها را دنبال نکنند به موفقیت دست نمی یابند. تا حد امکان از این اشتباهات دور باشید یا در صورت بروز آن ها راه حلی برای رهایی از آن ها بیابید. اگر بتوانید، اشتباهات کارآفرینان که منجر به نابودی پروژه ها می شوند را بیابید درصد موفقیت شما افزایش می یابد.

 

تاسیس شرکت توسط یک نفر، مکان شرکت

ضروری ست کارآفرینان برای تاسیس شرکت های خود از سرمایه گذاران دیگر همه بهره ببرند، تا تلاش برای رسیدن به موفقیت تقسیم شود، به تنهایی شرکت تاسیس کردن ریسکی بزرگ است که درصد شکست شما را بالا می برد. شکست در هر کسب و کاری باعث ناامیدی در تجارت می گردد. شرکت های تجاری برای شروع کار معمولا باید مکان موسسه را با دقت انتخاب نمایند، زیرا انتخاب مکان نقش اساسی در مسیر رشد پروژه و موفقیت کسب وکار دارد.

 

تخصص مردود، ایده های تکراری

بیش تر مردم به کسی نیاز دارند تا نیازهای آن ها را برآورده سازد و مشکلات شان را حل کند. پس باید تمام نکات را در برنامه ریزی خود مدنظر قرار دهید. چیزی را انتخاب کنید که برای مردم اهمیت دارد زیرا اگر کار شما مورد احتیاج مردم نیست برای بازاریابی محصول تان زمان و هزینه فراوانی صرف کرده و ضرر زیادی را پرداخت خواهید کرد. مراقب باشید ایده های تکراری را در اختیار مردم قرار ندهید، از ایده های قدیمی هم دوری کنید. اگر از ایده ای که در اختیار دارید مطمئن نیستید آن را شروع نکنید.

 

لج بازی، محیط کار

لج بازی یکی از بدترین عادت هایی ست که کارآفرینان در خود پرورش می دهند. همیشه به جای لجبازی کردن با دیگران نقشه های جدیدی برای پشت سر گذاشتن مشکلات داشته باشید. محیط کار مناسب یکی از مهم ترین دلایلی ست که کارکنان را به بهره وری بهتر تشویق می کند، اگر از کارکنان خود بپرسید چند درصد از محیط کسب وکار خود رضایت دارند توقع دارید چه پاسخی به شما بدهند؟ رنگ دیوارهای محیط کار، پنجره های بزرگ گلدان های زیبا همه و همه در بهره وری بهتر نیروی شرکت تاثیر می گذارند.

 

زمان بندی بد، عدم تعیین لیست استخدامی ها

ضروری است زمان مناسب شروع یک پروژه را انتخاب کنید، برای انتخاب زمان بندی شروع یک پروژه نه دیر اقدام کنید، نه سریع، سریع اقدام کردن موجب این می شود که نتوانید از مشتریان خود به شیوه صحیحی استقبال کنید، تمام برنامه ریزی زمان بندی به این بستگی دارد که امکانات و اطلاعات شما برای شروع کار تا چه حد باشد، آیا برای شروع کار کاملا مطمئن هستید؟ از دیگر عوامل موفقیت یک پروژه می توان به لیست برنامه ریزی و تعیین اعضای استخدام شده توجه کرد. کدام دسته از کارکنان خدمات شرکت را بهتر و با کیفیت تر به مخاطب می رسانند؟ با بررسی چنین فهرستی متوجه می شوید کدام اعضا نه تنها به رشد کسب وکار کمک نمی کنند بلکه باعث رکود کار هم شده اند.

 

سودها، هزینه ها

طبیعتا هدف از شروع هر پروژه به دست آوردن سود است، اما باید میانگین سود پیش بینی شده باشد. فکر می کنید در عرض چند ماه چند درصد سود نصیب کسب و کارتان می شود؟ تجربه شما در افزایش یا کاهش سود کسب وکار دخیل است. هدف از کار سود است اما با صرف هزینه های غیر ضروری نباید سود حاصل از کار را هدر دهید. اگر هزینه های فراوانی را صرف کردید و سود شما کم بود، باید اموری را دوباره مورد بازبینی قرار دهید، یکی از اموری که باید مورد بازبینی قرار گیرد استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی ست.

 

عدم مدیریت صحیح، ایجاد مشکل بین سرمایه گذاران

یکی از خطرناک ترین اتفاقاتی که می تواند برای یک کارآفرین رخ بدهد این است که تمام راه های موفقیت را در دستان خود داشته باشد، اما با وجود این موفقیتی به عمل نیاورد، دلیل این اتفاق هم عدم مدیریت صحیح است. شاید بین سرمایه گذاران یک شرکت اختلافاتی وجود داشته باشد، اختلافات بین سرمایه گذاران طبیعی هستند اما مهم ترین راه برای اختلافات حل کردن آن هاست، حل کردن مشکلات بین سرمایه گذاران یک نکته مهم برای جلوگیری از فروپاشی یک پروژه کسب و کاری ست. اشتباهات کارآفرینان می تواند مانند یک سم کشنده مرگبار باشد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar