اعتراض به قیمت را چگونه حل و فصل کنیم؟!

اعتراض به قیمت

اعتراض به قیمت از سمت مشتری

معمولا مشتریان سعی می کنند اعتراض به قیمت داشته باشند. از این طریق قصد تخفیف گرفتن دارند. اغلب پرسیده می شود که هنگامیکه مشتریان در مورد قیمت اعتراض می کنند چه کار کنیم. اگر مشتری از شما بخواهد کاری برای کاهش قیمت انجام دهید، همیشه می توانید پیشنهاد کنید که همان قیمت را بپذیرد. اگر این کار جواب نداد، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از تخفیف انجام دهید و به شما کمک می کند به جای گفتن “نه ممنون” بگویید “بله لطفا“. از جمله کارهایی که می توانید برای رفع اعتراض به قیمت انجام دهید عبارتند از:

  • خودتان را متقاعد کنید

ضروری است که خودتان را قانع کنید که قیمت شما منصفانه است. اگر فکر کنید که قیمت هایتان بسیار گران هستند، نمی توانید به خوبی از عهده پاسخ به اعتراض به قیمت برآیید. اگر فکر می کنید که قیمت ها منصفانه نیست، با همکاران خود یا هر کس دیگری درباره آن صحبت کنید و از آنها بخواهید با توضیحات خود به شما کمک کنند درباره قیمت ها متقاعد شوید.

  • ابتدا درباره محصول صحبت کنید بعد درباره قیمت

اگر به شما بگویم که قیمت چیزی پنج میلیون است، و بپرسم که به نظرتان این معامله ی خوبی است؟ شما چه جوابی می دهید؟ قطعا خواهید گفت این بستگی دارد که چه چیزی خریداری می کنید. – اگر به هلیکوپتر جدید مربوط باشد، ارزان است؛ اما برای ساندویچ گران و نجومی است. بنابراین، اول به آنچه که می فروشید متمرکز شوید. در مورد مزایایی که کالا به مشتریان ارائه می دهد و این که چقدر ارزشمند خواهد بود، شفاف سازی کنید. هنگامی که پس از آن قیمت را ذکر می کنید، مشتریان آنرا متقاعد کننده خواهند دید و خواهند فهمید که در مقایسه با مزایایی که دریافت می کنند، ارزان است.

برای مطالعه بیشتر:

استراتژی های قیمت گذاری که ارتباطی با تخفیف ندارند!

  • گزینه هایی برای انتخاب ارائه کنید

دو یا سه گزینه، هر کدام با قیمت مختلف، پیشنهاد کنید. به این ترتیب، اگر آنها فکر می کنند یک قیمت خیلی گران است، می توانند یک گزینه ارزان تر را انتخاب کنند.

  • آمادگی داشته باشید

به منظور متقاعد کردن مشتری هنگام اعتراض به قیمت ، پاسخ ها را از پیش آماده کنید. مثلا یک پاسخ می تواند این باشد که بگویید طبیعتا محصولات با کیفیت گران تر هستند! یا بگویید من درک می کنم. اتفاقا ما مشتریانی داشتیم که مانند شما در وهله اول راجع به قیمت تردید داشتند اما بعد از مدتی دریافتند که …

برخی افراد دوست دارند که روی قیمت بحث کنند. در واقع مشتریان شما می خواهند احساس کنند معامله خوبی انجام می دهند. اما شما نیز باید همینطور احساس کنید. بنابراین، هدف شما این است که روی قیمتی توافق کنید که هر دو فکر می کنید عادلانه است.

شما به یک معامله برد-برد نیاز دارید. و این تضمین می کند که شما به کارتان ادامه دهید و مشتریان به خریدشان! بنابر این با کنترل اعتراض به قیمت سعی در ایجاد رابطه برد-برد داشته باشید.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar