انتخاب نام پروژه چگونه صورت می گیرد ؟

انتخاب نام پروژه

 

انتخاب نام پروژه

انتخاب نام مناسب برای پروژه جدید یکی از مسائل پیچیده به شمار می رود. انتخاب نام نامناسب برای شرکت نیز ممکن است باعث ضرر و زیان رساندن به شرکت شود. این ضررها ممکن است باعث شکست تیم بازاریابی و یا پایین آمدن میزان تولیدات شرکت باشد. این قضیه برعکس هم اتفاق می افتد، اگر نام مناسبی برای پروژه ی خود انتخاب کنید باعث موفقیت شما می شود و میزان تولیدات شما افزایش پیدا خواهد کرد. اگر در پیدا کردن نام مناسب برای پروژه ها حرفه ای باشید دیگران هزاران دلار به شما پرداخت می کنند تا نامی مناسب برای آن ها طراحی کنید.
در این مقاله چند راهنمایی را برای شما مطرح می کنیم که بتوانید با استفاده از آن ها نام مناسبی برای پروژه خود انتخاب کنید با ما همراه باشید.

 

چگونه نامی مناسب برای پروژه خود انتخاب کنیم؟

 

۱-  برای نام گذاری پروژه خود از صفت های ضعیف یا عبارت هایی که تاثیر گذاری اندکی دارند استفاده نکنید! از نام هایی که مشتری آن ها را متوجه نمی شود دوری کرده و از عبارت های عجیب استفاده نکنید.

۲- نام شرکت خود را طبق نام محل و یا مکانی که در آنجا کار می کنید نام گذاری نکنید! ممکن است در آینده کسب و کارتان پیشرفت کند و شما از این مکان به مکانی دیگر انتقال پیدا کنید.

۳- بهتر است نامی که انتخاب می کنید از نوع محصولی باشد که در شرکت تولید می کنید. مثلا اگر شرکت شما انواع لپ تاپ و یا کامپیوتر را تولید می کند سعی کنید از کلمات کامپیوتر و تیک در عبارت خود استفاده کنید برای دیگر محصولات هم از عباراتی که به محصول مربوط می شود استفاده کنید.

۴- از کلماتی که تلفظ کردن و نوشتن آن ها سخت باشد استفاده نکنید! زیرا مشتری زمانی که در اینترنت به جستجوی محصول شما بپردازد به علت سختی نام شرکت به سراغ شرکت های دیگر خواهد رفت که همان محصول را ارائه می دهند و شما بخاطر این مشکل مشتری خود را تقدیم رقیب خود کرده اید.

۵- اگر نام مناسبی برای شرکت پیدا کرده اید باید مطمئن شوید که لیاقت تبدیل شدن به یک برند تجاری را دارد. همچنین باید مطمئن باشید نامی که انتخاب کرده اید با نام محصولاتی که تولید می کنید همخوانی دارد یا خیر!

۶- ممکن است نامی که انتخاب کرده اید خوب و مناسب بوده و با محصول همخوانی داشته باشد و حتی صلاحیت تبدیل شدن به یک برند تجاری را هم دارد اما اول به عنوان یک شعار از این نام استفاده کنید و از یک مشاور درخواست کنید محصول را در بیرون ارائه دهد تا متوجه شوید که محصول جذابیت دارد یا خیر؟
آیا مردم جذب این محصول شده اند یا توجهی به آن ندارند؟
اگر نتیجه ای نگرفته اید به سراغ نام دیگری باشید.

۷- در انتخاب نام عجله نکنید و برای این کار صبور باشید، شرکت جدید شما مانند نوزادی ست که تازه متولد شده است اگر نامی مناسب برای او انتخاب کردید اطرافیانتان جذب نام او می شوند پس پروژه شما هم اگر نامی مناسب داشته باشد مشتریان زیادی را جذب خود می کند تا برند شما به نام تجاری بزرگی تبدیل شود.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar