افزایش فروش با استفاده از ابزار و موادی که فکرش را نمی کنید!

افزایش فروش از طریق تکنیک های مختلف و گوناگونی می تواند رخ دهد که در پست های گذشته نیز مقالات زیادی درباره ی آن خواندیم. اما در این پست، با ذکر یک مثال قصد داریم به نکته ای هوشمندانه اشاره کنیم که می تواند سودآوری زیادی به ارمغان آورد.

 

افزایش فروش با استفاده از ابزار و موادی که فکرش را نمی کنید!

 

افزایش فروش

سال ها قبل، تیم بازاریابی شرکت Toys ‘R’ Us -در آمریکا- (اسباب بازی فروشی) ایده ی جالبی داشت. این ایده برای هر کسی که این مطلب را می خواند مفید است.

کاری که آنها انجام دادند:

آنها در فروشگاه خود، پوشک بچه را به همان قیمت اوریجینال می فروختند! احتمالاً با خود می گویید حرکت هوشمندانه ای ست.

آنها به سادگی پایین ترین قیمتی که برای پوشک ممکن است را فراهم کرده بودند. بنابراین، والدین هشیار هم برای خرید آنها به آنجا هجوم می آوردند. این والدین پرمشغله با کودکان شان همسو می شوند و کودکان، مستقیماً به همان قسمتی که اسباب بازی های محبوب شان قرار دارد حرکت می کنند و از والدین خود درخواست می کنند تا چیزی را که دوست دارند خریدار نمایند. یک کودک در Toys ‘R’ Us که به خریدِ اسباب بازی که واقعا دوست دارد پیله کرده، حاضر است هر چیزی را امتحان کند تا خانواده اش برایش اسباب بازی موردعلاقه اش را بخرند.

  • آیا همه ی والدین به داخل می روند و اسباب بازی را می خرند؟
  • آیا والدین خریدهای پرسود و اضافی را در نتیجه ی پوشک بچه ای که سودش صفر است، قبول می کنند؟

جایی که شما وارد می شوید:

آخرین باری که شما اقدامی خلاقانه با بازاریابی تان انجام دادید چه زمانی بود؟

یکی از دلایلی که بسیاری از صاحبان کسب وکارها درمی یابند بازاریابی شان مورد بی توجهی قرار گرفته، این است که خیلی قابل پیش بینی و خطی عمل می کنند.

پیشنهاد ما چنین است: به جادویی که در ورای ارائه ی پوشک های Toys ‘R’ Us قرار دارد فکر کنید و ببینید که برای کسب وکار شما چه ایده ای مناسب بوده و قابلیت سازگاری دارد.

با این نوع تفکر می توانید باعث شگفتیِ مشتریان و حتی خودتان شوید! 🙂

 

[تعداد: ۱۶    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar