اقدام جالب برای داشتن شهری بدون گرسنه

 

 

۱۴۴۴۲۰۰۵۵۰۱۴۴۴۱۹۰۹۱۳_tolu-e-bi-neshan-ha-1

چند روز گذشته در شبکه های اجتماعی با طرحی به عنوان “تهران؛ شهر بدون گرسنه” برخورد کردم. از آنجا که این روزها کمپین های خود جوش مردمی در فضای مجازی با موفقیت های چشمگیری رو به رو شده، حدس زدم این حرکت انسان دوستانه نیز مورد استقبال قرار گیرد. به همین دلیل با مؤسسه فرهنگی اجتماعی طلوع که در زمینه ی امور خیریه نیز فعالیت می کند تماس گرفتم.

حسین شیخ به عنوان مسئول و ایده پرداز این طرح اظهار داشت: “در این طرح غذاهای دست نخورده ای که در میهمانی ها و مراسم مختلف مورد استفاده قرار نمی گیرند جمع آوری شده و در قالب طرحی به مراکز اقامت کارتن خواب های تهران ارسال میشود.

این اقدام در سالهای گذشته نیز توسط مجموعه با کمک های مردمی و امور خیریه انجام میشد اما این وسعت و گستردگی که در این کمپین پیش بینی شده را نداشت.

کمتر از یک هفته است که کمپین مورد نظر در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر شده و طی این مدت کوتاه شاید به جرأت بتوان گفت مسئولین مجموعه فرصت پاسخگویی به تماس های متعددی که از سوی مردم برای مشارکت در این طرح گرفته میشود را نداشتند.”

وی با اعلام اینکه در هر ۵ دقیقه ۳ تماس از تهران و سراسر ایران با مجموعه برقرار می شود گفت: “تا کنون بیش از ۶۰ مدیر و صاحب تالار و رستوران های تهران برای مشارکت تماس گرفتند و البته سایر بخش ها و گروه های مردمی نیز در این مدت کوتاه ابراز علاقه و آمادگی کردند.”

وی گفت: “برای سال آینده تصمیم داریم با تهیه ی یخچال های بزرگ در برخی میادین، امکان نگهداری بیشتر و اطعام کارتن خواب هایی که به مراکزی نظیر گرم خانه ها و اقامت گاه ها مراجعه نمی کنند را نیز فراهم کنیم.”

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar