• ژانویه 27, 2020

امواج ذهنی چیست؟ حالات ما در هر یک از امواج چگونه است؟

امواج ذهنی

 

امواج ذهنی

در فصلِ قبل مبحث امواج ذهنى را آغاز کردیم؛ که بحث جالب و نسبتاً پیچیده ای ست، اکنون ببینیم که در هر یک از امواج، ما در چه حالتى هستیم؟!

 – امواج گاما: حالات عصبى فوق‌العاده شدید! مثل عصبانیت‌های انفجارى، تشنج‌های ناشی از بیمارى صرع.

در این حالات خاص، ضمیر ناخودآگاه در دسترس و قابل‌ برنامه‌ریزی است.

اما واقعیت این است که در این حالت، امکانِ اینکه پیام مناسبى به ذهن فرد منتقل شود بسیار کم است! (مگر اینکه متناسب با شرایط باشد). اگر بتوانیم به این توانایى برسیم که فرد را در امواج گاما برنامه­ ریزی کنیم بسیارخوب است!

حتماً کسى را که به‌ تازگی عزیزى را از دست‌ داده و سوگوار است دیده‌اید! معمولاً افراد در لحظاتِ اولیه رویارویی با فوت، شوکه هستند و در امواج گاما به سر می‌برند. در این حالت اصلاً نباید از پیام‌های تسلی‌ بخش معمولى استفاده کنیم! متأسفانه واژه هایی وجود دارند که نمی­ دانیم چطور واردِ محاوراتِ روزمره مان شد­اند! مثلاً: غم آخرتون باشه واقعاً تأثیرِ بسیار بدی روى فرد سوگوار دارد! پس چه بایدگفت؟! با یک مثال واقعى توضیح می دهم:

دوستى داشتم که پدرش فوت کرد، روز خاک‌سپاری، او را در آغوش گرفتم و درِ گوشش گفتم: “این غم لحظه‌ به‌ لحظه از تو دور می شه و شادى جاشو می‌گیره”. ۱۰  روز بعد بهم گفت: همه اونروز منو دلدارى دادن! ولى یادم نیست چى گفتند! اما جمله‌ی تو رو خوب یادمه و واقعاً آرومم کرد!

اگر بتوانیم چنین پیام‌هایی را در زمان مناسب بگوییم خیلى تأثیرگذار و مفید خواهند بود!

٢- امواج بتا: حالت هوشیارى و بیدارى معمولى ست. این، حالتِ عادى است که ما در طول شبانه‌ روز تجربه می‌کنیم و امور خود را آگاهانه انجام می‌دهیم. اگر خوب دقت کنید من دارم درباره ضمیر ناخودآگاه صحبت می‌کنم! در این شرایط همه‌ چیز متفاوت است. با گفتنِ غم دور میشه و … ضمیر ناخودآگاه بهش برنمیخوره و خودآگاه اصلاً متوجه نمیشه! چون مخاطبِ ما شوکه ست! در کل، امواج بتا، حالتى است که ضمیرخودآگاه بیشترین فعالیت را دارد و ما، آگاهانه امور خود را کنترل و مدیریت می‌کنیم.

٣- امواج آلفا که در فصل گذشته راجع بهش صحبت کردیم.

۴- امواج دلتا: خواب‌ سنگین

دوستان خوب دقت کنید؛ بحث خواب بحث بسیار جالب، مبهم و سؤال‌ برانگیزی هست!

اما از دیدگاه ان ال پى آنچه مسلم است این است که، در حالت خواب‌ سنگین، فعالیت ضمیر خودآگاه به کمترین حالت ممکن رسیده است! و ضمیر ناخودآگاه، فرصت بسیار مناسبى را یافته است که در آرامشِ کامل، انبوه اطلاعاتى را که در طول روز دریافت کرده است را مدیریت کند! شاید باور نکنید اما بسیارى از برنامه‌ریزی‌های سرنوشت‌ ساز ضمیر ناخودآگاه در هنگامی‌ که ما خواب هستیم انجام می‌شود!

آنچه مسلم است این است که، در حالت خواب‌ سنگین، فعالیت ضمیر خودآگاه به کمترین حالت ممکن رسیده است! و ضمیر ناخودآگاه، فرصت بسیار مناسبى را یافته است که در آرامشِ کامل، انبوه اطلاعاتى را که در طول روز دریافت کرده است را مدیریت کند! شاید باور نکنید اما بسیارى از برنامه‌ریزی‌های سرنوشت‌ ساز ضمیر ناخودآگاه در هنگامی‌ که ما خواب هستیم انجام می‌شود!

 

قوی‌ترین نوع برنامه‌ریزی‌ ها تولید رفتار و تولید باورها در ماست.

در ادامه جالب‌ تر می‌شود با ما همراه باشید:

در حالی‌ که ما خواب هستیم، ضمیر ناخودآگاه با تمام توان مشغول پردازش اطلاعات است. درحین انجام این فرایند تصاویری در ذهن ما ایجاد می‌شود که ما در قالب خواب، آن‌ها را دریافت و مشاهده می‌کنیم.

پس می‌شود گفت بسیارى از خواب­ هایی که ما می‌بینیم حاصل پردازش اطلاعاتى است که در طول روز در ذهن ما ذخیره‌ شده است. اما خواب مقوله‌ی اسرار آمیز و پیچیده ای ست و قضیه به همین‌ جا ختم نمی‌شود!

بعضى از خواب‌ها از آینده خبر می‌دهند و واقعاً هم رخ می‌دهند. بعضى از خواب‌ها رؤیاى صادقه هستند و حاوى پیام‌های معنوى ارزشمند!

پس، در امواج دلتا، ما خواب‌ سنگین را تجربه می‌کنیم و نکته مهم‌تر اینکه ضمیر ناخودآگاه، قابل‌برنامه‌ریزی توسط خودآگاه نیست! تبلیغات تجارىِ بخوابید و زبان بیاموزید، بنیان و اساس علمى ندارد!!

هنگام خواب، ضمیر ناخودآگاه فعال است، اما می‌توان گفت تقریباً با محیط خارج، قطع ارتباط کرده و بیشتر تمرکز خود را، بر فرایندهاى درونى وجود ما اعمال نموده است!

در ادامه بحث به مطلب جذابى می‌رسیم و آن امواج تتاست!

۵- امواج تتا: همان‌ طور که قبلاً گفتیم: طول‌ موج امواج تتا از صفر تا ۴ هرتز است. در این شرایطِ خاص ذهنى و روانى، ما رؤیاى صادقه می‌بینیم. در واقع مدیتیشن‌ها، مراقبه‌های سنگین و واقعى در این حالت رخ می‌دهد. در امواج تتا، به عارفان حالت مکاشفه و شهود دست می‌دهد.

حتى زمانى که آن‌ها در حال نیایش هستند، در فاصله زمانى کوتاهى، امواج ذهنى را به‌ سرعت طى می‌کنند تا به امواج تتا برسند! آنگاه شاهد یک رویداد ماورائی و متافیزیک و فراحسى هستند. اما این اتفاق چگونه رخ می‌دهد؟

خوب دقت کنید: ما در حالت عادى ۴ بُعد را درک می‌کنیم که عبارتند از:

طول – عرض- ارتفاع- زمان

اما واقعیت این است که جهانى که ما در آن زندگى می‌کنیم، فراتر از ۴ بُعد است! وقتی‌ که در امواج تتا قرار می‌گیریم ذهن و فیزیک (جسم) ما، مستعدِ ورود به ابعاد فراتر از  ۴ بُعد معمولى می‌شود. بعد ما این استعداد را پیدا می‌کنیم که وارد ابعاد بالاتر شویم و اطلاعات ناب‌ تر و ارزشمندترى را کسب کنیم.

آیا کسى می‌داند که یکى از راه‌های تقویت امواج تتا چیست؟

 

بیشتر بخوانید:

 

[تعداد: ۲۲    میانگین: ۴.۳/۵]
Avatar

محمد کریمائی (مرآت)

من ثروتمندم! همه ثروتمند هستيم!! ثروت حقيقى و اصيل ما زمان است ثانيه هاى بى بازگشت زندگى فقط بايد ياد بگيريم اين ثروت را چگونه سرمايه گذارى كنيم تا بيشترين سود نصيبمان شود به نظرم ان ال پى مسير خوب و كاملى هست

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar