اصول اولیه شبکه های اجتماعی

اصول اولیه شبکه های اجتماعی

 

اصول اولیه شبکه های اجتماعی

این باید یک پست خیلی قدیمی می بود.

این باید یک مطلب قدیمی باشد که سال ها قبل از اینکه نام شبکه های اجتماعی ورد زبان مان می شد توسط همه ی ما بارها مطالعه می شد. امروز به ندرت پیش می آید که کسی در محفلی، گوشی هوشمند در دستانش نداشته باشد و در شبکه ها و کانال های اجتماعی نچرخد. در عین حال، چیزی هم که به ندرت یافت می شود فرهنگ استفاده از آنها و ظرفیت داشتنِ فرد کاربر است. با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های حرفه ای مرغوب/ نامرغوب در همه جا در دستان هر فردی با هر سطح اجتماعی و فرهنگ یافت می شوند. کاری به چشم و همچشمی ها، حسادت ها و دلایل اصلی که خودشان را به این دستگاه ها مجهز می کنند نداریم؛ اما هرچه هست تنها درخواست همه ی ما به عنوان هموطن از یکدیگر این است : حالا که قادریم تنها با کلیک کردن روی چند دکمه وارد شبکه های جهانی شویم، سعی کنیم فرهنگ استفاده از آنها را رعایت نماییم. امروز برای مطالعه ی این پست، خیلی دیر است. اما با اشتراک گذاشتن این پست با عزیزان مان، می توانیم تا حدامکان آنها را در قبال فعالیت هایی که انجام می دهند مسئول بدانیم و از آنها بخواهیم که آگاهانه تر قدم بردارند. حریم های شخصی خود را بشناسند و با آگاهی از برخی قوانین، از رخ دادن اتفاقات ناگوار جلوگیری کنند.

هر چیزی که به هر نحوی وارد دنیای اینترنت شود در همانجا باقی می ماند. نظرات و دیدگاه های شما، سخنان شما به هنگام عصبانیت یا شادی مفرط همه و همه ثبت می شوند. حتی وقتی که نیمه شبها خسته و دلتنگ در پسِ اسکرین ها به دنبال یک همزبان می گردید هم باید مراقب حرف های خود باشید. اینترنت، امروز هر لحظه و در همه جا جاری ست و شاید بتوان گفت که به همان اندازه هم حریم خصوصی را از افراد سلب کرده است. هر لحظه از روز می توانید با هر فردی در آن سوی کره ی زمین مکالمه ای را آغاز کنید. پس به همان اندازه ای که در همه جا در دسترس است، لازم است آگاهی های ما هم همه جا در دسترس مان باشند و مراقب باشیم. اینترنت، حریم خصوصی افراد و شبکه های اجتماعی قوانین ویژه ی خودشان را دارند.

خارج از موارد شخصی، شبکه های اجتماعی برای کسب و کار شما ضروری هستند و ما مقالات زیادی را در خصوص اهمیت و کاربرد آنها در وب سایت حاضر در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که می توانید موردمطالعه قرار دهید. این پست را با ما همراه باشید تا با اصول شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها آشنا شویم.

 

شبکه های اجتماعی، تبلیغات نیست!

تعامل داشتن در شبکه های اجتماعی یعنی شما از اهمیت چند عامل کلیدی آگاه هستید:

  • خودتان باشید. مهم نیست که درگیر استفاده از کدام ابزار تکنولوژی اجتماعی هستید؛ چیزی که ضروری ست این است که همیشه خودِ واقعی تان باشید. شناسایی این حقیقت، به شما کمک می کند که روابط بهتری را ایجاد کرده و نتایج سودمندتری را کسب کنید.
  • ماراتن است، نه دوی سرعت! درگیر شدن با دنیای رسانه های اجتماعی، مثل این است که به جلسات هفتگی شبکه های خود بروید. افراد باید قبل از اینکه کسب و کاری را برای شما ارسال کنند، شما را شناخته باشند.
  • به اشتراک گذاشته و صادق باشید. مردم در شبکه های اجتماعی به تعامل می پردازند چون به حمایت احتیاج دارند. آنها با افرادی که همفکر بوده و محترم هستند پیوندهایی را برقرار می کنند. در مقابل مشاوره دادن و نصیحت گرفتن کاملاً آزادانه رفتار کرده و درباره ی دیدگاه شما هم صادق می باشند. قرار نیست با هر کسی که ارتباط برقرار می کنید موافق باشید. مردم می خواهند تحت تاثیر واقع شوند. برای همین است که به دنبال نصایح و اندرزها می گردند.

برای شروع، از یک ابزار اجتماعی استفاده کنید

وبلاگ؟ شبکه های اجتماعی؟ پادکست یا ویدیو؟ از کدام ابزار استفاده می کنید؟ نمی توانید همه ی این کارها را باهم انجام دهید. به تمامی ابزارهای مختلف در دسترس نگاه کنید تا ببینید که کدامیک از آنها مناسب شخصیت شماست.

وبلاگ نویسی، وبلاگ ها

شما نباید برای تعامل با جامعه ی وبلاگ نویسان، وبلاگی را راه اندازی کنید. چند بلاگی را پیدا کنید که در آنها به مشتری خود دست یابید. سپس شروع به برقراری ارتباط با آنها کنید. نظرات خود را ارائه دهید و تا حد امکان سعی کنید به عنوان شرکت کننده ی مهمان در آنجا قرار بگیرید. به یاد داشته باشید: قرار نیست چیزی بفروشید! فقط ارتباط برقرار کنید. در دو یا سه بلاگی که که مرتبط با حوزه ی شما و مشتری ست و باعث ایجاد ارتباط می شود حضور فعالانه داشته باشید. این تعاملات شما، همینطور به تصمیم شما کمک می کند تا بدانید که آیا راه اندازی بلاگ شخصی خودتان استراتژی صحیحی برای شماست یا خیر!

شبکه های اجتماعی

فیسبوک، لینکداین، توییتر یا تلگرام! برای هر یک از مخاطبان، یک شبکه ی اجتماعی جدید وجود دارد. مخاطبان شما کجا هستند؟ کمی زمان صرف کنید تا در این باره تحقیقاتی بدست آورده و بدانید که جامعه ی درست برای شما کدامیک از آنهاست. شبکه ی اجتماعی را انتخاب کنید که به شما راهی برای دیدار مجازی – در صورت امکان دیدار فیزیکی- دهد.

بازاریابی اجتماعی یکی از بهترین ابزار برای کسب و کارهای کوچک است زیرا مزیت رقابتی ما سرویس شخصی ست. کوچک بودن یعنی، رقابت بر سر کیفیت و تعهد است و رسانه های اجتماعی ابزاری ست که همه اش درباره ی شخصی شدن است. وقتی شما نظر خودتان را ثبت می کنید، افراد بسیاری توانایی دیدنِ آن را دارند اما این یک نظرِ شخصی ست. در صفحه ی فیسبوک یک نفر، می توانید همه ی کارهایی که او انجام داده و یا حرف هایی که بیان کرده را ببینید، اما کاملاً شخصی ست! به چیزی وانمود نکنید! فقط، خودتان باشید.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar