افراد باهوش و عکس العمل آنها به صداها

افراد باهوش و عکس العمل آنها به صداها

 

افراد باهوش

افراد باهوش عکس العمل متفاوتی به صوت ها نشان می دهند.

اگر از شنیدن برخی صداها عصبانیت شما افزایش پیدا می کند، یک نابغه هستید. صداهای مختلفی مانند خوردن غذا، خندیدن با صدای بلند، زدن قاشق به بشقاب و … وجود دارند که گاهی سعی می کنید آن ها را نادیده بگیرید تا از بین برود. افرادی که می توانند آرامش خود را حفظ کنند و واکنشی در مقابل صداها نداشته باشند از نعمت خوبی مانند صبر برخوردارند. اما دسته ای از مردم اصلاً تحمل شنیدن صداهایی چون زدن کلید روی میز را ندارند و آن ها را به شکل وحشتناکی عصبانی خواهد کرد.

میسوفونیا

میسوفونیا یک نوع اختلال صوتی ست که به شکل ارثی همراه دیگران رشد می کند و باعث می شود انسان در مقابل برخی صداها عکس العمل نشان داده و عصبی شود. به خصوص به صداهای دهانی مانند سرفه کردن یا تنفس. افرادی که مبتلا به این اختلال صوتی هستند می توانند روی صداهای آزار دهنده دیگری که در بالا ذکر کردیم واکنش نشان دهند. این اضطراب در دوران کودکی از سنین ۸ تا ۱۳ سالگی در کودکان نمایان می شود و تا پایان زندگی همراه افراد باقی خواهد ماند. با وجود این که تحقیقات فراوانی روی این اختلال صوتی صورت گرفته اما متاسفانه به شکل واضحی علت بروز آن مشخص نشده است. دلایل شایع درباره میسوفونیا وجود خللی در نظام صوتی مغز است. عوارض این بیماری عبارتند از:
احساس عصبانیت فراوان هنگام شنیدن صدایی چون سرفه کردن، تنفس، خوردن غذا و یا جویدن آدامس

احساس ناراحتی از صداهای تکرار شده

عدم تحمل افرادی که منبع این صداها هستن

واکنش های تند در مقابل افرادی که منبع صداهای آزار دهنده هستند.

میسوفونیا و افراد باهوش

طبق نظریه های متفاوتی که درباره این اختلال صوتی وجود دارد و به طور ارثی می تواند همراه خیلی از افراد رشد کند. محققان دریافته اند هر چقدر حساسیت این اختلال در افراد بیش تر باشد هوش آن افراد هم بیش تر خواهد بود. نابغه ها و افراد باهوش مانند، Franz  Marcel Proust, آنتوان چخوف و کافکا دچار اختلال صوتی یا میسوفونیا بوده اند. کسانی که دچار این اختلال صوتی هستند سعی می کنند با استفاده از واکنش های خود در مقابل صدا توانایی های خود را افزایش دهند.
افرادی که دچار میسوفونیا نیستند توانایی پنهان کردن صداهای آزار دهنده را دارند. این اشخاص درون مغز خود از آرامش خوبی برخوردارند و می توانند در هر جایی با هر شرایطی فکر کنند و به نتیجه برسند. در مقابل کسانی که دچار میسوفونیا هستند مغزشان به شکل شگفت آوری در تفکر سرعت بالایی دارد. در حالت طبیعی هر فردی با شنیدن صداهای بلند تمرکز خود را ار دست داده و توانایی تفکر را از دست می دهد. تصور کنید افرادی که دچار این اختلال هستند همیشه باید با چنین صداهایی کنار آمده و نمی توانند عصبانیت خود را همه جا ابراز کنند. مغز در چنین حالاتی به طور هماهنگ فعال بوده و در جستجوی تمرکز و ابداع است.

[تعداد: ۲۰    میانگین: ۳.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar