انگیزه از کسب و کار چیست؟

انگیزه از کسب و کار

 

انگیزه از کسب و کار

خیلی درست است که می گویند پشت داستان هر کسب و کار خیلی موفقی، شخصی قرار گرفته که رویایی داشته است. رویایی الهام بخش، هیجان انگیز و باانگیزه!

استیو جابز با به اشتراک گذاری رویایش به افراد برتر انگیزه می داد تا برایش کار کنند. یکی از مثال های مشهور برای این مورد، زمانی ست که از John Scully درخواست کرد تا شرکت پپسی را ترک کند. استیو جابز به او گفت:

می خواهی ادامه ی زندگیت را به فروختن همین آب قند ادامه دهی یا قصد داری با من بیایی تا دنیا را تغییر دهیم؟

رد کردن چنین پیشنهادی واقعاً سخت است! این نوع از رویا که الهام بخش است و افراد را سر غیرت می آورد قادر است احساسات افراد را تغییر دهد. انجام این کار، احتمالِ ملحق شدن فرد به تیم شما را تا حد خیلی زیادی افزایش می دهد.

قدرت یک رویای قانع کننده

رویایی که در پسِ کسب و کارهای معمولی قرار گرفته هم در بهترین حالت، یک رویدادِ نرمال و معمولی ست. موضوع این است که یک رویای معمولی نمی تواند بهترین مشتریان، سرمایه گذاران و شرکا را به سمت شما جذب کند. حتی افراد را قانع نمی کند تا بخواهند چشم انداز شما را به اشتراک گذاشته و درباره ی آن صحبت کنند. در واقع، بازاریابی دهان به دهان که اهمیت زیادی دارد هم انجام نمی شود.

از کجا بدانیم که در مسیر قرار گرفته ایم؟ از طریق واکنشی که مردم  در برابر برنامه هایی که با آنها در میان گذاشته ایم از خود بروز می دهند. آنها روبروی ما می نشینند، چشمان خود را کاملاً باز کرده و بر آنچه ما می گوییم تمرکز می کنند. در چنین حالتی، بیش تر اوقات نتیجه ای که حاصل می شود این است که “دوست دارند بخشی از آن باشند!” اما چرا؟

زیرا مردم دوست دارند بخشی از یک چیزِ هیجان انگیز باشند. همانطور که می گویند: همه ی ما برای به انجام رسانیدن رویا کار می کنیم. خواه، این رویا برای شخص خودمان باشد یا دیگری!

اگر کسب و کار شما قادر نیست مردم را به خود جذب کرده و یا توجه لازم را کسب کند، ببینید که رویای تان چطور قانع کننده است؟ برنامه های تان چطور انگیزه می دهد؟ با یافتن پاسخ های این سوالات، می توانید همه چیز را برای خودتان ساده تر سازید.

نویسنده: Jim Connolly

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
علی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
علی
مهمان
علی

ممنونم عالی بود