• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

افسردگی شغلی : علل، علائم و راه های غلبه بر آن

افسردگی شغلی : علل، علائم و راه های غلبه بر آن

 

افسردگی شغلی

افسردگی شغلی در بسیاری از کارمندان و کارگرانی که به کار روزانه خود مشغول هستند وجود دارد. اگر از بخش های مختلف کار خود خسته شده اید و احساس عصبانیت دارید یا نمی توانید کار خود را درست پیش ببرید، و واکنشی تند در مقابل رفتار دیگران دارید مطمئناً شما افسرده شده اید. از عوارض دیگر افسردگی کسب و کار می توان کم شدن قدرت بهره وری و سردرد هایی که بدون دلیل هستند را نام برد. ممکن است تمام این عوارض روی سلامتی شما تاثیر بگذارد. برای جلوگیری از هرگونه مشکلات در کسب و کار علائم افسردگی را شناسایی کنید.

افسردگی کار دلایل متفاوتی دارد، پس سعی کنید تمام اموری را که باعث ایجاد این بیماری می شود شناسایی کنید. به طور مثال:

نداشتن تحکم روی کار، عدم توانایی تصمیم گیری برای کار یکی از دلایل افسردگی کارکنان است. شخص در این حالت نمی تواند برنامه روزانه خود را مدیریت کند. حجم کارها هم باعث عصبی شدن او خواهد شد.

از کسب و کار خود چه انتظاراتی دارید؟ اگر دقیقا نمی دانید از کار خود چه انتظاراتی دارید نمی توانید کار روزانه خود را به خوبی پیش ببرید. و این باعث می شود برای انجام کار خود استرس داشته باشید.

  ۴۱ درصد از کارکنان گفته اند هنگامی که وارد محیط کسب و کار خود می شوند دچار استرس خواهند شد. و ۵۸ درصد هم دلیل استرس خود را سختی کار در شرکت می دانند.

کم بودن تحرک بدنی، ممکن است در طول روز در شرکت نشسته اید و هیچ تحرکی ندارید. به مرور زمان می بینید هم سلامت شما به خطر افتاده هم بهره وری تان کاهش می یابد.

افزایش حجم کار و کم کردن تفریح، ممکن است با گذراندن تمام زمان خود در کسب و کار درآمد مالی شما افزایش پیدا کند، اما به مرور دچار افسردگی کاری می شوید پس قسمتی از زندگی خود را به تفریح اختصاص دهید.
* می توانید از خود سوالاتی را بپرسید تا متوجه شوید دچار افسردگی هستید با خیر! این سوالات عبارتند از:

آیا تحکم لازم را برای پیش بردن کار خود دارم؟

آبا فرهنگ شرکت برای ایجاد یک محیط مثبت مناسب است؟

آیا به اندازه کافی تحرک بدنی دارم؟

آیا برای خانواده و استراحت خود وقت می گذارم؟

[تعداد: ۱۹    میانگین: ۳.۷/۵]
Avatar

ناهید عساکره

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar