افزایش انعطاف پذیری چگونه از شکست جلو گیری می کند؟!

افزایش انعطاف پذیری

افزایش انعطاف پذیری

یادگیری افزایش انعطاف پذیری ، فقط تغییر قوانین با تغییر شرایط نیست. بلکه افزایش انعطاف پذیری می تواند شامل تغییر نحوه عملکرد روزانه شما در کسب و کارتان باشد هنگامی که روش فعلی تان پاسخگو نیست.

انعطاف پذیری داشتن آگاهی از این است که زندگی همیشه در حال تغییر است و سازگاری ضروری است. شکست به سرعت به سراغ کسانی می رود که بر مواضع خود پافشاری می کنند و یا در مقابل تغییرات از خود مقاومت نشان می دهند.

کلید موفقیت آگاهی از موقعیت مناسب برای مقاومت و انعطاف پذیری، و تغییر در موارد ضروری است.

سرسختی بیش از حد باعث می شود تصمیمات عاقلانه نگیرید و انعطاف پذیری بیش از حد باعث می شود بی ثبات باشید. متعادل بودن موجب دستیابی به موفقیت است.

توانایی انعطاف پذیری در تصمیم گیری بسیار حیاتی است

چه شما کسب و کار خودتان را داشته باشید و یا تحت ساختار یک شرکت کار کنید، توانایی انعطاف پذیری در شرایط غیر منتظره، حیاتی است. به ویژه زمانی که نیاز به تغییرات ناگهانی دارید. کسانی که انعطاف پذیر هستند بیشتر احتمال دارد که یک راه حل برای حفظ کسب و کار خود و سازگاری با تغییرات پیدا کنند.

اتخاذ تصمیمات سرسختانه آینده شما را نابود می کند

ما در جهان نامشخص با تغییرات غیر منتظره در هر گوشه، زندگی می کنیم. اگر یک درخت به سمت شما سقوط کرد نباید سر جای خود بایستید و تماشا کنید بلکه می بایست از مسیر آسیب بیرون بیایید و این یعنی انعطاف پذیری.

شاید یک فرد سرسخت در زیر درختی که سقوط می کند بایستد و دلیل محکمی هم برای ماندن داشته باشد، اما این امر از نابودی او جلوگیری نخواهد کرد. فرد سرسخت تصمیم خود را به این دلیل تغییر نمی دهد که معتقد است نباید میدان را خالی کرد حتی اگر خطر نابودی باشد.

افزایش انعطاف پذیری در تصمیم گیری به معنای تمایل به تصمیم گیری است که فرصت های آینده را نابود نکند، حتی اگر این تصمیم را دوست نداشته باشید. فردی که زیر یک درخت در حال سقوط ایستاده است، آینده خود را نابود می کند.

برای مطالعه بیشتر: اهمیت نگرش برای دستیابی به موفقیت

یک کسب و کار انعطاف پذیر فقط مجموعه ای از سیاست ها نیست

داشتن یک کسب و کار انعطاف پذیر، بدین معنا نیست که سیاست هایی داشته باشید که “محیط کاری انعطاف پذیر” را ادعا می کنند. این عبارت اگر به درستی تعریف نشود، ممکن است گمراه کننده باشد.

افزایش انعطاف پذیری را به عنوان راهی برای انجام کسب و کار در نظر بگیرید. که اعتماد به اعضای تیم را گسترش می دهد و هماهنگ با اهداف شرکت شما عمل می کند. با این تعریف، انعطاف پذیری، کارکنان وفادار و مولد را ایجاد می کند، زیرا این بخشی از فرهنگ است، نه فقط  کتاب راهنمای کارمند.

یک فرهنگ انعطاف پذیر، کارکنان را قادر می سازد هر جا که می توانند کارآیی بیشتری داشته باشند، کار کنند. این ممکن است در دفتر کار باشد، یا می تواند در خانه باشد.

انعطاف پذیری به معنای ضربه گیر بودن، نیست

بعضی افراد انعطاف پذیری را “تسلیم شدن در برابر خواسته های دیگران” می دانند، اما این درست نیست. اگر شما از تغییر قوانین یا فرهنگ شرکت خود می ترسید زیرا نمی خواهید قدرت خود را از دست بدهید، نشان دهنده اینست که تعریف نادرستی از افزایش انعطاف پذیری دارید.

ذهن شما با تغییر مبارزه خواهد کرد

این کار آسانی است که به شکست نگاه کنید و خود را با گفتن اینکه من همه کارها را به درستی انجام دادم اما نشد پس تقصر من نیست و مشکل باید چیزی دیگری باشد، تسکین دهید. در این مواقع ذهن شما ایده تغییر را دوست ندارد. و این مبارزه با شماست. ذهن شما نمی خواهد به شما متذکر شود که تغییر لازم است. بلکه می خواهد به شما بقبولاند که راه تان دست است و پذیرفتن نیاز به تغییر، مثل قبول اشتباه شماست.

افزایش انعطاف پذیری ، ادامه ی مسیر با کمترین مقاومت است. بدون انعطاف پذیری، زندگی شما قطعا دشوار خواهد بود. در کسب و کار، رهبر مولدی در جلسات نخواهید بود و افراد به سختی دیدگاه هایشان را با شما به اشتراک خواهند گذاشت. پس به جای توجیه موقعیت خود، آنها را تغییر دهید. تا بتوانید خواسته های مشتریان خود را برآورده سازید. انعطاف پذیریِ شما مستقیما مسئول موفقیت شماست.

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar