اصول مدیریتی که بدون آن کسب و کارتان موثر نیست

اصول مدیریتیاصول مدیریتی

در حقیقت اجرای کسب و کار، عملا شما را در حالت مدیریتی قرار می دهد ,حتی اگر صرفا یک کارمند ساده باشید.زمانی که در حال اجرای حرفه و تجارت هستید ممکن است به فراگیری دانشهایی در مورد خودتان دست یابید ,مهارت هایی که شما هرگز فکر نمی کردید که به ان احتیاج پیدا خواهید کرد.مهارت های مدیریت و رهبری یکی از آنهاست. 

در واقع حرفه تجارت شما را در  حالت مدیریتی قرار می دهد حتی اگر صرفا شما فقط یک کارمند ساده باشید

این موضوع برای برخی افراد می تواند وحشت آور باشد اما به طرز باور نکردنی نه تنها میتواند   کسب و کار تحت تاثیر قرار دهد بلکه برای خودتان نیز حیاطی باشد باشد.در اینجا ۸ اصول مدیریتی که کسب و کار شما بدون ان موثر نیست آورده شده تا شما به واسطه گفتمانی که من همیشه با تاجران دارم ,بارور شوید

۱_ بردباری و صبوری یک مزیت استاگر یک اصول مدیریتی وجود داشته باشد که تاجران باید یاد بگیرند آن این است که صبر و بردباری یک مزیت است. بیایید با آن روبه رو شویم. میزان قابل توجهی از تاجران کسب وکار (از جمله خودم) نمونه ای از افراد دمدمی مزاج هستند که قصد دارند کار انجام شده دیروز را رها کنند.

واقعیت اینجاست که تاجران کار باید در صدد کنترل و واگذاری اغلب کارهایی که برای راه اندازی کارشان بدان احتیاج دارند باشند.

۲_ آگاهی از اینکه چه زمانی دست از کار بکشیم: دانستن اینکه چه زمانی از یک پروژه دست بکشیم به همان اندازه مهم است که بدانیم چه زمانی باید آنرا اجرا کنیم.

گاهی اوقات ما به عقب نشینی و رهاسازی و بستن یک پروژه احتیاج داریم و وظیفه ماست تا زمانی که باید اینکار را انجام دهیم را مدیریت کنیم.

۳_ یک ریسک حساب شده داشته باشید: شروه کسب وکار و مدیریت مستلزم یک سری ریسک و خطرهایی می باشد و بدیهی ترین ریسک, ریسک مالی ست .واقعیت اینست که سرمایه گزاری پولی همیشه وجود ندارد ما همیشه انتظار داریم که یک ایده منجر به پولدار شدن ما شود اما در واقع اینطور نیست. سرانجام ما آنرا عملی می کنیم حتی اگر مطمعن نباشیم که پول و سرمایه در آن وجود  خواهد داشت .

راه حل آن یک ریسک حساب شده است .تجسس کنید و موانع را در نظر بگیرید و برای مدیریت آماده بشید.

۴_همیشه روی خودتان به عنوان شخص کار کنید : دلیل اینکه چرا پیشرفت (رشد ) شخصی و توسعه کار دست به دست می شود به این دلیل که بهبودی تاجران کسب و کار (روحی و جسمی) اغلب بر روی کار منعکس می شود.

۵_یاد بگیرید که به خودتان ایمان و اعتماد داشته باشید : یادگیری اعتماد و ایمان به خود یکی دیگر از اصول مدیریتی اصلی است که کار بدون آن نمی تواند پا برجا باشد .در واقع شما با ایمان به خود باعث تصمیمات بزرگ و کوچک می شوید . و این در حقیقت وظیفه شماست.

۶_یاد بگیرید که به دیگران گوش دهید : در حقیقت تاجران اگاهند که آن ها هر کاری را نمی توانند خودشان به تنهایی انجام دهند و همچنین در حقیقت آن ها از همه چیز اگاه نیستند .اگر واقعا می خواهید موفق شوید باید یاد بگیرید که به دیگران گوش دهید.

۷_تصمیات بزرگ را سریعا نگیرید : در ابتدای کارم عادت ناخوشایندی داشتم که سریع تصمیم می گرفتم زمانی که در کارم پیشرفت کردم و همچنین خودم بالغ شدم تشخیص دادم که واقعا این کار هوشمندانه نیست .تصمیمات بزرگ شایسته دقت و تامل بیشتری می باشد (اما خیلی هم طولانی نباشد ).

۸_ همیشه با مشتری در ارتباط باشید: تاجران موفق از روش خود پا فراتر می گذارند تا با مشتری در مورد پیشرفتشان صحبت کنند .آنان می دانند که در پایان روز وظیفه آنان است که به مشتری کمک کنند.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar