افزایش بهره وری کارکنان بدون افزایش حقوق چگونه امکان پذیر است؟

افزایش بهره وری کارکنان

 

افزایش بهره وری کارکنان

اگر مدیریت یک کسب و کار را به عهده دارید باید بدانید که بزرگ ترین دارایی شما نه محصولات تان است؛ نه خدمات بی نظیرتان! بلکه، کارکنان شماست.

کارکنان مستعد و کوشای شما، باعث رشد فرصت ها می شوند، ریسک را کاهش می دهند، شرکت شما را رونق می بخشند و کارهای روزانه را مدیریت می کنند تا شما برای انجام کارها و مسائل مهم تر تمرکز کنید .
اینکه بتوانید کارکنان خود را باانگیزه، درگیر و متعهد حفظ کنید برای موفقیت شرکت بسیار ضروری ست.
برای حفظ کارکنان خوب نزد خودتان، باید به طور منظم آنها را شناسایی کرده و برایشان جایزه ای درنظر بگیرید.

اینکه گمان کنید افزایش حقوق تنها راهکار و یا بهترین راهکاره است، فکر پسندیده ای نیست!
برای حفظ بهترین کارکنان تان، پول بیش تر همیشه به معنی رضایت بیش تر نیست. درست است که پول نقش تعیین کننده ای در رضایت کارکنان دارد؛ اما هرگز باعث حفظ کارکنان ناراضی در شرکت نخواهد شد!
برای محفوظ ماندن بهترین کارکنان و بهبود انگیزه ی آنها، شما باید به احتیاجات آنها رسیدگی کنید تا اطمینان یابید احساس ارزشمند بودن در آنها ایجاد شده است. برای آشنایی با این راهکارها با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

۱- بهبود مزایاها

بهترین کارکنان مستعد، انتظار مزایای خوبی دارند. بنابراین چشم انداز طرح به تنهایی کافی نیست. پکیج مزایای خود را بیش تر برای بیماری ها، دارویی و درمان پوشش دهید. این کار، نه تنها موجب رضایت کارکنان می شود بلکه شرایط سالم تر و خلاق تر شدن آنان را نیز فراهم می آورد .
برخی مزایای دیگر که متقاضی بالایی دارند ناباروری و مشاوره خانوادگی می باشد.

۲- از ناچار کردن آنها، دوری کنید

اولین روز زیبای بهار، آخرین روز قبل از تعطیلات طولانی و جمعه سیاه، همه روزهایی هستند که کارهای کمی پیش رفته و انجام می شوند.
روزهایی هست که مردم دوست دارند در منزل کنار اعضای خانواده به استراحت و تفریح بپردازند. بجای اینکه آنها را روی صندلی کارشان نگه دارید با ارسال یک ایمیل شگفت انگیز به آنها اطلاع دهید که تنها تا نصف روز مشغول کار خواهند بود.
با اینکار، شما بهره وری را از دست نمی دهید بلکه موتور افزایش روحیه را به دست می گیرید.

۳- برگزاری برنامه های تابستانی

معمولا روزهای جمعه در فصل تابستان بسیار سخت و تکراری سپری می شود. با برگزاری برنامه های خانوادگی شور و هیجان را به خانواده ی کارکنان تان هدیه دهید. با پیشنهاد برنامه های تابستانی مفرح می توانید کاری کنید که به راحتی با تمایل خودشان در طول هفته ساعات کاری خوب و مفیدی را پشت سر بگذرانند. همینطور به تعادل زندگی کاری و خانوادگی آنها کمک کرده اید.

۴- احساس هدفمند بودن را منتقل کنید

انجام کارهای روزانه هر یک کارکنان را در کار خودشان غرق می کند. چنانکه آنها معمولاً فراموش می کنند که کارشان چه تاثیری در خارج ساختمان شرکت دارد. از خارشان می رود که کارشان چه تاثیری بر رفتار مشتریان و درآمد شرکت دارد .
این فاصله احساسی به همان اندازه ای که بهره وری را از آنها سلب می کند می تواند موجب از دست دادن انگیزه ی آنها نیز شود.
کارکنان به ایجاد شدن “احساس هدفمند بودن” نیاز دارند تا بدانند که کار آنها باعث چه تغییری در کسب و کار می شود.

در جلسات منظم کارکنان، تصویر بزرگ را برجسته تر کنید. اگر یک ایمیل قدردانی از جانب مشتری دریافت کردید یا مقاله ای را در رابطه با شرکت خودتان در سطح اینترنت یافتید، با کارکنان به اشتراک بگذارید. یک یادداشت شخصی برای هریک در نظر بگیرید و در آن قید کنید که هر بخش دقیقا چه تاثیری روی آنها داشته است.
به نقل قول قدیمی که می گوید: پول، خوشبختی به همراه ندارد! ایمان بیاورید. افزایش حقوق و پاداش هم لزوما کلید اصلی برای حفظ کارکنان خوب نیست!

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar