اصول اخلاقی در تجارت چگونه است؟

اصول اخلاقی در تجارت چگونه است؟

 

اصول اخلاقی در تجارت

اصول اخلاقی در تجارت و رعایت کردن آن نقش موثری در گسترش و موفقیت سازمان ها دارد. برای جلوگیری از رخ دادن مشکلاتی که از سرِ رعایت نکردن اصول اخلاقی حاصل می شود باید از این اصول آگاه باشید. هر انسانی در هر کسب و کار باید قواعد اخلاقی را به عنوان یک مسئولیت، پذیرا باشد. رعایت قوانین اخلاقی مانند یک ضمانت نامه تجاری برای، مدیران و کارکنان است. به تمام فعالیت هایی که تصمیمات اخلاقی در آن ها دخیل هستند خوب بنگرید این فعالیت ها می توانند یک چالش به نظر برسند اما، رعایت کردن آن ها می تواند جایزه ای را از آن شما سازد. با بهره مندی از قوانین اخلاقی در بازار و شرکت خود از هر گونه مشکلات قانونی دور بمانید. در این مقاله برخی از تصمیمات اخلاقی که باعث دور ماندن شما از مشکلات می شود را بیان می کنیم.

برای تصمیمات اخلاقی برنامه طراحی کنید، و آن را به مدیران ارائه دهید.

تمام تصمیمات اخلاقی خود را در یک کاغذ بنویسید سپس وارد جدول برنامه های روزانه کنید. آن را با برنامه های مهم در یک راستا قرار دهید تا هر وقت به دیگر کارها نگاه کردید نکته های ریزی از تصمیمات را رعایت نمایید. گاهی فقط برنامه را طراحی کرده اما متأسفانه گام های بعدی را دنبال نمی کنیم. مطمئن شوید برنامه تصمیمات اخلاقی که به مدیران بخش های متفاوت ارائه می دهید اطلاعات کاملی دارد. برنامه خود را به روزهای آینده واگذار نکنید زیرا هر لحظه ممکن است هر یک از کارکنان شرکت مرتکب اشتباه شوند. با کسانی که این برنامه اصول اخلاقی در تجارت را رعایت می کنند تعامل داشته باشید رعایت قوانین سالم اخلاقی می تواند فشارهای ناشی از قواعد خاص کار را کم کند. درباره معیارهای مهم برنامه برای کارکنان سخنرانی داشته باشید. آموزش های لازم را درباره برنامه ها برای افراد سازمان اجرا کنید تا تجربیات آن ها افزایش یابد. استفاده از اصول اخلاقی در کسب و کار روی تجارت شما تاثیر مثبت و فراوانی به همراه دارد.

به برنامه اصول اخلاقی فراتر از یک قواعد ساده بنگرید.

معیارهای تولیدات و توجیه هات قانونی را به عنوان یک نقطه از قواعد اخلاقی ببینید. دنبال کردن قانون هر کسب و کار شما را فردی قانونمند در تجارت جلوه می دهد. برخی شرکت ها با زیر پا گذاشتن اصول اخلاقی تجارت در نگاه مردم به یک مجرم تبدیل خواهند شد. برای این که کارکنان شما از قوانین اصول اخلاقی پیروی کنند جایزه هایی را برای آن ها تعیین کنید تا هر کسی که اعتراف کند از این قوانین استفاده می کند جایزه ای به او بدهید. با این استراتژی ذهن همه را برای یادگیری قوانین فعال می سازید. گاهی فرهنگ باعث تغییر رفتار و نظرات مردم می شود تا کارهای غیر قانونی مرتکب شوند. به طور مثال چون تولید مواد مخدر در برخی کشورها آزاد است، مردم مصرف مواد را بین خود و دوستان ممنوع نمی دانند. این افراد گمان می کنند که فرهنگ اشتباه هر جامعه را باید در رفتار خود پیاده کنند اما عواقب اشتباهاتِ این چنینی افراد بسیاری را به تباهی می کشاند. این عده که اصول اخلاقی را رعایت نمی کنند “ضد فرهنگ اخلاقی” نامیده می شوند. حضور افرادی که چنین اخلاقی دارند در موسسه ها امری غیر مفید است. برخی از مردم هم فقط از ترس مخالفت با مدیر خود قوانین را رعایت می کنند، تا مجبور نباشند مسئولیت یا مشکلی را به دوش بکشند. ترس از رعایت نکردن قوانین می تواند در بعضی مردم تاثیرات مثبت بگذارد و در بعضی تاثیرات منفی دارد.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar