• اسفند ۱, ۱۳۹۸

الون ماسک و چیزهای عجیب درباره او

الون ماسک را که می شناسید؟ چیزهای عجیبی درباره ی او هست که در این پست می خوانیم.

 

الون ماسک و چیزهای عجیب درباره او

 

الون ماسک

 

بنیانگذار Tesla،  SpaceX و SolarCity واقعا معماست!

Elon Musk همواره یک متفکر و خالق بوده است. در دوران کودکی، او به شیوه ای تقریبا مسحور کننده خیال پردازی می کرد و بازی های ویدئویی خود را کد گذاری می نمود. همیشه راه های مبتکرانه ای را برای به دست آوردن پول به وجود آورده، و پس از فارغ التحصیلی از کالج ، به جای منتظر بودن برای جلب توجه یک شرکت اینترنتی، کارآفرینی را انتخاب کرده است.

احساسات و اشتیاق های متعددی به الون الهام بخشیده اند، و امروز او شرکت ها و پروژه هایی را مدیریت می کند که در زمینه ی اتومبیل های برقی و خودکار، اکتشاف خصوصی فضا و مهاجرت به مریخ، انرژی خورشیدی و هوش مصنوعی تخصص دارند.

وی در صدر نقش اجرایی خود در تسلا، SpaceX،  SolarCity و  OpenAI، زمانی را برای پدر هالیوود شدن نیز دارد. چرا که  بازی های ویدئویی را می نویسد و حتی ایده های بسیار بزرگ تری در ذهن می پروراند و ارائه می دهد. در ادامه چند حقیقت شگفت انگیز و نقل قول در مورد وی آمده است که تصویری از یک مهندس را رسم می کند چند رشته غیر عادی را به نمایش می گذارد.

 

۱- پدر و مادر الون ماسک فکر می کردند که او ناشنوا می شود

هنگامی که ماسک کودک بود، و پدر و مادرش با وی صحبت می کردند او اغلب به دور دست ها خیره می شد، که باعث شد آنها به این باور برسند که Musk احتمالا کم شنواست. پزشکان لوزه سوم وی را برداشتند، اما هیچ تغییری ایجاد نشد.

معلوم شد که او فقط خیال پردازی می کرده است.  مادر او  Maye، به  Ashlee Vance که یک زندگی نامه نویس است می گوید که ” او  وارد تخیلات خود می شود و می بینید که او در دنیای دیگری است. … حالا من او را در این حال رها می کنم چرا که می دانم در حال طراحی یک موشک جدید یا چیزی دیگر است. ”

۲- او در کودکی شدیدا مورد اذیت و آزار قرار گرفته است

وقتی در  آفریقای جنوبی بود، همکلاسی هایش بر او تسلط داشته اند و او را مورد ضرب و شتم بدی قرار می داده اند. در سن ۴۱ سالگی، او برای رفع انحراف تیغه بینی عمل جراحی داشته است.

الون می گوید: وقتی بچه بودم مورد ضرب و شتم شدیدی قرار گرفتم و تیغه ی بینی من به شکل W در آمد. با بزرگ شدنم تنفس برای من سخت شد، پس زمان ترمیم فرا رسیده بود.

در دوران بهبودی خود، او ایده های Tesla را توییت کرد درحالی که مصرف داروهای مسکن باعث گیجی وی می شد.

وی می گوید: یک عمل جزئی داشتم، بنابراین بخاطر خوردن دارو در بستر بودم. احتمالا نباید توییت می کردم.:)

“دوست داشتم بروم و یک کامیون را بلند کنم. چیزی W شکل با cg فوق العاده کم برای کنترل ماشین تفریحی ، سیستم تعلیق پویا و گشتاور مگا”.

 

۳- او یک بازی ویدیویی در سال ۱۹۸۴ نوشت و به فروش رسانید.

این بازی  Blastar نامیده می شد و ماسک که  ۱۲ ساله بود، ۵۰۰ $  را هنگامی که کد منبع آن در مجله  PC  آفریقای جنوبی و دفتر فناوری منتشر شد، دریافت نمود. در سال ۲۰۱۵، یک مهندس نرم افزار گوگل کد را برای عملی کردن آن در  HTML5 اصلاح کرد  و آن را قابل پخش نمود. هدف از این بازی از بین بردن یک کشتی بیگانه ی پر شده با سلاح های کشتار جمعی است. اگر چه این یک بازی ابتدایی است، اما فراموش نکنید که حدود ۳۳ سال پیش توسط یک نوجوان ساخته شده است.

ماسک  به WaitButWhy می گوید: ” این یک بازی بی اهمیت است … اما بهتر از Flappy Bird بود ”

 

۴- او دانشگاه را رها کرد

در سال ۱۹۹۵، ماسک در مقطع تحصیلات تکمیلی و در رشته ی فیزیک در دانشگاه استنفورد ثبت نام کرد. در عرض دو روز به این نتیجه رسید که اینترنت به مراتب نویدهای بیش تری برای تغییر جامعه دارد پس دانشگاه را ترک کرد و Zip2 را تاسیس نمود، شرکتی که نقشه ها و دایرکتوری ها را به روزنامه های آنلاین ارائه می دهد.

 

۵- پدر پنج فرزند است

وی ۵ پسر از  همسر سابق خود Justine Wilson دارد. دوقلوها  Griffin و Xavier در سال ۲۰۰۴ متولد شدند، و سه قلوها، Damian, Saxon  و  Kai در سال ۲۰۰۶ به دنیا آمدند. این زوج  یک پسر به نام Nevada  نیز دارند که در سال ۲۰۰۲ به دنیا آمد ، نامش را از محل برپایی جشنواره موسیقی و هنر Burning Man ، گرفتند. هر چند او بخاطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد در سن ۱۰ هفتگی درگذشت.

 

۶- او Tony Stark واقعی است.

الون ماسک الهام بخش  Robert Downey، برای شخصیت .Jr  مربوط به  Tony Stark، در فرانشیز مرد آهنی ( Iron Man  ) بود. Downey در سال ۲۰۰۷ دیدگاهی از  مرکز SpaceX  از سوی ماسک دریافت کرد و برخی از آنچه را که  وی به عنوان “گریز از مرکز در دسترس” توصیف کرده بود، انتخاب نمود. هنگامی که اولین فیلم مرد آهنی منتشر شد، کارگردانش Jon Favreau  توضیح داد که ماسک در تفسیر Downey  از شخصیت ها،  الهام بخش بوده است . ماسک  یک نقش کوتاه در مرد آهنی ۲ داشته است.

 

۷- الون ماسک اغلب با شکست روبرو شده است.

در بحبوحه ی رکود بزرگ و طلاق سخت و پر هزینه از همسر اولش ، که در مورد خواسته هایش در LiveJournal  وبلاگ نوشته بود، ماسک زندگی اش را با قرض گرفتن از دوستان ثروتمند خود می گذراند. با وجود آنکه دیگر پولی برایش نمی ماند، آخرین  ۳۵ میلیون دلار خود را در تسلا سرمایه گذاری کرد و سهام خود را در شرکت حفظ نمود. تسلا محبوب شد، و امروزه بیش از ۳۳.۴ میلیارد دلار ارزش دارد، در حالی که طبق گفته ی Forbes ثروت الون ماسک تنها ۱۲.۷ میلیارد دلار است.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar