• اسفند ۸, ۱۳۹۸

انتخاب هشتگ مناسب و نحوه استفاده درست از آن در کسب و کار ها

انتخاب هشتگ مناسب در کسب و کار

انتخاب هشتگ مناسب در کسب و کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. قبل از سال ۲۰۰۷، مردم اغلب از فشار دادن دکمه ی علامت مربع(پوند) (#) استفاده می کردند تا به یک اپراتور در آن سوی تلفن متصل شوند. اما پس از سال ۲۰۰۷، این علامت مربع کوچک نامش به هشتگ تبدیل شد و در همه ی رسانه های اجتماعی از آن استفاده گردید.

این روزها، هشتگ ها می توانند سرگرم کننده و کنایه دار باشند. می توانند به دنبالگران جدید یا طرفداران پست های رسانه های اجتماعی شما کمک کنند. اما اگر یک برند یا رسانه تأثیرگذار از آنها نادرست استفاده کند، می توانند منبع اصلی شرمساری نیز باشند. از این رو انتخاب هشتگ مناسب بسیار با اهمیت است.

 

تاریخچه هشتگ

در سال ۲۰۰۷، تعداد کمی از افراد با علامت “#” آشنایی نداشتند. این علامت سالهاست که در صفحه ی تلفن ها قرار داشته و در صفحه کلیدهای QWERTY در بالای عدد ۳ جای می گرفته است. طرفداران چت اینترنتی (IRC) از سالهای دهه ی ۱۹۹۰ از # برای دسته بندی کردن موضوعات به گروه های مختلف استفاده می کرده اند.

اما استفاده ی یک پسر به نام Chris Messina از علامت # ، در یک توییت باعث ورود این پدیده به رسانه های اجتماعی شد. در اوت ۲۰۰۷، او فقط از مردم خواسته بود که در مورد استفاده از # برای گروه ها توضیح دهند و همه چیز از آن جا شروع شد.

نظرتان در مورد استفاده از # برای گروه ها چیست؟ مثلا #barcamp ؟

اینستاگرام هشتگ ها را در سال ۲۰۱۱ معرفی کرد. فیس بوک نیز به دلایلی کمی بعد به این جریان پیوست. و در سال ۲۰۱۳ اجازه ی استفاده از هشتگ ها را داد.

چرا این علامت هشتگ نامیده می شود؟ ظاهرا افراد سالها علامت پوند را “هَش” می نامیده اند، بنابراین معنای هشتگ فقط همین است.

 

دلیل استفاده از هشتگ ها

شاید بزرگترین دلیل استفاده از هشتگ این است که باعث می شود مردم پست های شما را آسان تر پیدا کنند. مثلا در فیسبوک، استفاده از هشتگ ها یک لینک قابل کلیک در پست های شما ایجاد می کند. فردی که علاقه مند به اشتراک گذاری های شماست بر روی هشتگ کلیک می کند و به یک صفحه پر از پست های دیگری که در همگی از همان هشتگ استفاده شده وارد می شود.

انتخاب هشتگ مناسب همچنین به شما اجازه می دهند تا پاسخ اجتماعی به یک کمپین را پیگیری کنید. تقریبا هر کلمه یا عبارتی می تواند هشتگ شود. اگر برند شما یک کمپین بازاریابی در رسانه های اجتماعی راه اندازی کرده است، می توانید انتخاب هشتگ مناسب مردم را تشویق کنید تا با استفاده از آن پست ارسال کنند. هنگامی که مردم شروع به استفاده از هشتگ شما کنند، می توانید به تعداد پست هایی که از آن استفاده می کنند نگاه کنید و تجزیه و تحلیل ها را به کار گیرید تا ببینید که چگونه افراد به این پست ها پاسخ می دهند.

 

انتخاب هشتگ مناسب

انتخاب هشتگ مناسب برای یک پست و یا برای کمپین بازاریابی در رسانه های اجتماعی ترکیبی از هنر و علم است. هشتگ ها می توانند و باید بسیار خاص تر از کلمات کلیدی باشند. معمولا میزان حساسیت به آنها نیز بسیار بیشتر است. برای مثال، اگر شما برند مد هستید و می خواهید یک فروش تابستانی جدید را راه اندازی کنید ، هشتگ # summerwardrobegoals2017 معقول و مناسب خواهد بود.

شما مجبور نیستید هشتگ های خاص خود را برای یک کمپین بازاریابی تأثیرگذار بسازید. در حقیقت، اغلب استفاده از برخی هشتگ های مشابهی که رقبای شما از آن استفاده می کنند، مفید خواهد بود. انجام این کار می تواند برخی از دنبالگران رقیب را به پست ها و صفحات شما هدایت کند.

کمی بررسی و تحقیق کنید و ببینید چه نوع پست هایی از تگ های مورد نظر شما استفاده می کنند. دنیای رسانه های اجتماعی فضای بزرگی است و قطعا شما نمی خواهید به صورت تصادفی هشتگی را انتخاب کنید که معمولا توسط گروهی استفاده میشود که با سیاست های آنها مخالف هستید.

همچنین باید از انجام DiGiorno بپرهیزید. در سال ۲۰۱۴، هشتگwhyIstayed در توییتر ترند شد و به افراد امکان داد تا توضیح دهند که چرا در روابط خشونت آمیز باقی می مانند. هرکسی که از حساب کاربری DiGiorno استفاده می کرد، این جریان را از دست داد، و یک جوک درباره خوردن پیتزا توییت کرد.

چه نکات دیگری در مورد انتخاب هشتگ مناسب میدانید؟ با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar