چگونه به اهداف فروش خود در سال ۹۶ دست یابیم؟

اهداف فروش و دستیابی به آن، باعث تداوم و زنده بودن کسب وکار می شود. اگر نتیجه ی تلاش های زیاد باعث دستیابی به اهداف فروش و فروش هرچه بیش تر نشود؛ طبیعتاً احتمالِ ادامه ی مسیر برای صاحب کسب وکار و تیم غیرممکن خواهد بود.

 

چگونه به اهداف فروش خود در سال 96 دست یابیم؟

 

 

اهداف فروش

آیا خودتان را غرقِ فروش کرده اید اما نتایج حاصل شما را ناامید می کند؟

ترفندهای کوچکی را در زندگی حرفه ای و شخصی خود بکار بگیرید تا تفاوت عظیمی را در آن احساس کنید. با پیاده سازی برخی از تغییرات موثر، می توانید افزایش قابل چشمگیری را در فروش خود در خانه و محل کار مشاهده نمایید.

 

۱- به لیستِ “باید انجام دهید”های خود دوباره فکر کنید

شاید بحث برانگیز به نظر برسد اما این لیستِ شما که کارهایی که باید انجام دهید نشأت گرفته، در عین حال که می تواند به سمت هدف هدایت کند می تواند باعث تعویق هم بشود. اگر شما هم مثل خیلی از فروشندگان هستید احتمالا یک لیست در جریان دارید که باید کامل شوند. صادق باشید و قبول کنید که احتمالا بسیاری از آیتم های آن تا روزهای آتی نیز باقی می مانند.

چرا این اتفاق می افتد؟

لیست To Do اکثراً از زمانبندی های مشخص و خاص بی بهره اند. بجای اینکه کارهای جدیدی که هرگز انجام نمی شوند به این لیست اضافه کنید از تقویم های اپلیکیشنی استفاده کنید که برنامه ی زمانبندی شده برای برنامه های روزانه به شما ارائه دهد. روزی را برای اتمام هر وظیفه مشخص کنید؛ آن را بنویسید و متعهد بمانید تا همان روز تعیین شده آن را به پایان برسانید.

۲- قدم های کوتاه بردارید

بسیاری از فروشندگان این اشتباه را مرتکب می شوند که فکر می کنند اهداف بزرگ، کلید موفقیت اند. اما رؤیاهای بزرگ هم زمان و مکان ویژه ی خودش را دارند. قدم های کوتاهی که در هر روز برمی دارید همان چیزی هستند که باعث می شوند به جلو پیش بروید. موفقیت در فروش بخاطر قدم های کوتاه و مکرر است.

 

۳- خودتان را مسئول حفظ کنید

مهم نیست چقدر اهداف و مقاصد شما خوب است، گاهی اوقات از تعهدهای خود بازمی مانید و این ذات انسان است. برای همین مهم است که مسئولیت پذیری برای دستیابی به اهداف فروش و روزانه اهمیت دارد. شخصی را پیدا کنید که متعهد به بهبود نتایج فروش بوده و دیگری را حمایت کند. بدین ترتیب می توانید هوای همدیگر را داشته باشید تا از اهداف روزمره ی خود غافل نشوید!

۴- مشاور بیابید

از اینکه از همه چیز شخصاً سر در بیاورید دست بردارید! بجای آن، سعی کنید شخص موفقی را بیابید که به شما کمک کند مسیر را ببینید. در هر دو زندگی شخصی و حرفه ای تان، یک مشاور می تواند شما را در میان چالش ها هدایت کرده و برای دستیابی به اهداف فروش تان حمایت کند. از اینکه درخواست کمک کنید؛ نترسید! اگر بدانید چه تعداد مردم علاقه دارند دانش و تجربه ی خودشان را با دیگران سهیم شوند شگفت زده خواهید شد.

 

۵- راکد ماندن را حذف کنید

چندلحظه را درنظر بگیرید تا به چند کاری فکر کنید که می توانید از زندگی روزانه ی خود حذف کنید. دو فعالیت بی حاصل که در روتین شخصی و حرفه ای شما که می توانید هر روز حذف کنید چه چیزهایی هستند؟

جستجو در اینترنت در طول روز، رفتن به فیسبوک، چک کردن مداوم ایمیل، چیزهایی نظیر این زمان های ناگفتنی زیادی را هدر می دهند. اگر بتوانید دو کار ۱۵ دقیقه ای که انجام می دهید را در روز حذف کنید ۳۰ دقیقه سازندگی بیش تر به هر روز خود اضافه کرده اید. در طول هفته این رقم به بیش از دو و نیم ساعت می رسد تا بهتر بتوانید به فروش نزدیک تر شوید.

۶- از حوزه ی آرامش خود بیرون بیایید

اگر می خواهید در نتایج فروش تان تغییری ایجاد کنید، باید زمان بیش تری را خارج از فضای راحتیِ خود سپری کنید. برای مثال، بسیاری از فروشندگان راحتند که با خریداران یا مدیران محصول مستقیماً صحبت کنند اما حتی تفکرِ اینکه با مدیرعاملان والارتبه تماس بگیرند آنها را می ترساند. در حالیکه این افراد والامقام جایی ست که شما می توانید بودجه ی بزرگ تر و قدرت تصمیم گیری را بیابید. به دنبال فرصت های بزرگ تر بگردید و تا قبل از اینکه دیر شود بطور مداوم عملکردتان در سطح خیلی بالایی اوج خواهد گرفت.

۷- هرگز یادگیری را متوقف نکنید

بطور پیوسته بدنبال راه هایی برای رشد و توسعه ی خودتان باشید. به دانشجویی تبدیل شوید که از همه چیز درباره ی خود و زندگی اش می آموزد. دیگر باید از سطح کتاب خوانی فراتر بروید. در طول مسیر خانه تا محل کار، به فایل های صوتی گوش دهید. کتاب های الکترونیکی حوزه ی خودتان را دانلود کرده و مطالعه کنید. می توانید دوره های آنلاین را هم سپری کنید. با انجام دادن اینگونه اقدامات، قادر به ارائه ی ارزش های بیش تری خواهید بود، افزایش فروش و انجام قراردادهای بزرگ تر به دنبال آن خواهد آمد.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar