افراد موفق و افراد شکست خورده و تفاوت های کلیدی میان این دو گروه

تفاوت های افراد موفق و افراد شکست خورده

کسب موفقیت برای کسب وکار و زندگی مهارت های فراوانی می طلبد، یکی از مهارت های افراد موفق هوش آن ها در برقراری ارتباط و تمرکز روی اهداف برای رسیدن به موفقیت است. افراد موفق و افراد شکست خورده تفاوت های بسیاری با هم دارند، این افراد هم از لحاظ شخصی و هم اجتماعی قابل سنجش هستند. در این پست به اختلافات بین افراد موفق و افراد شکست خورده می پردازیم.

افراد موفق در جستجوی موفقیت، افراد شکست خورده از موفقیت فراری (اختلافات افراد موفق و افراد شکست خورده)

با توسعه دنیا به ویژه رشد تکنولوژی در این عصر هر یک از مردم باید برای هر نوع تغییری آماده باشند، ترس از تغییر، انکار تغییر و یا پنهان شدن از آن نشانه های افراد شکست خورده است. یکی از اختلافات افراد موفق و افراد شکست خورده نیز در اینجا مشخص می شود. شخص موفق خود را با تغییرات وفق داده و از آن ها به نفع خود بهره می برد. افراد موفق همیشه از افکار و ایده های خود سخن می گویند اما افراد شکست خورده در جستجوی فرصتی هستند تا همیشه پشت سر دیگران بد بگویند، و فکر می کنند با بد گفتن از دیگران خود را بزرگ خواهند کرد. افراد موفق فقط به ایده های خود اهمیت می دهند و دیگران برای آن ها قابل احترام اند. افراد موفق روی ایده های مختلف نظرات نو تمرکز داشته تا فرصت جدیدی برای توسعه و رشد به دست آورند.

 

فرد موفق مسئولیت پذیر، افرد شکست خورده دیگران را مقصر می دانند

مسئولیت پذیری وجه تمایز دیگر افراد موفق و افراد شکست خورده است. افراد موفق مسئولیت تمام کارهای خود را بر عهده می گیرند اما افراد شکست خورده هر اشتباهی انجام می دهند دیگران را مقصر می دانند. کارآفرین واقعی چه در کار چه در زندگی شادی و تلخی را پشت سر می گذارد اما مسئولیت تک تک فعالیت خود را می پذیرد. از دیگر صفات افراد موفق این است که همیشه از شادی دیگران شاد شده و از ناراحتی آن ها رنج می برد. اگر همکارتان در کار از شما کمک خواست و به او کمک کردید فرد موفقی هستید، این کار کارکنان را به کار و تلاش بیشتر وا می دارد اما افراد شکست خورده به دیگران اهمیتی نمی دهند و فقط به خود می اندیشند.

 

فرد موفق از موفقیت دیگران شاد می شود، فرد شکست خورده از شکست دیگران

اگر با تیمی شکست خورده همکارید هرگز در کارتان موفق نخواهید شد، افراد شکست خورده از موفقیت دیگران شاد می شوند، اما افراد موفق موفقیت همکاران و دوستانش را دوست دارد. افراد موفق تلاش می کنند به دیگران کمک کنند، افراد شکست خورده از دیگران تقاضای کمک می نمایند، این افراد بدون هیچ تلاشی سعی دارند از کمک دیگران سوء استفاده به عمل آورند.

فرد موفق هر آن چه دوست دارد درخواست می کند، اما فرد شکست خورده خیر

فرد موفق به ترس خود اجازه نمی دهد باعث عدم رسیدن او به آرزوهایش شود. برای همین درباره آن چه که نمی داند سوال می پرسد تا آن چه که باعث افزایش مهارتش می شود را به کار ببرد. افراد شکست خورده پس از سوال پرسیدن اگر کسی به سوال هایشان پاسخ ندهد در جستجوی پاسخ نخواهند رفت. افراد موفق قاعده ای داند که می گوید: “توقع بد ترین ها باعث می شود به بهترین ها دست نیابید”. افراد موفق خوب خود را درک می کنند و می دانند چه چیزی می خواهند اما افراد شکست خورده اطلاعی از درک درونی خود ندارند.

افراد موفق سکوت می کنند، افراد شکست خورده پرحرفی می کنند

پر حرفی و سکوت نیز از دیگر تفاوت های افراد موفق و افراد شکست خورده است. گوش دادن به سخنان دیگران یکی از صفت های افراد موفق است، اما پر حرفی یکی از عادت های بد است که باعث می شود هیچ کسی به آن چه که می خواهد دست نیابد افراد پر حرف نه می توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند و نه در زندگی شخصی خود موفق اند. در صورتی که افراد موفق با سکوت خود و عدم قطع کردن سخن کسی سعی در جلب توجه مخاطبان خود دارند. افراد موفق همیشه در وضعیت های مثبت قرار می گیرند، اما افراد شکست خورده خود را در وضعیت های منفی می یابند. به خصوص در کارهایی همچون کارآفرینی، مرد موفق با جذب دیگران ایده های مثبتی را در ذهن خود به ثبت می رساند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar