انواع شخصیت ها

انواع شخصیت ها

 

انواع شخصیت ها

مطالعات نشان می دهد که چهار نوع شخصیت داریم. شما جزو کدامیک هستید؟

همه ی افراد از یک تست شخصیت شناسی خوب، خوششان می آید. زیرا همه درباره ی خودشان کنجکاو هستند و علاقه دارند. اما سوال پرتکراری که وجود دارد این است: واقعاً چند نوع شخصیت وجود دارد؟

براساس تحقیقات جدیدی که توسط محققان در اسپانیا انجام شده پاسخِ این سوال چهار می باشد.

محققان اسپانیایی از دانشگاه Carlos III de Madrid و چند دانشگاه اسپانیایی دیگر برای انجام این بررسی گردهم آمده بودند. این چهار نوع شخصیت، نه فقط از پاسخ های شرکت کننده ها بلکه از دلایل آنان نیز بدست آمده اند. نتایج این مطالعه که در Science Advances منتشر شد می گفت: ۹۰ درصد از جمعیت کل جهان شامل یکی از این چهار نوع از شخصیت ها می شوند: خوش بین، بدبین، حسود و معتمد.

این مطالعه با تشکیل گروه هایی از افراد و جفت کردن آنها در تیم های دونفره صورت گرفت. این تیم ها، با معضلات اجتماعی ارائه شدند و به آنها آپشن هایی داده شد که به همکاری و یا مشاجره منجر می شدند.

انواع مختلف موجود، شکافته شد. این مطالعه افراد خوش بین را کسانی می شناسد که تصمیماتی را اتخاذ می کنند که برای هر دو نفر در تیم مفید باشند و در کل برای ؛بهترین؛ ها برنامه ریزی شده است. به گفته ی این مطالعه، افراد بدبین هم برای بدترین ها برنامه ریزی کرده اند و همانهایی هستند که بطور معمول گزینه ی شر تر را انتخاب می کنند. به نظر می رسد که افراد حسود، تا وقتی که نتیجه بدست بیاید و ببینند که بر دیگران غلبه کرده اند اصلاً به روش هیچ اهمیتی ندهند! افراد معتمد، به طور پیش فرض روی همکاری و تعامل تنظیم شده اند. این حس آنها حتی بدون اینکه درنظر بگیرند طرف مقابل شان چه کسی ست می باشد.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

2
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
2 نویسندگان دیدگاه
سیدasal
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
asal
مهمان
asal

سلام.آگاهی هایی که شما میدید اصلا منطبق بر شرایط کشور ما نیست.

سید
مهمان
سید

الان چندین تست علمی شخصیت شناسی برای پی بردن از شخصیت افراد وجود داره که در ساخت گروههای کاری بسیار مفید هستند مثل تست بلبین یا تست دیسک و تا حدودی جایگاه و پست شما رو در گروههای کاری بر اساس شخصیتتون مشخص میکنه