انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای پیدا شدن سریعتر محتوای شما

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای پیدا شدن سریعتر محتوای شما

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

مهم نیست دیگران چه می گویند، اما بهینه سازی موتور جستجو سخت نیست – بلکه انتخاب کلمات کلیدی مناسب سخت است.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب چیزی است که باعث موفقیت یا شکست اکثر استراتژی های محتوا و سئو می شود. اگر واژه ای بسیار متداول را انتخاب کنید. محتوای شما در میان انبوه محتواها گم می شود. انتخاب واژه ی بسیار خاص نیز می تواند خریدار را از شما دور کند.

انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای استراتژی مانند تزیین بی نقص کاسه ی فرنی است –باید واژه هایی را پیدا و استفاده کنید که خریدار را به سوی شما جذب کند.

وقتی این کارها را انجام داده باشید، بهینه سازی آسان خواهد بود.

انتخاب کلمات کلیدی با ۳ روش موثر

در حال حاضر، روش های مختلفی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد، اما در این مقاله، ما قصد داریم روی سه روش بسیار موثر و خاص تمرکز کنیم:

۱. کلمات کلیدی طولانی

۲. کلمات کلیدی و رویدادهای جاری «پرطرفدار»

۳. کلمات کلیدی موجود در رتبه بندی

نکته: از آنجا که گوگل تلاش زیادی کرده تا اطمینان حاصل کند که که بازاریابان نمی توانند سیستم آنها را به بازی بگیرند. اینگونه کلمات کلیدی فقط می توانند به شما کمک کنند تا در صفحه ی اول فعالیت کنید. تنها راه قابل اعتماد برای قرار گرفتن در بین ۱۰ رتبه ی برتر فقط ساخت مداوم محتوای با کیفیت است.

با تمرکز بر کیفیت محتوا و انتخاب کلمات کلیدی مناسب که در ادامه آمده است تقریبا تضمین می کنید که محتوای شما در گوگل سریعتر از قبل پیدا و نشان داده شود.

۱. انتخاب کلمات کلیدی طولانی

کلیدواژه های طولانی عبارات و اصلاحات جستجویی هستند که دقیق تر و توصیفی تر هستند.

برای مثال به تفاوت کلیدواژه های زیر دقت کنید:

“باشگاه گلف” و ” باشگاه گلف تیتانیوم چپ دست

در حالی که این امکان وجود دارد محتوا با کلیدواژه های کوتاه تر و رقابتی تر در رتبه بندی قرار گیرد. اما برای کلیدواژه های طولانی این امر یک شبه اتفاق نمی افتد. بسته به نوع حوزه ی کاری شما، این مسئله حتی می تواند سال ها طول بکشد. اما روندِ پیدا شدن با استفاده از کلیدواژه های طولانیِ متداول بسیار کارآمد تر خواهد بود.

انتخاب کلمات کلیدی طولانی به شما این فرصت را می دهد که در رتبه بندی سریع و فوق سریع قرار بگیرید. چرا که این کلمات بسیار خاص هستند و به نوبه ی خود حجم جستجوی پایینی دارند. افرادی که جستجو را انجام می دهند دقیقا می دانند به دنبال چه هستند و وقتی که آن را پیدا کنند اقدام لازم را انجام می دهند. آنها مشتریان شما هستند.

شما به عنوان یک بازاریاب درون مرزی ، باید بیشتر به جذب مشتری خود (آنهایی که واجد شرایط هستند) به سمت وب سایت تان اهمیت دهید. نه آنکه فقط افراد را به امید بالا رفتن ترافیک بازدید جذب کنید. حضور داشتن ۱۰ نفر در سایت شما که آماده خرید هستند به مراتب بهتر از حضور ۱۰۰۰ نفر است که تنها علاقه مند به محتوای شما می باشند.

با تعیین هدف و بهینه سازی محتوای مربوط به کلمات کلیدی طولانی ، می توانید به سرعت به افراد مناسب دسترسی پیدا کنید، این کار موجب بهبود سئوی شما شده و کمک می کند تا رتبه ی شما در کلمات کلیدی رقابتیِ بیشتر بالا برود.

چگونه کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنیم؟

این کار نیاز به کمی تحقیق در مورد نتایج دارد. اما ما به این نتیجه رسیده ایم که هدف قرار دادن زبان واقعی که مخاطب تان استفاده می کند روشی موثر برای کشف نحوه ی توصیف آنها از نیازهایشان و کلماتی است. که در یک موتور جستجو تایپ می کنند تا به آن نیاز ها پاسخ دهند.

بخش نظرات را در وبلاگ های رقیب یا اجتماعات رایج مثل Quora و یا Amazon به دقت بررسی کنید. تا بدانید که مردم چه می نویسند.

همچنین می توانید در بخش پرسش و پاسخ در پایان یک وبینار به دنبال زبانی بگردید که مربوط به مخاطبان هدف شماست.

۲. انتخاب کلمات کلیدی پر طرفدار

یک استراتژی ساده ی دیگر برای آنکه محتوای شما به سرعت در رتبه بندی گوگل قرار گیرد. هدف قرار دادن موضوعات پرطرفدار یا رویدادهای جاری است. این کار کمک می کند تا محتوای شما به چند روش در گوگل پیدا و مشاهده شود.

اول آنکه، وقتی محتوای خود را در رابطه با موضوعات جاری و پرطرفدار ایجاد می کنید. احتمالش زیاد است تا در بخش اخبار گوگل و در رتبه بندی اصلی و سازمانی قرار بگیرید.

دوم، همچنین ممکن است محتوا به سرعت در رتبه بندی سازمانی گوگل بالا برود، زیرا الگوریتم آنها مدام در حال جستجو برای مباحث و صفحات پرطرفداری است که اخیرا به روز رسانی شده اند.

اما این کار می تواند کمی فریبکارانه باشد. شما تنها کسی نخواهید بود که محتوایی را در مورد این موضوعات پرطرفدار ایجاد می کنید، بنابراین باید مطمئن شوید که فقط تکرار کننده ی اطلاعاتی نیستید که دیگران منتشر می کنند. شما باید گزارش خود را با بینش و نقطه نظر منحصر به فرد خود در این باره انتشار دهید.

در اغلب موارد، اکثر موضوعات مربوط به صنعت لزوما اخبار بزرگی برای عموم مردم نیستند، اما شما باید با اخبار منتشره ی دیگر صنایع رقابت کنید.

چگونه می توان کلمات کلیدی یا موضوعات پر طرفدار را پیدا کرد؟

روش رقابت در روند کلمات کلیدی پر طرفدار، فعال بودن و استقامت در سیر جریان است. شما می توانید آنچه را اکنون در صدر اخبار Google Trends، Twitter Moments ، Facebook Trends ، و یا هر سایت خبری دیگر صنعتی پیدا کنید.

۳. انتخاب کلمات کلیدی موجود در رتبه بندی

اگر پیش از این به مدت چند ماه یا چند سال محتوای وبلاگ تولید می کرده اید ، یک مزیت بزرگ دارید. زیرا مجبور نیستید که از ابتدا با کلمات کلیدی جدید شروع کنید. بر خلاف محتوای newbs ، شما به احتمال زیاد در رتبه بندی کلمات کلیدی هستید که هرگز به طور خاص محتوایی برای آن تولید نکرده اید.

برای درک این موضوع، صفحه ی تجزیه و تحلیل خود را باز کرده و به جستجویی که در ترافیک اصلی شما نمایش داده شده، نگاهی بیندازید. فهرستی از موارد زیر ایجاد کنید:

· کلمات کلیدی که مربوط به کسب و کار شما هستند، اما شما هیچ گونه محتوایی برای آن تولید نکرده اید.

· کلمات کلیدی که در مورد آن چیزی ننوشته اید، اما هنوز هم پتانسیل محتوای بیشتر را دارند.

· کلمات کلیدی که شبیه به محتوای موجود هستند، اما به طور خاص هدف گیری نشده اند.

شما در حال حاضر از این کلمات کلیدی ترافیک دریافت می کنید – یعنی مردم در جستجوی آنها هستند و شما نیز در رتبه بندی جستجوی آنها هستید، بنابراین از آنها به نفع خود استفاده کنید!

محتوای جدید شما نه تنها بخاطر آن کلمات کلیدی در رتبه بندی قرار خواهد گرفت، بلکه رتبه بندی محتوای موجود شما که شامل کلمات کلیدی یکسان یا مشابه نیز هستند نیز افزایش خواهد یافت.

نتیجه

سئو در طول زمان ترکیبی می شود، بنابراین هر چه زودتر به استفاده از انواع کلمات کلیدی فوق روی آورید، نتایج بهتری را در دراز مدت به دست خواهید آورد. بهبود رتبه ی شما بخاطر این عبارات نه تنها کمک می کند تا توانایی کلی وب سایت تان را بهبود بخشید، بلکه موجب افزایش رتبه ی دیگر کلمات کلیدی شما نیز می شود.

امیدوارم شما نیز در انتخاب کلمات کلیدی محتوای خود دقت نظر بیشتری داشته باشید. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar