افزایش دستمزد خدمات توسط کارکنان چگونه انجام می شود؟

افزایش دستمزد خدمات ایده بسیاری از کارآفرینان است اما چگونه می توانیم آن را بهبود ببخشیم؟ هر کسی قادر به افزایش دستمزد خدمات خود نیست برخی قیمت خود را از ترس از دست دادن مشتری کاهش داده اند و برخی قیمت های ثابتی دارند. اما واقعا چه کسی با چه ویژگی هایی قادر است قیمت خدمات خود را بدون آسیب رساندن و کاهش مشتری افزایش دهد؟

 

افزایش دستمزد خدمات توسط کارکنان چگونه انجام می شود؟

 

افزایش دستمزد

جوانانی که بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه خدماتی چون ترجمه، نوشتن مقاله و یا دیگر خدمات را به شرکت ها ارائه می دهند، به دلیل بی تجربه بودن و برای استخدام شدن مجبور می شوند خدمات خود را با دستمزدهای پایین ارائه داده و بپذیرند.

 

تعریف قیمت بازاریابی

در بین بازاریابانی که دستمزد خدمات خود را طبق قیمت بازار تنظیم می کنند و بازاریابانی که قیمت خدمات خود را با هزینه های بالا تعیین می نمایند همیشه مشکلاتی وجود دارد، زیرا ممکن است کیفیت خدماتی که هزینه های آن ها طبق بازار تنظیم می شود بیش تر باشد اما قیمت پایین تری نسبت به دیگران را دارا باشند. برخی می پندارند کسانی که دستمزد خدمات خود را پایین می آورند یا خود را گول می زنند یا شرکت ها را شاید هم بخواهند از بازار و شرکت های دیگر استفاده های بیش تری ببرند تا مشتریان خود را از دست ندهند.

نتیجه ۱:دستمزد شما هر چه که باشد، برای دیگران گران به نظر می رسد.
با وجود این که کارکنان دستمزدهای مختلفی دریافت می کنند، چرا شما از دسته افرادی که دستمزد بیش تری می گیرند نباشید؟ کارکنانی که هزینه های بیش تری دریافت می کنند افراد احمقی نیستند، این افراد در مقابل کیفیت کار خود برای موفقیت دیگران دستمزد بیش تری دریافت می کنند. شرکت هایی که موفقیت های بزرگی از محتوای شما به دست می آورند دستمزد دیگری را برای تان در نظر نخواهند گرفت.
نتیجه ۲: مهم است درک کنید شما فقط در حال رقابت با بخش کوچکی از بازار هستید، در حالی که شما با افرادی در حال رقابت هستند که تلاش دارند دستمزد کار را در بازار پایین بیاورند. از این طرز تفکر دست بکشید تا دستمزد خود را افزایش دهید.

 

دستمزد جدید خود را تعیین کنید

توقع نداشته باشید یک معادله ریاضی در اختیارتان قرار دهند تا هزینه های خود را به وسیله آن محاسبه کنید، ساعت هایی که برای کار خود قرار می دهید، به اضافه تجربه چندین سال کار می تواند شرایط شما را برای گرفتن دستمزد تعیین کند. اگر ساعت های کاری شما کم باشد و روی هیچ پروژه ای مشغول به کار نباشید یا درخواست می کنید چند روز از هفته را در محل کار خود حاضر نباشید، دستمزد خود را چگونه تعیین خواهید کرد؟ در این صورت نمی توانید دستمزد خود را افزایش دهید چون با شرایط شما شرکت ها قادر به قبول چنین کارمندی نیستند. بهتر است دستمزد خود را طبق پروژه هایی که عملی می کنید تعیین نمایید، طبق ساعت های کار روزانه روی پروژه و استراتژی های کاربردی دستمزدتان را عنوان کنید. اگر می دانید لیاقت گرفتن دستمزد بالا را دارید و ساعت های فراوانی را صرف کار می کنید بهتر است درخواست افزایش قیمت خدمات خود را به شرکت ارائه دهید. اعتراف کنید که هم کارکنانی هستند که دستمزد بیش تری نسبت به شما دریافت می کنند، و کارکنانی با دستمزد کم تر، اما این موضوع به میزان پول بستگی ندارد بلکه به میزان خدماتی که ارائه می دهید مرتبط است.

 

دستمزد خود را انتشار دهید و به آن پایبند باشید

بدانید دستمزد شما بیان کننده نوع خدماتی ست که شما ارائه می دهید، کیفیت کار شما باید متناسب با دستمزدتان تنظیم گردد، اگر با شرکت ها درباره دستمزد به مذاکره نشسته اید، و پاسخ منفی را در مقابل درخواست تان دریافت کردید، از ترس از دست دادن مشتری خود نظر خود را تغییر ندهید صلاح نیست که بازار کار ارزش شما را پایین بیاورد همچنین شما نیز ارزش کار خود را پایین نیاورید. قرارداد های گذشته خود با شرکت ها را به هم نزنید اما در صورت عقد قرار دادی جدید درخواست دستمزد خود را افزایش دهید. روی این نکته تاکید می کنیم زیرا برخی از کارکنان از ترس از دادن مشتری قرار داد خود را تغییر نمی دهند.

نتیجه : میانگین دستمزد خود را در بین شرکت ها به اشتراک بگذارید و ترسی برای از دست دادن کار نداشته باشید.

 

به مشتری ثابت کنید لیاقت این دستمزد را دارید

از قبل گفتیم که برای معیار کسب وکار خود ارزش قائل شوید. اما در برخی موارد برای عنوان کردن موضوع دستمزد برای شرکت ها دستمزد منطقی را درخواست کنید به طور مثال دستمزد متوسط یک تولید کننده محتوا برای هر صفحه ۹۴۷ دلار برای بخش فروش است. برای مشتریان خود شرح دهید که اگر قیمت هر محصول از محصولات فروشی شما حدود ۳۰۰ دلار باشد با فروش تنها یک محصول می تواند هزینه خدمات مورد نظر شما را پرداخت کند. پس دستمزد شما بالا به شمار نمی رود. حتما همیشه از خود می پرسیدید که چگونه دستمزد خدمات خود را افزایش دهیم؟ با مطالعه ی این پست می توانید به میزان بالایی در افزایش دستمزد خدمات خود کوشا باشید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar