• اسفند ۸, ۱۳۹۸

اصل اساسی برای فروش در رسانه های اجتماعی

فروش در رسانه های اجتماعی

چه  عاملی ست  که  باعث  می شود  مشتریان،  محصولات  و  خدمات  شما  را  تنها  با  دیدن  آنها  در  رسانه های  اجتماعی  انتخاب  کنند؟ آیا تا کنون فروش در رسانه های اجتماعی را تجربه کرده اید؟! با ما همراه باشید تا در این خصوص صحبت کنیم…

فروش در رسانه های اجتماعی

امروزه،  همه  می دانند  که  رسانه های  اجتماعی،  مناسب ترین  فضا  برای  ترویج  محصولات  و  ارتباط  با  مشتریان  است.  اما  براساس  تحقیقات  اخیر،  رسانه های  اجتماعی  می توانند  محیطی  مؤثر  باشند  برای  تبدیلِ  “علاقه”  به  “خرید” !!  (اگر  مشتری  درباره  خریدهایش  صحبت  کند!)

نتایج  تحقیق  “بررسی تجارت اجتماعی”  نشان  می دهد  که ۸۰  درصد  از  ۱۸۸۲  نفر  شرکت کننده   تفریح  و  سرگرمی های  زنده و موزیک  را  اولویت  قرار  می دهند.  مسافرت و  سفر کردن  نیز  با  کسب  ۶۴ درصد در  دومین جایگاه  این  بررسی قرار می گیرد.

 

۰۰۱

 

همانطور که می دانیم، بیشترین و اصلی ترین مخاطبان رسانه ها و شبکه های اجتماعی قشر جوان جامعه هستند. این گزارش نیز نشان می دهد که افزایش سن و استفاده از رسانه های اجتماعی ارتباط غیرمستقیم دارند. یعنی هرچه سن افراد بیشتر می شود، کمتر از رسانه های اجتماعی استفاده می کند.

 

۰۰۲

 

نمودار سمت راست که در تصویر زیر مشاهده می کنید نشان می دهد که، اگر فردی درباره ی محصول/ خدمات شما در رسانه های اجتماعی صحبت کند ۸۵ درصد از دوستان و آشنایان ایشان تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره محصول/خدمات شما خواهند داشت. ۷۴ درصد از افرادی که در معرض صحبت های مشتری شما قرار گرفته اند اقدام به خرید محصولات نموده و تقاضای خدمات خواهند کرد.

in

 

در تصویر زیر، میزان استفاده ی مردم (در رده های سنی متفاوت) از رسانه ها و شبکه های اجتماعی را مشاهده می کنید. این آمار نشان می دهد که با افزایش سن، مردم کمتر از این شبکه ها استفاده می کنند.

۰۰۴

در نمودار زیر، آمار مخاطبان هر یک از شبکه های اجتماعی را به صورت کاملاً مجزا مشاهده می کنید. براساس این گزارش، فیسبوک محبوب ترین شبکه اجتماعی مشخص شده است.

۰۰۵

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۳/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar