انگیزه چگونه در وجود ما پدیدار می شود؟

ایجاد انگیزهانگیزه چگونه در وجود ما پدیدار می شود؟

شکست، غم و اندوه، شوک و دام، همه مواردی هستند که شما را ناامید کرده و انگیزه را در وجودتان نابود می سازد. اگر کسی به همه این ناامیدی ها پاسخ مثبت دهد بدون شک زندگی خود را از دست می دهد. پس باید کسی را بیابد کمک تان کند مشکلات خود را حل کنید. اما گاهی برای پیدا کردن چنین کسی دچار عجز می شویم. ما راه هایی را پیش رویتان قرار می دهیم تا بتوانید به کمک آن ها انگیزه را در وجود خودتان تقویت کنید. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

کشف حقیقت هایی که به شما انگیزه می دهد

 

بدون شک، کشف حقیقت هایی که به شما قدرت می بخشد و کناره گیری از عملی که باعث ناراحتی می شود کار خوبی است. به طور مثال؛ اگر از دوست داران تجزیه و تحلیل باشید برای اجرای پروژه خود، همه پروژه را به طور کلی اجرا نکنید. بلکه قسمت کوچک آن را اجرا کرده سپس سراغ قسمت ها و بخش های مختلف بروید، تا به سطح مناسبی برسید. این کار باعث می شود با انگیزه بهتری کارتان را پیش ببرید. اما اگر به حرف دیگران اهمیت می دهید سعی کنید از دوستان تان کمک بگیرید.

 

دوست خوبی انتخاب کنید

 

اگر کار خود را به تنهایی پیش می برید و احساس خستگی می کنید پس نیاز دارید دوست خوبی اتخاذ کرده تا در پیش رفتن کار کمک تان کنند. دوستان می توانند انگیره شما را برای رسیدن به موفقیت افزایش دهند. آن ها را به سادگی بپذیرید. دوستان بیشتری را به محیط کارتان راه دهید. با تیم خود درباره راه های موفقیت کسب و کارتان مشورت و گفتگو کنید. اهداف مشخصی را برای ماه های آینده تعیین کرده تا در پایان ماه آن ها را عملی سازید.

 

شکست را بپذیرید

 

ترس از شکست یکی از مهم ترین عوامل نابودی انگیزه برای عملی کردن کار است. از شکست های خود درس بیاموزید. اگر کاری را شروع نکنید نمی توانید آن را به پایان برسانید. احتمال شکست شما در هر روز از زندگی یا کار وجود دارد. اما تجربه های جدیدی را به دست می آورید که در آینده موفقیت شما را تضمین خواهد کرد. پس از شکست نترسید. سوالآتی وجود دارد که همیشه باید از خود بپرسید؛

_ اگر شکست خوردم چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

_ چگونه می توانم این شکست را پشت سر بگذارم؟

_ اگر کاری را شروع نکنم چه اتفافی خواهد افتاد؟

_ کدام دسته از کارها را انجام دهم که باعث موفقیت من شوند.

برای خود ارزش قائل شوید.

 

برای کارهایی که در طول روز یا در طول زندگی انجام داده اید ارزش قائل شوید. اگر کسی ارزش شما را ندانست خود ارزش واقعی خودتان را بدانید. برای رسیدن به اهداف معین این انگیزه را در وجودتان تقویت کنید. شما بهترین هستید. همیشه جایزه ای را در نظر بگیرید تا اگر در هدف معینی موفق شدید هدیه خودتان را دریافت بکنید. این کار باعث می شود نتایج منفی از کارتان دور شود. جایزه میتواند مربوط به کسب و کارتان باشد، مانند؛ یک کتاب برای بهبود کیفبت پروژه ها، هدیه باید متناسب با کسب و کارتان باشد.

 

 

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar