• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

افزایش مهارت های ذهنی برای رسیدن به موفقیت چگونه امکان پذیر است؟

افزایش مهارت های ذهنی و توسعه مهارت زمان و وقت فراوانی می خواهد زیرا مهارت های ذهنی موفق در یک ساعت معین انجام نمی شود و مدت زمان طولانی نیاز دارد تا شما را فردی قوی سازد، افرادی که از لحاظ ذهنی قوی هستند هیچ گاه احساس تاسف نکرده و در آن چه آن ها را قوی می سازد افراط نمی کنند.

افزایش مهارت های ذهنی

افزایش مهارت های ذهنی

آیا شما از دسته افرادی هستید که از لحاظ مهارت های ذهنی قدرت مند هستند؟ اگر می خواهید مطمئن شوید تا چه حدود مهارت ذهنی بالایی دارید به راهنمایی هایی که شرح می دهیم توجه کنید با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

توازن بین منطق و احساسات، انتخاب رفتار بهره ور

افرادی که از لحاظ ذهنی قوی هستند می دانند چگونه بین منطق و احساسات توازن ایجاد کنند تا تفکرات اثری منفی روی آن ها نداشته باشد. فعالیت هایی چون غم، شادی باعث می شود نتوانید تصمیمات درست را در زمان مناسب بگیرید. تفکر منطقی باعث خواهد شد با یقین تعاملی درست داشته باشید اما تفکر عاطفی بر پایه احساسات بنا شده و باعث به هم خوردن فرصت های موفقیت آمیز می شود. خلق بهانه ها برای کناره گیری از وظایف و مقصر دانستن دیگران اشتیاهاتی هستندکه بیشتر مردم در دام آن ها قرار می گیرند. اما افراد قوی انجام کارهای بدون برنامه را پس می زنند و رفتارهایی که باعث ضعف بهره وری می شود را از ذهن و زندگی خود جدا می سازند. با ایجاد توازن بین منطق و احساسات به افزایش مهارت های ذهنی کمک می کنیم.

برای مطالعه بیشتر:

چیزهای که درباره تفکر خلاق نمی دانید!

چطور باهوش تر شویم؟

مواجهه با ترس ها، بادگیری از اشتباهات

مواجه با ترس ها یکی از ویژگی های افراد قدرتمند ذهنی است. افراد قدرت مند از لحاظ ذهنی درک می کنند چگونه از ترس خود مقابل مشکلات بگذرند و آن را شکست دهند. اهداف این افراد با ثابت کردن قدرت خود به دیگران عملی نمی شود بلکه این افراد اهداف خود را به خودشان ثابت می کنند تا از دیوار های ترس بگذرند. همه انسان ها دچار اشتباه می شوند حتی افرادی که از لحاظ مهارت های ذهنی قدرتمند هستند، اما برعکس افراد ضعیف برای خود بهانه تراشی نمی کنند و به اشتباهات خود اعتراف خواهند کرد. افراد موفق و قدرتمند هر قدم از اشتباهات خود را مورد بازبینی قرار می دهند و مسئولیت اشتباهات خود را می پذیرند. به این ترتیب موجب افزایش مهارت های ذهنی خود می شوند.

تقدیر از موفقیت دیگران، سختی ها فرستی برای بزرگ شدن

افرادی که مهارت ذهنی بالایی وارند با تیم خود به صورت موفقی پیش می روند و فرصت های کاری زیادی به دست می آورند، این افراد موفقیت دیگران را تهدیدی برای خود نمی دانند، بلکه از موفقیت دیگران شاد شده و به آن ها در رسیدن به پله های موفقیت کمک می کنند. اگر فردی قدرتمند از لحاظ ذهنی هستید پس نباید از یادگیری موفقیت دیگران خجالت بکشید بلکه باید از موفقیت شان تقدیر به عمل آورید. زندگی مانند سفر است و همه در این سفر با سختی ها مواجهه می شوند برخی از سختی زندگی خود دچار افسردگی شده و دست از تلاش می کشند، اما افراد باهوش و قدرتمند به سختی ها از زاویه دیگری می نگرند ” چیزی که شما را نکشد شما را قوی تر خواهد کرد” به این جمله ایمان داشته باشید تا از مشکلات رهایی پیدا کنید.

[تعداد: 11   میانگین:  3.6/5]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2
0
0
 
1 نویسندگان دیدگاه
امیرحسین
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امیرحسین
مهمان
امیرحسین

جمعبندی نکردید.ولی افراد موفق ای هم داریم که ذهن انها مدام دنبال نقطه ضعف افراد سیستم است.وروابط اجتماعی بالایی هم دارند.و فرصت خلق نمی کنند.که در کشور ما هم زیاد هستند.

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

احساسات متعادل در مورد ادم های احساساتی میخورد.ترس برای ادم های محتاط میخورد.منظورم هر کسی باید پیشنهاد خودشو پیدا کنه.که نقطه ضعف در جمع بندی است