انگیزه کار کردن خود را چگونه بازیابی کنیم

انگیزه کار کردن

انگیزه کار کردن

همه ما در برخی مواقع انگیزه کار کردن نداریم اما کارهایی وجود دارند که باید انجام دهیم و کارفرمایان هر روز از کارکنان خود بهره وری مشابهی را انتظار دارند. همچنین، انجام کارها و گرفتن نتایج مورد نظر در کارها بسیار انرژی بخش است و هیچ کس نمی خواهد زمان خود را برای هیچ و پوچ تلف کند. بنابراین، هنگامی که شما احساس می کنید نمی خواهید کاری انجام دهید، پیشنهادات زیر را اجرا کنید تا به شما کمک کند انگیزه کار کردن خود را بازیابید.

برای مطالعه بیشتر:

انگیزه کارکنان و اهمیت آن در فعالیت های شرکت

افزایش انگیزه کارکنان: ۴ راه خلاقانه برای انگیزه دادن به تیم

قبل از شروع کار به خود پاداش بدهید

هنگام شروع یک کار جدید انگیزه بسیار مهم است. بنابراین، سطح دوپامین خود را با استفاده از یک دسر خوب یا قهوه مورد علاقه خود و یا یک فیلم کوتاه کمدی به عنوان پاداش، بالا ببرید.

فضای کاری خود را مرتب کنید

قبل از آغاز یک کار جدید، مطمئن شوید که فضای کاری شما مرتب است. اگر اینگونه نبود، تمام کاغذها و وسایل غیر ضروری را خالی و مرتب کنید. به این ترتیب، هنگامی که شروع به کار بر روی وظایف خود می کنید تمرکزتان را از دست نمی دهید.

کمی به موسیقی گوش کنید

سعی کنید استراحت کرده و ذهن خود را آزاد کنید تا آماده کار کردن شوید. برای تسکین روح خود به موسیقی ملایم گوش کنید. همچنین اگر می توانید، پنجره را باز کنید تا هوای تازه وارد اتاق کارتان شود. اکسیژن تازه کمک می کند مغزتان بهتر کار کند.

در مقیاس های کوچک شروع کنید

کار اصلی خود را به وظایف کوچکتر تقسیم کنید. این کار به شما کمک می کند تا کار خود را بهتر مدیریت کنید و در نتیجه می توانید دستاورد خود را اندازه گیری کنید زیرا به راحتی می توانید وظایف خود را یک به یک کامل کنید. تکمیل وظایف کوچکتر نیز انگیزه شروع وظایف دیگر را به شما می دهد و به همین ترتیب می توانید کل پروژه را تمام کنید.

کار را با دوستان انجام دهید

انگیزه خود را با همکاری با دیگران افزایش دهید. اگر شما یک همکار دارید که می تواند به شما با ارائه ورودی کمک کند یا می تواند در شما انگیزه ایجاد کند، با او همکاری کنید.

برای مطالعه بیشتر:

نقل قول هایی که برای انجام هر کاری انگیزه می دهند

افکار پوچ را از خود دور کنید

چشم خود را برای چند دقیقه ببندید و افکار پوچ در مورد موفقیت آینده خود را متوقف کنید. مطالعات ثابت کرده اند که این می تواند انگیزه شما را افزایش دهد. بنابراین، می توانید کار خود را با عزم بیشتری شروع کنید.

فقط آن را انجام دهید

همانطور که نایک می گوید، فقط آن را انجام دهید. همه چیز را در اطراف خود نادیده بگیرید، فقط کار را انجام دهید! فراموش نکنید که شروع کار خود نصف راه است، بنابراین وقت را تلف نکنید و بر روی وظیفه خود تمرکز کنید. با اینکار به سرعت انگیزه کار کردن را پیدا کرده و متوجه خواهید شد که شروع بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکرش را می کردید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar