• بهمن ۲۸, ۱۳۹۸

افزایش دلار در برابر یورو و افت قیمت نفت قبل از نشست بانک مرکزی اروپا و سازمان کشور های صادر کننده نفت!

افزایش دلار در برابر یورو

 

 

دلار مدت زمان زیادی ثابت بود و از اوایل هفته در آمریکا، افزایش و یورو کاهش یافت و زمانی که سران سازمان کشورهای صادر کننده ی نفت، انتظار داشتند قیمت نفت را ثابت نگهدارند، کاهش یافت.

یورو EUR= در برابر دلار، قبل از نشست بانک مرکزی اروپا در روز پنج شنبه که انتظار داشتند تا از اقدامات تسهیل مالی رونمایی کنند، سقوط کرد.

از فدرال ایالات متحده، در مقابل، انتظار می رود که در اواخر این ماه برای اولین بار در یک دهه نرخ بهره را افزایش دهد. به دنبال سقوط یورو در آسیا، سهام اروپا باز کمتر شد. سرمایه گذاران،  قبل از نشست پنجشنبه که بانک مرکزی اروپا ممکن است برنامه ی خرید اوراق قرضه خود را گسترش و نرخ سپرده خود را کاهش دهد، دستپاچه شدند.

در روز جمعه، وزرای سازمان کشورهای صادر کننده نفت در وین دیدار دارند و انتظار نمی رود که تولید را کاهش دهند.

سهام چین در روز جمعه بیش از ۵ درصد کاهش داشت. شاخص CSI300 بزرگترین شرکت های ذکر شده در شانگهای و شنزن هر دو با ۰/۳ درصد افزایش به پایان رسید. ارز چین در کانون توجه بود و یوان CNH=D3 در تجارت دریایی و با دخالت پکن ساعت ها قبل از اینکه صندوق بین المللی مالی وضعیت بودجه خود را اعلام کند، جهش ناگهانی داشت و تجارت خود را با دلار ۶/۴۳۱ ادامه داد که در روز با ۰/۲ درصد افزایش مواجه بود. 

عریض ترین شاخص MSCI آسیا و خارج از سهام ژاپن، حدود ۰/۸ درصد سقوط کرد.

شاخص دلار، DXY، که دلار را در سبد ارزها مشخص می کند، از اواسط مارس به بالاترین مقدار خود رسید و در ماه حدود ۳ درصد افزایش داشت.

یورو EUN: با ۰/۲ درصد کاهش به ۱/۰۵۶۶ دلار رسید، در حالی که ین JPY= با ۰/۲ درصد افزایش به ۱۲۳/۰۵ به ازای هر دلار رسید. 

سعید سنجیو شاه، مدیر دفتر سرمایه گذاری، گفت: بانک مرکزی اروپا آسوده می شود و یورو در حدود ۱/۰۵ کم می شود.

نفت خام LCOc 1 برای هر بشکه ۴۴/۶۴ دلاری حدود ۲۲ سنت کم شد که در مجموع، این ماه قیمت نفت خام ۱۰ درصد کاهش یافت. در حالی که بسیاری از تحلیل گران انتظار ندارند که سازمان کشورهای صادر کننده ی نفت، تولید را کاهش دهند، آنها در فکر هستند که عربستان سعودی می تواند با دیگر تولیدکنندگان بر سر میزان تولید و قیمت بحث کند.

طلا XAU= که به تازگی نرخ بهره در آمریکا سقوط کرده و در بدترین ماه خود در طی این ۲/۵ سال بود. با حدود ۰/۱ درصد کاهش، هر اونس طلا به قیمت ۱/۰۵۷ دلار معامله شد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سپیده خرازی

کارشناس ارشد مهندسی شیمی،که علاقه زیادی به زبان های خارجی دارم

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar